D2 Sürgülü Kapı Kolu Sıkıntısı

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
bu iş ne zamandır aklımda. araca ilk defa binen cahili okumuşu kim olursa olsun sürgülü kapıyı asla kapatamıyor. kırmızı kilit düğmesi çok kafa karıştırıyo. her defasında tarif etmekden bi hal oldum. eminim doblosu olan herkes bu sıkıntı içindedir. ben buna şöyle bir çözüm buldum. kırmzı düğmeyi siyaha , siyah tetik düğmesini de kırmızıya boyadım sorun kalkdı :)

Bunları sökmek için biraz el becerisine ihtiyaç var. segmanlar ve yaylı bi kaç dalga dümen var kendine güvenmeyen sökmesin.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

yenidoblocu

Daimi Üye
Adı
Berkay
Modeli
Renk
siyah
çok iyi taktik tebrik ederim..işin garip kısmı d3lerdede aynı sorun var arabaya her yeni binen kapatamıyor kapıyı.fiat sorun olarak görmemiş heralde d3ede koyarken aynı sistemi..

selimhan26

Daimi Üye
Adı
mehmet uyar
Modeli
Renk
crono grisi
üstat eline sağlık. dobloya ilk kez binen biri kapıyı açamıyor dediğiniz gibi. d3 de de aynı sistemin olması çok enterasan. bence bu kol dobloya yakışmıyor. fiat ilerki modellerde değiştilir inşallah.

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
Helal olsun valla Ekrem abi *clap* tebrikler .....

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
hakikaten güzel olmuş elinize sağlık

ben çoğu zaman iniyorum kendim açıp kapıyoru aslında çok kolay ama beceremiyorlar işte bence zaten kapı kolunda bi hata yok gayet kolay tetiğe bas aç

byarar

Yeni Üye
gerçekten sağlam fikir olmuş :) sökmeye gözü kesmeyen kişiler kırmızı bant yada şeritle de yapılabilir sanırım :)

RockeR

Azimli Üye
çok güzel olmuş aynen nerden açılacağını göstermekten bıkmıştım bu iyi oldu en kısa zamanda yaparım saolasın ^^

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Ekrem tarafından yazılan metin:
bu iş ne zamandır aklımda. araca ilk defa binen cahili okumuşu kim olursa olsun sürgülü kapıyı asla kapatamıyor. kırmızı kilit düğmesi çok kafa karıştırıyo. her defasında tarif etmekden bi hal oldum. eminim doblosu olan herkes bu sıkıntı içindedir. ben buna şöyle bir çözüm buldum. kırmzı düğmeyi siyaha , siyah tetik düğmesini de kırmızıya boyadım sorun kalkdı :)

Bunları sökmek için biraz el becerisine ihtiyaç var. segmanlar ve yaylı bi kaç dalga dümen var kendine güvenmeyen sökmesin.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG
Ekrem kardeşim ben bunu daha önce yazmıştım aynen dediğim gibi yapmışsın ...bende yaptım........kimse artık üst tarafa basmıyor.......

xerdalx05

Daimi Üye
Eline sağlık güzel bi çalışma.İnenlerde dayanamayıp ben uzanıyorumda açık olan kapıyı kapatmak tam bir işkence oluyor insanlar kapıya öyle bir asılıyorki araba sallanıyor.öğreniyorlar ama iş işten geçiyor:) kapı kapanırken üst sol köşe hafiften gövdeye sürtüyor.Birçok dobloda o sürtmeyi gördüm. servise götürüp ayarmı yaptırmak gerekiyo benim yapabileceğim birşey varmı.son olarak sürgülü kapılar açılırken en sonda sağlam bir yay olması gerekir ( ordaki yay yetersiz kalıyor)bence açarken hızlı açılıp kapı carpıyor bir arkadaşı yokuş yukarı alırken kapıyı bir açtı o anı bir ben bilirim böylebir işkence yok bundan sonra zaten yokuş yukarı birini alcaksam üşenmem inip kendim açıyorum.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Yanlız bu işlemi yapacak arkadaşlar lütfen dikkat edin inciği boncuğu çok üsten basılan kırmızı düğmenin sökülmesi bir dert takılması bir dert ......içinde yay var adamı deli ediyor......segmandı falandı filandı uğraştırıyor.......birde selilozik boya ile boyayın ......ben ilk önce akrilik sprey boya ile boyadım iki günde sıyrıldı.......sonra yeniden söküp önce 0 zımpara ile parlaklığını öldürdüm sonra selilozik tinerle silip tekrar selilozik sprey ile boyadım ...3. kaqttan sonra cillop oldu...ancak gece iyice boya priz etsin diye beklettim sabah taktım gayet başarılı oldu.............

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
geremy tarafından yazılan metin:
buraya ufak bir led takın güzel olur.

Mustafacım led i nereye takalım anlamadım.............

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Çok uğraştırır mustafa birde bizim millet ne bu ne bu diye parmaklar onu koparırırlar.............sağlıklı olmaz.....

geremy

Onursal Kurucu
bakiergul tarafından yazılan metin:
Çok uğraştırır mustafa birde bizim millet ne bu ne bu diye parmaklar onu koparırırlar.............sağlıklı olmaz.....
*hmm*

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
geremy tarafından yazılan metin:
bakiergul tarafından yazılan metin:
*hmm*

Ledi diyorum Mustafacım bizim millet onu koparır oynayarak...............