D3 kasa karter düşüklüğü

alicem

Azimli Üye
Tepki
4
Arkadaşlar D3 kasalarda karter şasiden daha aşağıda duruyor.Bunun bir sebebi varmı aracın altı vurdugunda yere ilk temas eden yer karter.2015 doblolarda düzeltseler bari bunu çözmenin bir yolu yokmu?

ncpfzlkz61

Daimi Üye
Tepki
0
haklısınız bende çok şikayetçiyim bu durumdan karteri çok kolay vurabiliyoruz karter çok yakın yere.

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Tepki
6.540
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
Fiat Yetkililerine Hatırlatalım Bakalım NE Diyecekler

alicem

Azimli Üye
Tepki
4
umarız ilginenirler birde şu arka kapı açma kolu için bir çare düşünseler.hiç birşey yapamazlarsa bari araba alanlara ve servise uğrayanlara bir kaç yüz tane ufak el broşürü verseler kapının nasıl kapandığı ile ilğili arkaya oturan arkadaşlara bunu anlatmaya çalışırken tüfekten girip tabancadan çıkıyoruz.son çare inip kendimiz örtüyoruz.

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Tepki
6.540
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
umarız ilginenirler birde şu arka kapı açma kolu için bir çare düşünseler.hiç birşey yapamazlarsa bari araba alanlara ve servise uğrayanlara bir kaç yüz tane ufak el broşürü verseler kapının nasıl kapandığı ile ilğili arkaya oturan arkadaşlara bunu anlatmaya çalışırken tüfekten girip tabancadan çıkıyoruz.son çare inip kendimiz örtüyoruz.
:))
hepimiz aynı sorunu yaşıyoruz:)

mustafa200295

Misafir
Tepki
132
Adı
Mustafa
Modeli
Renk
bordo
Sabah sabah çayı tükürdüm senin yüzünden millet bana bakıyor ne yapıyor bu deli diye. :)

Al benden de o kadar! Aynı şeyi yaşıyoruz. Birde kadınlar genelde tetiğe basa biliyor da askerlik yapmış adamlar tetik çok sert diyor ben onu anlamıyorum. :)

mustafa200295

Misafir
Tepki
132
Adı
Mustafa
Modeli
Renk
bordo
Hadi arabanın altı yere yakın anladık da neden çelik sac dan karter muhafazası yapmıyorlar ben onu anlamadım. Plastik vura vura kırılıyor, pek bir işe yaradığını da düşünmüyorum.
Tatilde benim orj yan basamakları tutan arabanın altındaki kollar yere daha çok vurdu, hatta bir tanesi taşa vurup yamuldu.

Yere yakınlık büyük problem çözüm şart. Birde arabayı ilk aldığımda asfaltın topraktan daha yüksek olması sebebiyle sağa yanaşırken lastik asfalttan indi iç taraftaki yay üzerine araba oturdu. Artık daha temkinli olduğum için bir daha yaşamıyorum ama yinede buda bir sorun.

alicem

Azimli Üye
Tepki
4
Hadi arabanın altı yere yakın anladık da neden çelik sac dan karter muhafazası yapmıyorlar ben onu anlamadım. Plastik vura vura kırılıyor, pek bir işe yaradığını da düşünmüyorum.
Tatilde benim orj yan basamakları tutan arabanın altındaki kollar yere daha çok vurdu, hatta bir tanesi taşa vurup yamuldu.

Yere yakınlık büyük problem çözüm şart. Birde arabayı ilk aldığımda asfaltın topraktan daha yüksek olması sebebiyle sağa yanaşırken lastik asfalttan indi iç taraftaki yay üzerine araba oturdu. Artık daha temkinli olduğum için bir daha yaşamıyorum ama yinede buda bir sorun.

Abi o lastigi banket veya kaldırımdan düşürmeye yapılabilecek bişey pek yok aynı problem 100 arabanın 80 inde böyledir.Dikkat etmek lazım.Ben özellikle araçları kaldırıma çıkardıgımda yolda kalan lastiği kaldırıma fazla yaklaştırmıyorum ki amortisör koluna darbe almasın.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Arka yayları birdefa bende sürttüm bişey olmadı

d3 ü ilk aldığımızda d1 gibi hafif arazide orman yollarına girdim altına dikkat etmek gerekiyor d1 gerçekten hafif arazide çok güzeldi altı hiç vurmuyor ama d3 ün altının alçak olmasının nedeni yol tutuşunun iyi olmasına bağlıyorum bi fizik olayı var çünkü aerodinamiği gerçekten çok güzel yan rüzgarlardan dahi az etkileniyor

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Tepki
6.540
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
Arka yayları birdefa bende sürttüm bişey olmadı

d3 ü ilk aldığımızda d1 gibi hafif arazide orman yollarına girdim altına dikkat etmek gerekiyor d1 gerçekten hafif arazide çok güzeldi altı hiç vurmuyor ama d3 ün altının alçak olmasının nedeni yol tutuşunun iyi olmasına bağlıyorum bi fizik olayı var çünkü aerodinamiği gerçekten çok güzel yan rüzgarlardan dahi az etkileniyor
katılıyorum

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Tepki
13.367
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
d1 -d2 lerin altı d3 ten daha alçak.d1 ve d2 lerde aracın ön tekerlerin tam ortası çok alçak.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Mehmet Abi bence d3 daha alçak ancak d1 ve d2nin karter koruması sarkma yapıyor oyüzden sürtme yapıypordur d1 ile çok orman yollarına girdik ufak tefek değme hariç hiç altı vumadı oda yumuşa kum birikintilerine değmişti onun harincede hiç sorun olmadı

SerdarEngin

Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Tepki
6.540
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek