Yardım D4 yokuş kalkış desteği yardım

mehmeteryk09

Yeni Üye
Doblo
Adı
Mehmet Eryıkılmaz
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
S.a cümleten aranıza yeni katıldım forumları okudum ancak göremedim 10 gün önce 2015 combi maxi safeline araç aldım satan arkadaş yokuş kalkış desteği olduğunu söyledi ben hiç bir şekilde yokuşta tuttuğunu görmedim aracımda yokuş kalkış desteği olup olmadığını nasıl anlarım 2. Bi sorum menü tuşunun solunda asr tuşu yok asr ne işe yarar çoğu safeline araçlarda var iken benim araçta neden yok görüşleriniz benim için değerli

FurkannC

Daimi Üye
Doblo
Adı
Furkan
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
ASR antipatinajdır. Araba patinaja düştüğünde otomatik gaz keser/fren yapar ve patinajı önler.

EnginDemirbas

Daimi Üye
Doblo
Adı
Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Hafif rampada dur.
Frene basılı tut.
Sonra vitesi 1'e tak
S.a cümleten aranıza yeni katıldım forumları okudum ancak göremedim 10 gün önce 2015 combi maxi safeline araç aldım satan arkadaş yokuş kalkış desteği olduğunu söyledi ben hiç bir şekilde yokuşta tuttuğunu görmedim aracımda yokuş kalkış desteği olup olmadığını nasıl anlarım 2. Bi sorum menü tuşunun solunda asr tuşu yok asr ne işe yarar çoğu safeline araçlarda var iken benim araçta neden yok görüşleriniz benim için değerli

ve ayağını frenden çek kalkışa başla.
Tam o sıra aracın yokuşta geri kaçmadığını senin kalkışı yapana kadar 3 saniye fren tuttuğunu görmüş hissetmiş olacaksın.
Şayet bu dediklerim olmuyorsa fren sistemini kontrol ettirmen de fayda var.