D3 alışık olmadığım sesler

negro_x011

Azimli Üye
Herkese tekrardan merhaba arkadaşlar.Aracımı alalı yaklaşık 2 hafta kadar oldu. 1,3 90hp Safeline E5
Alışamadığım birkaç nokta var onlarla ilgili bir iki sorum olacak.Birincisi araç henüz soğukken yolda 2500-3000 devire yaklaştığımda motordan ayrı bir ses gelmeye başlıyor motorun sesi farkedilir düzeyde değişiyor.Motor ısındığında 4000 devire kadar zorlasam da o sesi duymuyorum.Bu nolmal bir ses mi?

İkinci sorum da yine motordan gelen değişik bir sesle ilgili.Özellikle araç sıcakken ve özellikle de geri vitese takıp geri gitmeye başladığımda gaza her dokunuşumda sanki birşey cırlıyormuş gibi ses geliyor.Çok bariz bir ses.Sanki cırcır böceği sesi gibi motorun çalışma sesinden apayrı bir ses.Boşluk yapmış kasnak, kayış vs.. gibi.
Farklı bir D3 e binmedim ama bu sesler bana biraz değişik geldi.Yani en azından D1 imde yoktu:) Şimdiden değerli bilgileriniz için teşekkür ederim.

mystan45

Daimi Üye
Adı
Mehmet
Modeli
Renk
Siyah
motordan gelen ses normal soğuk olan motor turbonunda etkisiyle yük altına girince ses değişiyor.bu sesi motor sıcakken sabit devirde seyredip gaza yavaş yavaş yüklenincede duyabilirsiniz.Geri giderken duyduğunuz ses şanzıman sesi olabilir.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
o ses hepsine var benim tahminim o sesi soğukken zincir yapıyor galiba bi problem değil

geri vitesteki seste geri vitesin dişlisinden gelen sestir

negro_x011

Azimli Üye
Sağolun arkadaşlar.Motor sesiyle ilgili olanı öyle tahmin etmiştim ben de.Yalnız diğer ses için tam emin değilim bazen rolantide normal seyirde giderken de ara ara duyuyorum.Araç şuan 750 km de.İlk aldığım hafta servise gitmiştim bu ses için bana verdikleri yanıt motorun daha çok yeni olduğu, parçaların birbirine adapte olması için biraz zaman geçeceği ve bu süreçte çok fazla ses dinlememem gerektiği oldu.Zaman gösterecek bakalım..