Yardım D3 Ön Koltuk Sökme

Frigolu

Azimli Üye
Doblo
Adı
Yunus
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Merhabalar.

2014 model D3 kasa aracım var. Araçta frigo olduğu için kabin bir miktar daralmış durumda. Bu sebepten koltuklar ileri-geri çok fazla hareket edemiyor ve altını temizlemek mümkün olmuyor. Koltukları sökebilirsem kabinin içini komple temizlemeyi düşünüyorum. Ön iki koltuğu sökmenin yöntemi nedir? Görünen vidalarını söküp deneme yanılma yapabilirdim ancak yanlış bir şey yapmaktan çekindim, sizlere sorayım dedim.

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
YouTube de videoları var

yunus0635

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Hocam Youtube’da “su nasıl içilir” diye de video var, olmayan bir şey yok. Bilgi paylaşımı yapılmayacaksa forumun ne anlamı kaldı? Kapatalım dükkanı o halde…
Foruma yükleyemeyen arkadaşlar videoları oraya yükledi ordan bulman gerekiyo zaten olsaydı forumun arama motorundan bulabilirsin.

Akhenaton1

Yeni Üye
Doblo
Adı
Soner
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Bende karavana çeviricem koltuğ sökmenin yasak olduğunu söyledi polis

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Bende karavana çeviricem koltuğ sökmenin yasak olduğunu söyledi polis
Ruhsatı karavana çevirirseniz sorun olmaz bunun içinde proje çizdiriyorsunuz.Bu her araçta böyledir mesela bir araca dingil atarsın proje çizdirip ruhsata tonaj ve dingil adedi olarak yazmak zorundasınız.Kullandığımız araçlar 5 koltuklu diye geçiyor ruhsatta ,arka koltuğu söküp karavan yaparsanız ve normal ruhsatınızla dolaşırsanız tabi ki yasak.En basitinden koltuk falan sökmeyin karavanı aracın arkasına takın taktığınız çeki demiri bile ruhsata işleniyor ve onun bir standardı var o standartta olmak zorunda diğer türlü aracın arkasına bir şey takıp taşıyamazsınız cezaya tabidir ruhsata işli değilse kazaya karıştığınızda direkt suçlu sayılırsınız bu kadar ince noktalar var.

Son düzenleme: