Debriyaj pedalı

aozgur

Fenomen Üye
Adı
Özgür Oral
Modeli
Renk
Mistik GRİ
Selamun aleykum agalar bugün diyarbakıra gezmeye gitmiştik ışıklarda durduktan sonra debriyaja bastım ama araç vitese geçmiyordu ve debriyaj pedalı basılı bir şekilde kaldı.Araba haliyle stop etti.bir kaç kere bas çek bas çek yaptım kendine geldi.bu olay 2 kere başıma geliyor. Geçen günde geri geri yokuş yukarı park ederken pedal gene basılı kaldı.

Vel hasıl kelam sorun neyden kaynaklanıyor.Bilgilendirirseniz mutlu olurum.

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
@aozgur
aleykümselam baskı balata olmasın

aozgur

Fenomen Üye
Adı
Özgür Oral
Modeli
Renk
Mistik GRİ
@yunus0635
vallahi başkanım hiç bir bilgim yok yol üstü ordaki servise gösterdim mesai bitmişti ayak üstü baktı debriyaj üst merkezinde kaçak var gibi bişeyler dedi tamam dedik hafta içi mardin de ki servise gösteririz dedik

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
@aozgur
Geçmiş olsun doğru söylemişler üst merkez sıkıntısı malesef sık sık bozuluyor tavsiyem alt merkez ile beraber degiştirmeniz olur ilerleyen dönemlerde alt merkezde bozulacaktır çünkü ikisi birbirine bagımlı çalışır üst merkez yeni oldugunda alt merkeze fazladan basınc yaptıgından alt merkezi çabucak bozuyor

Tutkun

Saygın Üye
Adı
Serhan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
kurşun gri
Gecen sene bendede olmustu debriyaj alt merkezmi ust merkezmi ne degismisi duzeldi

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
debriyaj üst merkez büyük ihtimal. geçmiş olsun.

aozgur

Fenomen Üye
Adı
Özgür Oral
Modeli
Renk
Mistik GRİ
Değerli yorumlarınız için teşekkürler. Pazartesi servise götürecem sonucu burda paylaşırım.

aozgur

Fenomen Üye
Adı
Özgür Oral
Modeli
Renk
Mistik GRİ
@Alirüzgar başkanım şu üst merkez neden sık sık bozuluyor bozulmaması için ne yapmamız lazım ??

Alirüzgar

Onursal Üye
Adı
Soncan
Modeli
Renk
Beyaz
@aozgur
Yapabilecek çok birşey yok aslımda orjinali olmasına rağmen sürekli dur kalk yapıyorsan belli bir ömrü var buna benzer merkez kullanan araçlardada böylemi bilmiyorum ama bizim doblolarda hastalık halinde mümkün oldugunca yarım debriyaj yapmayın özelliklede yokuş yukarı geri geri giderken ve birde aracınızı bozuk merkezle zorunda kalmadıkca kullanmayın balataya cok fazla zarar veriyor

aozgur

Fenomen Üye
Adı
Özgür Oral
Modeli
Renk
Mistik GRİ
@Alirüzgar
bizim memleketin yolları bol yokuşlu ışıklarda kalkarken ara sıra yarım debriyajla kalkıyorum. Kulağıma küpe oldu bu artık yarım debriyaj yok :) pazartesi bi check up sokalım. tekrardan teşekkürler