D3 kasa ön sis farı için yardım

Bigtoss54

Azimli Üye
Adı
Serdar
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Yeni doblo cu olarak aranızda yeniyim. İkinci el olarak aldığım aracıma ön sis farı takmak için orijinal sis farı tesisatlı olarak aldım ve hafta sonu köye giderek montaja başladım. Araçta ön sis farı için orijinal tesisatın iç sigorta kutusuna kadar çekili olduğunu fark ettim. (Tahminimce bütün d3 kasalarda çekilidir) Fakat tesisat sadece ön sağ sis lambası için vardı bende o kablodan paralel alarak sol sise de çektim. Şimdi gelelim asıl soruna o da içerideki orijinal düğme ile iç sigorta kutusu arsındaki tesisat yok resimdeki sokette buton ucunu bilen var mı? Eğer varsa işim çok kolaylaşacak tek bir kablo ile orijinal tesisatlı sislerim olacak. Eğer bilen çıkmaz ise de ben yine orijinal butonu kullanıp sislerimi kullanacağım fakat bu zaman alacak malum garajım yok dışarıda bu işler zor oluyor gelen giden hiç bitmiyor köye gidince garajda işlerimi hallediyorum.20180508_130003-1.jpg 20180508_130113-1.jpg

doblolueniste

Azimli Üye
Adı
Ramazan
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Usta o soket butondan cikis vermio mu

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
usta ön sis ve arka sisler sis buton düğmesinin aynı sinyalinden body beyne sinyal gidiyor. orjinal olarak ön sisleri yakmak istiyorsanız yapmanız gereken 4lü düğmeyi ön sisli ile değiştirmek veya modifiye etmek . ve body beyinden ön sis aktivasyonu yapmak. 4lü düğmeyi değiştirip aktvasyon iş yapmaz iseniz sisleriniz yanmaz.

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
yani sizin tesisat ile kablo ile işiniz yok. body beyin ön sis yak sinyalini arka sis butonu hattı ile aynı kablodan farklı sinyaller ile alıyor. tüm alt yapı hazır
sis.JPG

Bigtoss54

Azimli Üye
Adı
Serdar
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
ekrem usta teşekkürler dörtlü düğmeyi de sis li olanla değiştirdim. Fakat ön sis düğmesi soketin 9 no lu pinine bağlı ve bu soketin kablosu boşta ölçü aleti ile kontrol ettiğimde ön sis ve arka sis çıkışları ayrı gözüküyor dediğiniz gibiyse benim tek yapmam gereken servise gidip sisleri aktif ettirmek mi?

Bigtoss54

Azimli Üye
Adı
Serdar
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
dobloluenişte ; Buton ve soket arasında kablo bağlantısı yok

fikret2828

Daimi Üye
Adı
fikret
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
bordo
aktivasyon için servise gitmene gerek yokk internetten multiecuscan proğramını indir
interntten veya istanbulda isen perpadan usb elm 327 al araçtaki bütün bölümlere bağlan mator abs airbag body computeer elm 327 modifiy etmen gerekeek alırsan yardımcı oluruz

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
evet tek yapılması gereken ön sis aktivasyonu. buton ve body beyin arası tesisatı tam eksiksiz. çüünki dediğim gibi arka sis ve ön sis tek kablo üzerinden sinyal gönderiyor. hangi ildesiniz?

Bigtoss54

Azimli Üye
Adı
Serdar
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Ben sakarya'dayım
bu ELM 327 ile aktivasyon yapılıyorsa alayım o zaman Fiyatlara baktımda 30tl-90tl arasında değişiyor belirli bir özelliği olması gerekiyor mu yoksa herhangi bir tanesini veya Bluetoothlu olanından alsam sıkıntı olurmu

Son düzenleme:

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
uyumlu elm 327 bulabilmek çok sıkımtılı 15 tane elm aldık sadece 1i uyumlu çıktı gerisi çöp.

Bigtoss54

Azimli Üye
Adı
Serdar
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
uyumlu olanı nereden aldığınızı öğrenebilir miyim ya da uyumlu olanı nasıl anlayacağım

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
valla takıp denemeden anlayamıyoruz. aliexpressten alıyorum. aynı satıcı bile farklı farklı cihazlar gönderiyor

fikret2828

Daimi Üye
Adı
fikret
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Renk
bordo
ben perpadan aldım perpa oto elektronik ik yazarsanız netten çıkar usb olanı alın benim en dandiği ama çalıştı herhalde benim şansımaymış sadece pın baglantısında değişiklik yapmak gerekiyor

doblolueniste

Azimli Üye
Adı
Ramazan
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Usta sorunu cozebldn mi bide sis fari icin kablo on tarfta yani kaputun altinda nerede var

Bigtoss54

Azimli Üye
Adı
Serdar
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Elm 327 cihazi siparis verdim onu bekliyorum.
Tesisata gelince kaputun degil tamponun arka tarafinda tamponu sokmeniz gerekiyor tesisata ulasmak icin

doblolueniste

Azimli Üye
Adı
Ramazan
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Hic fotografi filan varmi

Bigtoss54

Azimli Üye
Adı
Serdar
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Fotograf cekmedim ama aracin onden bakinca sol tarafinda kornanin oldugu yerde ikili soket var kablo renkleri bir taanesi yesil-beyaz digeri siyah

doblolueniste

Azimli Üye
Adı
Ramazan
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Araç Yılı
2011
Usta cok sagolasim ben buldm sanirim dha dogrusu tatifinegore net o soketleri gordum test etmedim de son bi soru ben aracin lambalarini yakmadan bu sisleri acamaz miyim

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
orjinal tesisatına bağlanıyor ise ön sis butonu ya modifiye etmek gerekiyor. ya da ön sis butonlu ile değiştirmek gerekiyor. ve body den ön sis aktivasyonu gerekiyor. aktif edildiği taktirde farlar kapalı iken ön sise bastığınız zaman park ve ön sisleriniz yanar