D3 sorunlarım

SCARPE

Azimli Üye
Tepki
0
Bu arada sanırım benim araç su eksiktîyor eksiltiyor diyorum çünkü motor yağında falan bi bozulma yok yedek su kabınada baktım suda bi yağlanma yok içim rahat yani
Şüphelendiğim yer ise yedek su kabının hemen altında motora doğru çaprazında küçük mavi bir vana gibi bişey daha önce orayı baya bi ıslak gördüm birde oksitlenmiş büyük bi ihtîmal orda kaçak var gibime geliyor siz ne dersiniz

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
Bu arada sanırım benim araç su eksiktîyor eksiltiyor diyorum çünkü motor yağında falan bi bozulma yok yedek su kabınada baktım suda bi yağlanma yok içim rahat yani
Şüphelendiğim yer ise yedek su kabının hemen altında motora doğru çaprazında küçük mavi bir vana gibi bişey daha önce orayı baya bi ıslak gördüm birde oksitlenmiş büyük bi ihtîmal orda kaçak var gibime geliyor siz ne dersiniz

oksitleme yeşil renkli mi?

SCARPE

Azimli Üye
Tepki
0

oksitleme yeşil renkli mi?
çok dikkat etmedim ama notmal kireçlenme gibi bişeydi

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
büyük ihtimalle su kaçağından kaynaklı.

SCARPE

Azimli Üye
Tepki
0
[msnvideo][/msnvideo]
büyük ihtimalle su kaçağından kaynaklı.

Onu hallettik çok şükür dediğim gibi o küçük vanadan mış
Ama esas sorunum hala devam ediyor bilirsiniz boch servisler var aracımı oraya götürdüm orda iyi bi usta vardı belli ediyor kendini dedim usta böyle böyle benim araç sabah yada uzun süre Park'tan sonra soğuduktan sonra çalıştırdığım zaman mavi pis kokan bi duman atıyor kısa süreli 30 sn kadar hem duman atıyor hemde motor tekliyor ama sadece 30 sn ondan sonra motorun teklemesi ve duman kesiliyor ustada dediki arızayı hiç biryerde arama piston keçeleri eskimiş araç uzun süre park halinde iken yanma odasına yağ sızıyor çok az miktarda tabi motor çalışınca o yağıda yakıyor onun için yanma doğru bi şekilde sağlanamadığı için yanma odasındaki yağ bitene kadar hem motor tekliyor hemde duman atıyor.

Siz ne dersiniz bana sanki mantıklı geldi.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Mantikli bayide 2.eldeki bravolarda yatinca ayni sekilde duman atiyordu sonra kesiliyordu

SCARPE

Azimli Üye
Tepki
0
Mantikli bayide 2.eldeki bravolarda yatinca ayni sekilde duman atiyordu sonra kesiliyordu

Merhaba bu hafta sonuna kadar bu problemi dediğim gibi piston keçesimi subab keçesimi tam bilmiyorum ama değiştiricem bakalım problem bitecekmi duman ve motor teklemesi kesilir ise valla çok rahatlayacam inanın arabamı çok seviyorum ama sırf bu problem yüzünden satmayı bile düşündüm inşallah düzelir

Benim söylediğim çözüm hakkında yorumlarınızı merakla bekliyorum

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
piston keçesi değilde,pistonda yağı sıyıran segman var.ama stop halde pistonlar yukarı bakar.stop halde segmandan pistona yağ sızması fizik kurallarına aykırı.

subap contaları olsa gerek bahsedilen parça.subap contalarının bozulması durumu ustanın da belirttiği gibi senin sıkıntılarını çıkarır.