debriyaj

alicangorel1

Yeni Üye
aracımı geri vitese taktığımda ayagım debriyajda basılı iken 3000 devir-dk gecmiyor ama diğer viteslerde takılı iken debriyaj ve yaza bastıgımda bir sıkıntı olmuyor 5000 devire cıkıyor acaba koruma gibi birşeymi var yoksa bir arızamı var arac yeni doblo lütfen acil yardım edin şimdiden tesekkurler

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
SIKINTI YOKTUR SANIRIM.BEN DENEMEDİM AMA BOŞTA GAZ vermeye kıyamıyorum.malum nedenlerden.:D

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
sıkıntı yok normal bi olay

alicangorel1

Yeni Üye
Tesekkurler verdiginiz bilgiler icin ama onceden bole bisey yoktu arac 39000 de dynamic model 1.3 90 hp debriyaja basiyorum geri vitese takiyorum gaza basiyorum 2800 civari daha yukselmiyorum yavas yavas kalkis yapiyrm geri geri hizlandigim zaman 5000 deviri goruyor hareket halinde ama durdugum yerde debriyaja basili geri vitese takili oldugunda 2800 devir bole bisey oldugunu hatirlamiyorum aracta blki dikkatimi cekmedi ama bn yuksek devirde kalkis yaparim her zaman icin ins anlatabilmisimdir derdimi tek merak ettigim konu diger doblolardada bolemi acaba tesekkurler

hardcrss

Onursal Üye
Tesekkurler verdiginiz bilgiler icin ama onceden bole bisey yoktu arac 39000 de dynamic model 1.3 90 hp debriyaja basiyorum geri vitese takiyorum gaza basiyorum 2800 civari daha yukselmiyorum yavas yavas kalkis yapiyrm geri geri hizlandigim zaman 5000 deviri goruyor hareket halinde ama durdugum yerde debriyaja basili geri vitese takili oldugunda 2800 devir bole bisey oldugunu hatirlamiyorum aracta blki dikkatimi cekmedi ama bn yuksek devirde kalkis yaparim her zaman icin ins anlatabilmisimdir derdimi tek merak ettigim konu diger doblolardada bolemi acaba tesekkurler

launc kontrol de deniyor buna. araç boştayken gaza basınca motorun devrini yükseltmez. zaten yükseltipte ne yapacaksınız araç patinaja düşer.

ANLOVE

Onursal Üye
Aracım Yok
Adı
QQQQ QQQQ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Q
Aracınız
Aracım Yok
Renk
Metalik Siyah
Ben Dobloda yeniyim ancak artık alıştım böyle durumlara.

Beyinli araba çünkü siz ne kadar kullansanız da arabayı o sizin durumunuza göre ayarlıyor her durumu.

Size sadece sürmek kalıyor o sizin yerinize aracın her durumunu kontrol ediyor.

Yokuşlarda tıkandığı anda daha fazla güç veriyor, Gazı köklediğiniz zaman tam güç veriyor.

veya yukarıdaki arkadaşın dediği gibi boştayken tam gaz yapsanız da aracın beyni bunu gereksiz olduğunu düşünüp size yardımcı oluyor aslında.

Baya baya robot yaptım arabayı :D

alicangorel1

Yeni Üye
Sole dusunelim arkadaslar cok dik bir rampadayim geri geri gelmem lazm motor zaten ufak 2800 devir yetmiyecek haliyle ozaman ne olacak ya cikamassak :) tesekkurler ilginiz icin bu arada