Debriyaj pedalını iterken kapı gıcırtısı gibi ses

sametk10

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba.

Bir şirkette muhasebeci olarak çalısıyorum.Ve şirketin bir sürü aracı var.
Araçların genelinden ben sorumluyum, muhasebeciler bunu bilirler.:)

Sorunum şu;
Araçlar Fiat Doblo, Baskı balata sistemi değişmesine rağmen araçların Debriyaj pedalını iterken kapı gıcırtısı gibi büyük bir ses geliyor. ustalara götürüyoruz her biri farklı bir cevap veriyor.
Ama iki konuda mutabık kaldık. Debriyaj üst merkezinden mi yoksa debriyaj alt merkezinden mi yoksa yoksa başka bir yerden mi? Bu sesin kaynağını bulmak ve yok etmek istiyoruz.

forumu gezdim gayet başarılı konusunda uzman arkadaşlar var . onların cevaplarına ihtiyacımız var.
Herkese şimdi den teşekkür ederim.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
hoşgeldiniz oses debriyaj pedalının yayından yapıyordur muhtemelen pedalın hemen arka üst tarafında yay var o yayı sıvı gres yada wd40 gibi yağlayıcı ile yağlasanız kesilir

sametk10

Yeni Üye
hoşgeldiniz oses debriyaj pedalının yayından yapıyordur muhtemelen pedalın hemen arka üst tarafında yay var o yayı sıvı gres yada wd40 gibi yağlayıcı ile yağlasanız kesilir

Üstad yağlama yaptık fakat ses kesilmedi. ses içerden değil aşagı kısımdan geliyor. baskı balatası yeni değişti. üst merkez yada alt merkez de değişti. ilk zamanlar yoktu sonradan gelmeye başladı. pedalları iterken büyük bi gıcırtı geliyor.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
o sesin gelebilecek tek yer o yay geliyor benim aklıma

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz

Üstad yağlama yaptık fakat ses kesilmedi. ses içerden değil aşagı kısımdan geliyor. baskı balatası yeni değişti. üst merkez yada alt merkez de değişti. ilk zamanlar yoktu sonradan gelmeye başladı. pedalları iterken büyük bi gıcırtı geliyor.

genelde bu ses pedal yayından gelir ama dışarıdan geldiğinie eminseniz aracın lifte alınması ve incelenmesi lazım.büyük bir problem olduğunu zannetmiyorum.

sametk10

Yeni Üye

genelde bu ses pedal yayından gelir ama dışarıdan geldiğinie eminseniz aracın lifte alınması ve incelenmesi lazım.büyük bir problem olduğunu zannetmiyorum.

anladım Üstadım Teşekkür ederim.sürekli araçlarımız trafikte olduğundan dolayı problemler yaşıyoruz. bazen ustalar dahi bulamıyor. motor sıkıntısı yapıcak bişi yok ise önemli değildir. teşekkür ederim cevaplarınız için

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
doblo problem çıkarmaz her gün koştursa dahi önemli sorunlar olmaz