D3 1.3 ön takim z rot

Mertooo

Saygın Üye
Adı
Mert
Selamun aleyküm abiler aracimin ön sol taraftan cukurlarda tikirti lok lok ses geliyor daha oncede aynisi oldu z rotlar degisti 1 hafta sonra tekrarladi gittim tekrar z rota somun ekledi sıkti duzeldi simdi yine ayni ses geliyor lastigi soktum bijon anahtariyla somunu sıkıyorum ama boşa donuyor bilgisi olan varmi ?

Doblolara fısıldayan adam

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
2 somun tak askı rotuna kardeşim kontra yap somunu sök 2 tane tak üst üste bir tam sıksın diğeri üstüne geçir bir daha sık

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Amortisör yan sanayi ya da askı rotun

Mertooo

Saygın Üye
Adı
Mert
2 somun tak askı rotuna kardeşim kontra yap somunu sök 2 tane tak üst üste bir tam sıksın diğeri üstüne geçir bir daha sık
Abi ayni senin dedigin gibi yapilmisti zaten bugun sıktım baya ama ilk takilan somun sıkılmiyo dişle beraber dönüyor amotisorler aski rotlari lancia marka

kadire

Daimi Üye
Doblo
Adı
kadir
Kan Grubu
0 +
Meslek
teknisyen
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
beyaz
Abi ayni senin dedigin gibi yapilmisti zaten bugun sıktım baya ama ilk takilan somun sıkılmiyo dişle beraber dönüyor amotisorler aski rotlari lancia marka
1670578845036.jpg1670578845053.jpg1670578845013.jpg

s.a bende geçen hafta sonu emme manifoldu egr yi söktüm temizliği, amartisör kule takozlarıyla beraber z rotları değiştim kule takozları opar marka , z rotta votto marka sana tavsiyem somun z rotun armutçuğu ile dönüyorsa z rotta vida dişi olan kısımın başı alyanlı olanlar var onlarla değiş yani alyanla artmuççuğu tutuyosun somunu o şekilde sıkıyosun böylece dönme olmuyor.birde senin ses için kule takozlarının üç cıvatayla bağlandıı yer var ön cam ızgarasının altında çamurluğun üstü takozun amartisör ile bağlandığı tek sonumu iyi sık büyük ihtimalle ses lok lok ses gider araç tamammen yere basarken yapman lazım

Doblo 3 pluspack 2012
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Şoför
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2012
Renk
Beyaz
Dene bakalım haber et işine yaradıysa başka arkadaşlarada çözüm olur belki bende işe yaradı
Şunu detaylı atsana reisim ben ilk defa karşılığı alyen gördüm sayende

kadire

Daimi Üye
Doblo
Adı
kadir
Kan Grubu
0 +
Meslek
teknisyen
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
beyaz
Opar marka ve teknorot marka Z askı rotlarında yeni çıkanlarda armutçuk dönmesin diye alyan anahtarlı tutma yeri yapmışlar votto markada bu delik yok benim eski çıkanlar opar onlarda var bile var