d3 dynamic

Durum
Konu kapatılmıştır.

aloneman

Azimli Üye
d3 2011 dynamic 18 binde olan aracım 3 gündür devamlı olmamakla birlikte sabahları arka tarftan çınlama sesi gibi bir ses gelmeye başladı genelde çukurdan geçerken yada araç sağa veya sola yattığı zaman geliyor aslında bir araçta ilk defa böyle bir ses ile karşılaşıyorum araç hıza kavuştuğu zaman gelmiyor sorunu açıklayabilmişimdir umarım bilgisi olan arkadaşların yardımlarını ve önerilerini bekliyorum .

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
d3 2011 dynamic 18 binde olan aracım 3 gündür devamlı olmamakla birlikte sabahları arka tarftan çınlama sesi gibi bir ses gelmeye başladı genelde çukurdan geçerken yada araç sağa veya sola yattığı zaman geliyor aslında bir araçta ilk defa böyle bir ses ile karşılaşıyorum araç hıza kavuştuğu zaman gelmiyor sorunu açıklayabilmişimdir umarım bilgisi olan arkadaşların yardımlarını ve önerilerini bekliyorum .

hacı aracı lifte alıyorsunuz....

egzost bağlantılarını,egzost lastiklerini,viraj denge kollarını,viraj denge çubuğunu komple bi elden geçiriyorsunuz...

viraj gende kollarının mafsal somunlarını tek tek sıkıyorsunuz...

stephnenin bağlantılarını bi güzel kontrol ediyorsunuz...

benim tahminim ekzost boşta kaldı onun için yapıyor...

bu çınlama tek bir çan sesi gibi mi yoksa sürekli bi zıngırdama şeklindemi...

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
egzost susturucu bolmelerinden biride kopmus olabilir...

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz

bu kadar çabuk kopabilir mi abi?bi yere sürtmüş olabilir mi acaba egzostu?

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI

bu kadar çabuk kopabilir mi abi?bi yere sürtmüş olabilir mi acaba egzostu?

1998 de 0 km fiat tipo slx aldim arac 500 km de idi bodruma tatile gidiyoruz bizim kopillerle. egzosttan bir ugultu zirilti.....servise ugradik....susturucunun bolmesi kopmustu..komple degistirdiler......

aloneman

Azimli Üye

hacı aracı lifte alıyorsunuz....

egzost bağlantılarını,egzost lastiklerini,viraj denge kollarını,viraj denge çubuğunu komple bi elden geçiriyorsunuz...

viraj gende kollarının mafsal somunlarını tek tek sıkıyorsunuz...

stephnenin bağlantılarını bi güzel kontrol ediyorsunuz...

benim tahminim ekzost boşta kaldı onun için yapıyor...

bu çınlama tek bir çan sesi gibi mi yoksa sürekli bi zıngırdama şeklindemi...

devamlı olan bir ses değil ve tek bir ses kilise çanı gibi mesela metal bi masayı çini üzerinde biyerden bi yere kaydırdığımızda çıkan ses gibi

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
baki abinin söylediği yerde dahil benim verdiğim listeyide kontrol ettir.mutlaka oradan biyerden çıkacak sıkıntı...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
eğer biyerlere sürtmrdi iseninz belki stepnenin bağlantılarındanda geliyor olabilir

aloneman

Azimli Üye
aracı dün 20 bin bakıma götürdüğümde sorunu buldular sorun viraj denge kolu ve amortisör takozlarından kaynaklanıyormuş garanti kapsamından değişti ve aracın ön diskleride yamulmuş onlarda garantiden değişti.
20 bin bakım ve ön balatalar 517 lira tuttu sizce biraz fazla değilmi?
ön blatalar 145 lira imiş
45 lira kışlık lastikler mevsimlik lastiklerle yer değiştirdi

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
geçmiş olsun sorun çözülmüş konuyu kitliyorum.....
zira son günlerde tarihi eser konuları hortlatmakta. çok başarılı sevgili birkaç üyemz var....*hehe*

Durum
Konu kapatılmıştır.