d3 kapıları

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
arkadaşlar bugün fiat bayisine gittim orada yeni doblolara baktım bir arkadaş yazmıştı kapı açma kollarını yenilemişler diye,evet daha iyi olmuş ve kapılar ileri çarpmasın diye de değişiklik yapmışlar.sürgülü kapıların üst tarafındaki ve direkteki parçaları değiştirmişler.peki bizim kapı açma kollarını ve o parçaları serviste değiştiriler miki?

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bende bi bayiye gidip inceeyeyim bakalım ne değişikler yapılmış

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
ben öyle bi sorun yaşamadım bence gayet güvenli ve kullanışlı sürgülü kapılr

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
bende merak ettim şimdi.....bir bayiden bakmam lazım...

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
kapılarda yine tetik ve kilit var fakat bizimkilerden kolay kapanıyor.üstteki kırmızı kilitleme yerini iptal etmişler.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
sadece o kırmızı tuş yok bende bayide yakından inceleyeceğim ama benim anlamadığım bu kapıları nasıl kullanamıyorlar bence çok güvenli ve pratik

geremy

Onursal Kurucu
konuları lütfen yerlerine açalım.
konu tarafımdan taşınmıştır.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bugün d3 ün kapılarında baktım açılma sistemi aynı bi fark yok sadece o kırmızı kilit tuşu yok

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
kırmızı kilit tuşu yok evet ve bizim kapılardan daha kolay açılıyor içeriden.

melrock

Saygın Üye
Doblo
Adı
Enis
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Grisi
bizdeki o kırmızı kilit tuşunu söküp çıkarsak geride kalan boşluğu dolduracak ve belli etmeyecek bir kapak var mıdır acaba ?

kurt

Daimi Üye
Arka kapıların açılma sorunundan ziyade bence kapanma sorunu var.Kapama esnasında içeride bir hava basıncı oluşuyor ve kapıyı kapamak için hızla çarpmak gerekiyor.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bizdeki o kırmızı kilit tuşunu söküp çıkarsak geride kalan boşluğu dolduracak ve belli etmeyecek bir kapak var mıdır acaba ?

abi bence hiç gerek yok çünkü hiçbi artısı yok bence kapılar çok rahat açılıyor bi sorun yok ama bazıları açamıyor

DoBLo_cU

Daimi Üye
Adı
Doblocu
Modeli
Renk
Siyah
Tetigin boşlugu çok fazla,yarıdan daha fazla sıktıktan sonra kapı açılıyor.Ben tetikle mekanizma arasındaki boşluga ilave bir parça ekledim bu seferde tetigi sıkınca kırımızı tuş tamamen yukarı çıkıyor.hiç umudum yok ama 20,000 bakıma hangisi çözüm sunuyorsa o servise gitmeyi planlıyorum.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
evet dediğiniz var ama yani bence bu şekilde güvenli ve pratik geliyor bana ama bende arkaya binenlerle sorun yalıyorum her seferinde ben inip açıp kapıyorum ama ben kendim dendiğimde bi sorun yok

UğurBalci

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Uğur
Kan Grubu
0 +
Meslek
İşçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
KURŞUN GRİ
d3 lerde nasıl bilmiyorum ama d2 kasa kullanan arkadaşlar bilir sürgülü kapılar sonuna kadar açılınca kilitleniyor kapıyı kapatmak için kolu çekmek lazım ama bizim öyle insanlarımız varki bu durumu akıl edemiyor ve var gücüyle kapıya asılıyor gerçekten korkuyorum bi gün biri kapıyı alıp gidicek diye bence bunada bi çözüm bulunması gerekiyor yanlış hatırlamıyorsam ford da herhalde azcık fazla güç uygulandığı zaman kapı kilitten ayrılıp geliyor bizimki gibi kolu çekmeli değil ama şunuda bilmiyorum o kapılarda dik bir şekilde yokuş aşağıya duruyormu

melrock

Saygın Üye
Doblo
Adı
Enis
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Grisi
geçen d2 yada d1 kasa bir doblo taksiye binmiştik. kapıları açılınca tutan o kilitli mekanizmadan yoktu araçta. taksi versiyonlarında yapmamışlar, şoförün dediğine göre. o kilit olmayınca kapıları açık tutarak binmeye çalışmak gerçekten eziyete dönüşüyor. heleki hafif bir meyilde duruyorsa araç. birde elinizde eşya varsa anam anam...

bizim araç kapılarındaki o kırmızı kilit tuşu da tam bela. aracı bilmeyip binen herkes kapıyı açmak için o tuşa basmaya çalışıyor. araç duruyor, ben kapı kilitlerini önden açıyorum, eşim de inip arka kapıyı dışardan açıp yolcunun inmesine yardım etmeye çalışıyor. ama çoğu zaman bana seslenip kilitleri açmamı istiyor. halbuki kilitler açık. neden, çünkü içerdeki kişi inebilmek için o tuşa basıyor ve benim merkezi olarak kilitleri açmama rağmen kendi kapısını içerden tekrardan kilitliyor. yolcumuz olan her sefer böyle bir rituel yaşıyoruz malesef. o kırmızı tuşun da hiçbir faydası yok ayrıca. araç zaten hareket halinde iken yada şoför kontrolünde kendini kilitliyor. kapıda da kilit tuşu olsa nolur olmasa nolur. orda boşluk kalmasa söküp çıkartırım o kırmışı tuşu.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
uğur d3 lerinkide kilitli ve çok dik biyerde bile kapı kaymıyor bu çok önemli

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
arkadaşlar ben müşteri hizmetlerini arayıp kollar için ne yapacaklarını sordum geri döneceklerini söylediler.herkes arayıp şikayetlerini iletirse değiştirirler gibime geliyor.adamlar servise yönlendirmeye çalışıyorlar ben bunu servise söylemek istemiyorum,nasıl firmalar araçlarını geri çağırıp düzeltiyorsa ve fiat da, daha iyi diye sistemi değiştirdiyse, benim aracımda da ben söylemeden servise gelince kendisinin bu işi yapması lazım.yan kapıların ön kapıya çarpma işinide düzeltmişler ben bunuda ilettim.herkes müşteri hizmetlerini arayıp bunu bildirirse düzeltirler sanırım.

SamiSnmzlr

Aktif Üye
D3 kasalarda arka kapıların kapanma sorunu çok fazla. Sadece benim araçtamı merak ediyorum kapının kapatma yerinde içerideki tuş sert ve kapıyı ileri iterken o tuşu çektiğinizde kapı kilidinden kurtulup kaymıyor. Buna ben alıştım fakat bilmeyenler arabaya bindiği zaman sıkıntı oluyor her defasında inip ben kapatmaktan bıktım. :eek: Acaba bu sorun sadece benim aracımdamı var. Gerçi serviste arka sağ kapıyı değiştirdim birazdan gidip alacam o zaman görücez hala aynıysa demekki sorun geneldir.