d2 kasa safeline 1.3 multijet performans

AHMETOGUZEFE

Daimi Üye
merhaba arkadaşlar benim aracım 2011 model d2 kasa 1.3 75 lik safeline sormak istediğim şu arkadaşlar sizce aracım max hangi hıza ulaşır yani 180 flan bu hızlara ulaşabilir miyim ? sormamda ki amaç aracımın performansını merak ediyorum ayrıca 1.3 motor sahipleri hangi hızlara ulaştığınızı yazarsanız bilgilenmiş olurum ayrıca max hıza ulaşmak için vites atma devrim kaç olmalı ?

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
çok seri hızlanmak istiyorsanız 3500 den önce vites değişmeyin,
ben hiç denemedim ama arada yol bulursam 150 gibi gidiyorum, bi arkadaşım vardı rahat 190 ı görüyordu ama o sürekli performanslı kullanıyordu yani hiç sakin kullanmamıştı motoru alışkındı açıktı :)
ayrıca bilmediğiniz yodla lütfen hız yapmayın her an sürprizler olabiliyor

AHMETOGUZEFE

Daimi Üye
çok seri hızlanmak istiyorsanız 3500 den önce vites değişmeyin,
ben hiç denemedim ama arada yol bulursam 150 gibi gidiyorum, bi arkadaşım vardı rahat 190 ı görüyordu ama o sürekli performanslı kullanıyordu yani hiç sakin kullanmamıştı motoru alışkındı açıktı :)
ayrıca bilmediğiniz yodla lütfen hız yapmayın her an sürprizler olabiliyor

teşekkür ederim düşünceleriniz için bildiğim epey uzun çok iyi bir düzlük var 10 km flan 2008 1.4 motor palio otomobilimle tüpte 190 hız yaptım dahada gitmedi acaba doblom o yolda o hıza ulaşırmı düşündüğüm zaman palio 1.4 olsa bile o hıza sıralı lpg de ulaştı, doblom 1.3 ve multijet ulaşabilir mi acaba ?

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
fabrika verisi yanlış hatırlamıyosam 165 ama 190 ı çok rahat gören arkadaşlarım var :)
not: deneme yaparken motorun sıcak olmasına dikkat edinki hem performanslı olsun hemde motor zarar görmesin :)

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
ben 180 i zorlamadan yaprım valla:)zorlasam 190 olur sanırım...

hardcrss

Onursal Üye
aracınızın bakımına, yolun eğimine göre değişir.

doğru ölçümü gps ile ölçebilirsiniz. araçların kadranları genelde gerçek hızdan yüksek gösterir. güvenlik önlemi için kullanan da var.

AHMETOGUZEFE

Daimi Üye
ama arkadaşlar şu da benim için bir gerçek ki diğer ticari arabamda kesinlikle 1.6 motorun altında araba almayacağım rampalara geldiği zaman akranları tapee berlingo cady ce connect ile baş edemiyor araçlarımız

2009_premio

Fenomen Üye
Adı
Hanefi BOZKURT
Meslek
İngilizce Öğretmeni
Modeli
Renk
GRANİT GRİ
ama arkadaşlar şu da benim için bir gerçek ki diğer ticari arabamda kesinlikle 1.6 motorun altında araba almayacağım rampalara geldiği zaman akranları tapee berlingo cady ce connect ile baş edemiyor araçlarımız
evet rampalarda haklısınız ama yinede boğulma olmuyor, Bana yetiyor ama hız için alsaydım kesinlikle 1.9 multijeti alırdım

Cetin

DENİZLİ YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Çetin ÖZDEMİR
Kan Grubu
0 -
Meslek
Pazarlama
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2012
Renk
Duman Gri
1.3 16v 90 hp 190 km ulaşıyor.

EAB53

Onursal Üye
Adı
Ekrem Bal
Modeli
Renk
Beyaz
Ben bir kez 120 km. hıza kadar çıktım. Bizim araçlar yüksek hız için değil. Onu anlamış oldum. Bu aracın bana en büyük artısı ise hyundai accent ile çıktığım yüksek hızlara çıkamadığım için kendimi kontrol etmemi sağladı. Artık yolda ne yazıyorsa o hızda gidiyorum. 50 km. ise 50 km., 90 km. ise 90 km. :) Fazlası hem araca hem yakıta hem de sağlığa zarar.

Samed38

Saygın Üye
Biz hız yapmak için almadık ama 1.9 ile rampalarda cok rahat conneti tepee berlingoyu felan geciyodum caddy ile karşılaşmadık hiç :)

aliyavuzer

Azimli Üye
bende hafif rampa yollarda 1.3 safeline ile 180 e kadar , düz yolda ise 140 150 rahat gördüm..

ANLOVE

Onursal Üye
Aracım Yok
Adı
QQQQ QQQQ
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Q
Aracınız
Aracım Yok
Renk
Metalik Siyah
1.3 mjetler seri ama hızlı değildir. başka araçlarla kıyaslamak hata olur.( 1.6 ya kıyaslarsan )

Kalkışda sınıfında ki birçok aracada tozunu yutturur o ayrı mesele.