dcı tdı jtd 1.3 mü 1.9 mu yardım

Durum
Konu kapatılmıştır.

oatasoy

Azimli Üye
merhaba dün üye oldum birkaç sorum var sitenin heryerine baktım uygun yeri bulamadım buraya yzıyorum çok acil 2 gün içinde sizden haber bekleyeceğim hemen sorulaıma geçiyorum cevap verirseniz beni dertten kurtarırsınız
2 aydır yoğun şekilde doblo araştırıyorum ama o kadar çeşit var ki ne yapacağımı bilemedim
2000 2005 arası olacak maksimum taş patlasa 14 binlira CİVARI OLACAK (aslında 12 civarı ) 1.3 mü 1.9 karar veremdim vergi önemli çok performans istemiyorum nadiren yük taşıyacağım az yakıt olacak bişey istiyorum 1.3 uygun gibi ama piyasası yüksek 1.9 a yöneliyorum mecburen orada da şu sorun var sahibinden com a girerseniz görürsünüz 1.9 un 4 5 çeşidi var bu ne arkadaş dcı nedir jtd nedi sadece d var sx jtd var da var ya sorum çok fazla aslında ama sizler çok bilgisiniz aradığım cevapları burada bulurum sadece lütfen yardım edin

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Arkadaşım ben es geçmemek için yazıyorum haberin olsun.
Benim konuyla alakalı tek bildiğim, ilk çıkan seriler iyi değilmiş.
2000'de banda girdi diye biliyorum. O yılların araçları bol bol motor tazelemişler.(DUYUMDUR.)

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
arkadaşım siteye hoşgeldin. Sen bize verebileceğin maks. fiyat söylersen eğer. Biz de sana ona göre uygun bir araç söyleyebiliri. Bir de ne maksatla kullanacaksın. Teşekkürler

oatasoy

Azimli Üye
daha çok binek olacak nadiran yük taşıyacağım kardeş 2002 2005 araso düşünüyorum yani 13 en fazla verebilirim nasıl olacak bilmiyorum o kadar sorum varki 1.3 sonradan açmalar en uygun fiyat olarak sonradan açma da ne ki bilmiyorum ii mi kötü mü ruhsata işli olması nedir olmaması nedir

oatasoy

Azimli Üye
http://www.araba.com/2717885/Fiat%20Doblo
msela bu araç veya
http://www.sahibinden.com/dogus_otomotiv_adana-94WQQaXQQ23881769WQQpXQQdisplayitem bu araçta sonradan açma iimiş

diamond

Saygın Üye
Arkadaşım hoşgeldin
dci motor Renault kango nun motorudur Turbo dizeldir
tdi motor wolswogan caddy motorudur Turbo dizeldir
jtd eski 2000-2005 arası doblo motorudur Jet turbo dizeldir
Multijet yeni dobloların motorudur oda Turbo dizel

az yaksın çok kaçsın vergisi az olsun masraf açarsa parçası ucuz olsun motor ömrü uzun olsun diyosan 1.3 multijet alacaksın. sonradan açmalarda dikakt edeceğiniz husus 2 sıralı koltuklu yandan camlı yazıyorsa yolcu sayısı 5 yazıyorsa bir problem olmaz

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
sonra da açmalar kargo olanlar. Yani camlar sonradan açma. Ojinal değil ve tavsiye etmem. Yani ben olsaydım sonradan açılan almam.

oatasoy

Azimli Üye
araç ruhsata işli değilse polis çevirdiği zaman ceza yazıyor mu arkadaşalar ayrıca 1.3 kamyonet olarak geçiyorsa ben de bunu camlı olarak işlettimse vergisi değişiyor mu o zaman

Black Hawk

Saygın Üye
Kardeş bende bir üstad sayılmam o yüzden yanlış bir bilgi verirsem bilen arkadaşlar düzelticektir.

Öncelikle dci renault grubunun motoru... kim yazmışsa satılık ilanına ya yanlış yazmış yada bi akılsızlık edip dobloya kango motoru takmış. TDI lar da Volkswagen...

Bildiğim kadarıyla 2000 - 2005 arasında dizel olarak sadece 1,3 ve 1,9 motor var ve ilk çıkanlar yani eski tip JTD (Unijet turbo dizel) ve galiba 2005 te çıkan Multijet motorlar var.

JTD motorların daha sağlam ve daha güçlü olduğu söyleniyor ama kendi aracımı övmüş gibi olurum o yüzden bu konu yoruma açık :) ancak taksici arkadaşların çoğu JTD öneriyor 1.200.000 km yi geçtiği halde düzeli bakımlarıyla hala canavar gibi çalışıyorlar...

sadece d yazanlar da bildiğim kadarıyla aslında JTD tip motor ama turbo yok. 2002 ve öncesinde var diye biliyorum...

Kısaca JTD eski tip Multijet yeni tip motor

JTD SX deki SX motorla alakalı değil arabanın donanımı ile alakalı. SX ler o dönemki Klimalı full olan üst donanımı temsil ediyor.

1,3 mü 1,9 mu dersen..... Benim gözlemlerim şehirlerarası yolda 1,9 daha az yakıyor ama şehir içinde de çok büyük bi fark yok 0,1 lt gibi bi farkla 1,3 şehir içinde az yakıyor.

Vergisi de 2004 den itibaren düşüyor 2005 lerde yüksek.
Durumu sen değerlendireceksin ama benim tavsiyem 2005 yerine 2004 yap sınırı vergi düşsün ve 1,9 JTD al... ama 2000 - 2001 lerde sorun var diye bende duydum ona da dikkat et.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
oatasoy tarafından yazılan metin:
araç ruhsata işli değilse polis çevirdiği zaman ceza yazıyor mu arkadaşalar ayrıca 1.3 kamyonet olarak geçiyorsa ben de bunu camlı olarak işlettimse vergisi değişiyor mu o zaman

her türlü araçlar ticari gözküyor yani vergide bi oynama olmaz. Polis olayına gelince bana bi aksilik çıakrtan olmadı. Src istiyorlar diyorlar ama hiç görmedim soranı. Sonuçta ticari yük taşımayacaksın

oatasoy

Azimli Üye
allah razı olsun yaa kafam yeni yeni aydınlandı valla çok şükür o zaman 2001 2002 almıyorum birinci eleme tamam şimdi jtd mi multi jetmi diye yol ayrımına geldim vergiden de çok korkuyorum 1.8 reno eorupa vardı ne vergiler öderdim vaerya

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Daha vergi sistemi Doblolar için tam oturmadı. Çelişkili şeyler var.

İlerde ne olacağı bilinmez, bu nasılsa az vergili dersin, bi yasa çıkar tam tersi olur.

Gönlünden geçeni al yahu, Doblo hiçbir araca benzemiyor. Verdiği sürüş kalitesi çok çok ileri seviyede. :)

Ben Doblo'yu kullanmadan önce, satıp 1.4 benzinli turbolu bir araç düşünüyordum. Ne zamanki direksiyona oturdum, anında caydım. :)

oatasoy

Azimli Üye
şimdi o belge isteniyor diyelim
benim araç husui oluncamı yük taşımamam gerekiiyor ticari olunca mı
burada da bi sıkıntı çıktı tüm araçlar ticari görünüyorsa 2 yıllık muayeneli hususi araçlar ne oluyor peki

Black Hawk

Saygın Üye
allah razı olsun yaa kafam yeni yeni aydınlandı valla çok şükür o zaman 2001 2002 almıyorum birinci eleme tamam şimdi jtd mi multi jetmi diye yol ayrımına geldim vergiden de çok korkuyorum 1.8 reno eorupa vardı ne vergiler öderdim vaerya

JTD nin sıfır üretimi yok. artık tüm motorlar Multjet o yüzden diamond arkadaşımızın dediği gibi Multijetin yedekparşa fiyatı biraz daha düşük diye biliyorum.

2004 ve öncesinde 1,3 lerin 405 TL 1,9 ların 648 TL vergisi var. (YILLIK)

oatasoy

Azimli Üye
DobloM tarafından yazılan metin:
Daha vergi sistemi Doblolar için tam oturmadı. Çelişkili şeyler var.

İlerde ne olacağı bilinmez, bu nasılsa az vergili dersin, bi yasa çıkar tam tersi olur.

Gönlünden geçeni al yahu, Doblo hiçbir araca benzemiyor. Verdiği sürüş kalitesi çok çok ileri seviyede. :)

Ben Doblo'yu kullanmadan önce, satıp 1.4 benzinli turbolu bir araç düşünüyordum. Ne zamanki direksiyona oturdum, anında caydım. :)
hocam doblo başka yaa bende o keyfi yaşamak istiyorum işte sizlerin bilgisi ile tongaya düşmeyeyim diye çünkü çok kısıtlı bütçem var sonradan çıkacak masraflar dan korkuyorum kısık bütçeylede doblo alınmaz da işte bizimkisi de böyle bişey reno 19 u 8.5 verdim üstüne 4 veya 5 koyacağım baya sarsılacağım onun için çok araştırıyorum bikere alayım oh bee diyeyim derdindeyim en az masrafla kapatayım derdindeyim

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
biz sana her türlü yardımcı oluruz. Aracını aldıktan sonra buradaki ortamda seni de bekleriz devamlı. Şimdiden hayır olsun. Reno yu iyi satmışsın. Bi de memleket neresi Adana mı?

oatasoy

Azimli Üye
black hawk kardeş şu arabaya bi bakar mısın sence değer mi http://www.araba.com/2478975/Fiat%20Doblo%201.9%20SX
sx de ne gibi artı özellikler var

oatasoy

Azimli Üye
kardelenkurt tarafından yazılan metin:
biz sana her türlü yardımcı oluruz. Aracını aldıktan sonra buradaki ortamda seni de bekleriz devamlı. Şimdiden hayır olsun. Reno yu iyi satmışsın. Bi de memleket neresi Adana mı?

hocam eyvallah yaa adanalıyım burayı iyi buldum bırakmam artık

Black Hawk

Saygın Üye
black hawk kardeş şu arabaya bi bakar mısın sence değer mi http://www.araba.com/2478975/Fiat%20Doblo%201.9%20SX
sx de ne gibi artı özellikler var

Kardeş bu araba bu fiyat edermi etmezmi bişey diyemem benden çok daha tecrübeli abilerimiz var forumda. O konuda topu onlara atıyorum.. Ama benim fikrimi soracak olursan bu fiyata daha düşük km li yada 1 - 2 yaş daha gencini bulabilirsin.

SX mevzusuna gelince yine baştan söylüyorum yanlışım olursa bilen arkadaşlar düzeltsin...

SX lerin hepsi Klimalıdır... satışı sırasında opsiyon değil standart dı

SX lerde çift sıra koltuk ve yan camlar standart. Yani SX ler sonradan açma durumu olmuyor.. Kısaca hepsi kombi diye biliyorum..

ama bir iki araçta Kapalı kasa olduğu halde (camsız) arkasında sx amblemi gördüm... kendi mi taktı yoksa onlarda sx varmı bilmiyorum.

Merkezi kilit otomatik cam zaten standart... onun dışında aklıma gelen bi fark yok şu an. Hatırladıkça yine yazarım...

oatasoy

Azimli Üye
yol bilgisayaralrı hangi modellerde var arkadaşalar mesela bunda varmış doğru mudur

http://www.sahibinden.com/doblo_1_9_jtd_hatasiz_!-64WQQaXQQ23821421WQQpXQQdisplayitem

Durum
Konu kapatılmıştır.