Devir işlemlerinde istenilen belgeler

fthz

Aktif Üye
İstenen belgeler... Kangoo'yu sattım yarın satışını vereceğim. Şimdi yeni kanuna göre benim araç satışı için vergi dairesinden temiz kağıdı almam hala gerekiyor mu? yoksa sadece ruhsat ve kimliklerimizle notere gitmemiz yeterli mi?

Dark Knight

Fenomen Üye
fthz tarafından yazılan metin:
İstenen belgeler... Kangoo'yu sattım yarın satışını vereceğim. Şimdi yeni kanuna göre benim araç satışı için vergi dairesinden temiz kağıdı almam hala gerekiyor mu? yoksa sadece ruhsat ve kimliklerimizle notere gitmemiz yeterli mi?

Eğer aracın borcu varsa zaten noterde ortaya çıkar ve satışı gerçekleştiremezsiniz.

Chirmicty

Onursal Üye
Başka Araç
Adı
Koray HARMAN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2018
Aracınızın "Hak Mahrumiyeti" ve istanbuldakizmirli abiminde belirttiği gibi vergi borcu olmamalıdır yoksa notere gittiğinizde işlemlerin tam ortasında kala kalıyosunuz başıma geldi aracın Hak Mahrumiyetini kaldırdık ama nete düşmemişti o yüzden sıramız yandı beklemek zorunda kaldık aracınızı tam anlamıyla temize çıkartıp son nokta olarak notere giderseniz 10 dakikanızı almıyacak satış yapmak

fthz

Aktif Üye
Evet şu sistem ah sistem ödenmiş trafik cezasını ödenmemiş gösteren sistem :) daha önce başıma gelmişti. Bugün tavsiyelerinize uyarak sabahtan borcu yoktur belgesini aldım ama notere söylemedim, sıkıntısız işlemler gerçekleşti. Aracınızı kredi ile almadıysanız diğer vergi ve trafik cezaları artık eskisi gibi çok sıkıntı olacak şekilde rastlanmıyormuş noterin demesine göre. Ve de böyle olmalı zaten bir ruhsat bir kimlikle gittik devir teslimi hallettik.

Chirmicty

Onursal Üye
Başka Araç
Adı
Koray HARMAN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2018
Hayırlı Olsun O zaman :)

fthz

Aktif Üye
Teşekkür ederim. İyi kötü 2 yılı devirmiştik. Kar gibi bembeyazdı güzel kaçardı. Nice km'leri devirdik beraber *bye*