D4 Kasa Gündüz farının Kısa far ile bağlantısı

AyberkKaymak

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ayberk
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Merhabalar. Aracım 2016 model, easy paket.
far kolu sadece farlar açık/kapalı şeklinde.
Gündüz farlarını turuncu ampul taktım, normal olarak kısaları yakınca gündüzleri kısıyor. “Dikkat çekerim sönmüyor kısıyor”.
Kısalar açıkken, gündüzlerin kısılma komutu kablo ile mi yoksa beyinden gelen bir komut ile mi gerçekleşiyor. Elektrik ile ilgili pek bilgim yok. Bu konuyla ilgili yorum ve fikirleriniz için teşekkür ederim saygılar..

archeron

Daimi Üye
Doblo
Adı
Yusuf
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.2
Araç Yılı
2001
Renk
Gümüş
Merhabalar. Aracım 2016 model, easy paket.
far kolu sadece farlar açık/kapalı şeklinde.
Gündüz farlarını turuncu ampul taktım, normal olarak kısaları yakınca gündüzleri kısıyor. “Dikkat çekerim sönmüyor kısıyor”.
Kısalar açıkken, gündüzlerin kısılma komutu kablo ile mi yoksa beyinden gelen bir komut ile mi gerçekleşiyor. Elektrik ile ilgili pek bilgim yok. Bu konuyla ilgili yorum ve fikirleriniz için teşekkür ederim saygılar..
Parkları açtığınızda gösterge ekranının kısılmasıyla aynı mantık olmak üzere beyinden kontrol edilir, müdahale şansınız yok diye düşünüyorum fakat belki mes'de bir ayarı vardır.

AyberkKaymak

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ayberk
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Parkları açtığınızda gösterge ekranının kısılmasıyla aynı mantık olmak üzere beyinden kontrol edilir, müdahale şansınız yok diye düşünüyorum fakat belki mes'de bir ayarı vardır.
Teşekkür ederim bende böyle düşünmüştüm. sizin yorumunuzla teyit etmiş oldum. Mesten bakıp gelişme kaydedebilirsem buraya not olarak düşerim. Saygılar..

archeron

Daimi Üye
Doblo
Adı
Yusuf
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.2
Araç Yılı
2001
Renk
Gümüş
Teşekkür ederim bende böyle düşünmüştüm. sizin yorumunuzla teyit etmiş oldum. Mesten bakıp gelişme kaydedebilirsem buraya not olarak düşerim. Saygılar..
Kısaların röle tesisatına bakmakta da fayda olabilir.