D3 Arka Bagaj Döşemesi Sökme..

AAYDIN

Azimli Üye
Merhaba Arkadaşlar, Yaklaşık 1 hafta oldu aranıza katıldım 2013 model 7000km de Doblo Combi 1.3 90hp easy model bir araç aldım. Öncesinde 2 sene Fiorino kullanmış biri olarak şu anlık Doblodan da gayet memnunum. Araç yeni olduğu için ve büyük olduğu için park sensörü ihtiyacı doğdu. tamponu deldirmek istemiyorum o yüzden plakalık şeklinde olan park sensörlerinden takmak istiyorum. tabi işimi görürmü, öneren önermeyen varmı çok bilgi sahibi değilim. Asıl mesele buna kablo çekmek için arka [big]bagaj kapağının (yukarı açılır kapak) döşemesini sökmek gerekiyor[/big]. bugün biraz baktım üstünde vida vs bir şey yok sağ üstten biraz çekiştirdim ve sanırım 2 tane tırnağını kırdım. bu şekilde devam edersem hepsi kırılacak diye bıraktım:) bunu kırmadan dökmeden nasıl sökebilirim tarif edebilecek bir arkadaş var mı?

şimdiden teşekkürler.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bence en mantıklısı tamponu deldirtmemk en sağlıklı park sensörü bence tamponda olur

AAYDIN

Azimli Üye
Açıkçası ben plakalık olanı bir denemek istiyorum çünkü sadece arkadaki araca yanaşırken ötse yeter bana:) taktıktan sonra performansını buradan paylaşırım. ama bagaj kapağının kaplamasını sökmek konusunda şu anda yardıma ihtiyacım var:( daha önceden söken biri tarif etse süper olacak. tırnakları daha fazla kırmak istemiyorum tırnaklar değişmeyen tipten sanırım:(

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
ben hiç sökmedim ama o söktüğünüz tırnakları tekrar takmaya çalışn kırılmamış olabilir

AAYDIN

Azimli Üye
artık çeke çeke sökmeye çalışacağım:) şu ana kadar 3 tane tırnak söktüm ikisi dibinden kırıldı böyle giderse bir tane döşeme sipariş etmem gerekecek:(

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bence ozaman bi trimciye söktürmekte fayda var hem ileride tıırtıd yapabilir

burakumur

Azimli Üye
Sökmüşündür simdiye kadar ama ben söktürdüm arkadaslar bilgilensin üstten çekerek geliyo zaten 20 civarinda pens var 7 si kırıldı benim çok zahmetli onlarin aynisindan bulup takmak . Park sensorunu servisten aracı alirken taktirdim tamponabi sikayetim yok çok güzel oldu sorunsuz çalışıyo . Tampon en mantiklisi bence