D3 Doblo 6lı tuş takımı arızası

basaran3469

Yeni Üye
Adı
HÜSEYİN
Merhabalar,d3 kasa doblo 6lı tuş takımı arızası için nasıl sökülüyor bilgisi olan var mı,bir de tek parçamıdır.IMG_2284.JPG

Dosyalar

• IMG_2285.JPG
    IMG_2285.JPG
    122,2 KB · Okunma: 18

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Ön panel yani teybin sökülebilir sonra Civata gözüküyor ve en son sıcaklık ayarlama düğmelerinin en altta iki Civata daha var ama sen yapaman tırnakları kırarsın

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
O kağıtların altına Eğil bak gorcen iki Civatayı

I

ihsan3535

Misafir
Benim de tuşlar arızalı karıştırma yapıyor bazen kendiliğinden arka cam rezistans çalışmaya başlıyor dün saati bile ayarlıyamadım tuşlar görevini yapmıyor acaba tozdan dolayımı oluyor hiç bir araçta böyle bişey görmedim yokmudur bir çaresi bilen birisi söylese... Parça pahalıdır kesin
Nasıl söküldüğünü nelere dikkat edilmesi gerektiğini bilen yazsada bi baksak en azından

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

yunussemre

Aktif Üye
Adı
yunusemre
arkadalar öncelikle teybi sokmeniz lazım ve o fan menfezlerinin altında ve ustunde tırnakları var kırma ihtimalınız yuksek buyuk ihtimal oksitlenmistir aynı sorunu bende yasadım soktum yaptım teybi soktukten sonracelik kasasınıda sokun ve içlerde 1 tane tort anahtarla sokulen vida var o biraz zorlar ve sag solda 4 tane daha var toplam 5 adet tort vida var bilginize daha detaylı anlata bilirim :)

basaran3469

Yeni Üye
Adı
HÜSEYİN
Bilgilendirme için teşekkürler,elimiz az çok anahtar tutar,dikkatli sökeriz de,anahtarlar(tuşlar) tek tek mi satılır,grup mudur biliyormusunuz

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
komple satılır.oto ünlüye bak nettten

yunussemre

Aktif Üye
Adı
yunusemre
6 grubu sokmeden bence siparıs vermeniz sacma olur yuzde 80 oksitlermistir kart ondan dolayı kısa devre yapıyordur bide soktugunuzde o tuşların arka kısmında silikon kucuk bi malzeme var bu genelde televizyon kumandasındakı gibi AMA BUNLARIN UCUNDAKI METALDIR ONLARIDA KURU SELPAK VEYA BEZLE SILMENİZDE FAYDA VAR BİDE O ALTILI GRUBU SOKERKEN ONUN SOKET KISMI YARIM KONUMA GETIRILIP DİŞLERİ VAR ZATEN AMA O ŞEKİLDE TAKILIYOR KOLAY GELSİN :)

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz

yunussemre

Aktif Üye
Adı
yunusemre
oooo cok ucuzmus vallla:D 200 lira patlardı :D bızım bursun yarısı giderdi iyiki kendim yapmışım :D