D2 Doblo Premio. Kapılar üzerindeki plastik çıtalar nasıl sökülür.

Fikret

Azimli Üye
Arkadaşlar, Kapılar üzerindeki plastik çıtaların nasıl söküldüğünü bilen varsa ve cevap yazarsa memnun olurum. Benim sorunum şu. 2009 Doblo Premio'ma 3M in malzemesi ile boya koruma yapmıştım. Haliyle yan çıtalara, aynalara ve kapı kollarına bulaşan boya koruma malzemesi, bu sözünü ettiğim plastik aksamlara zarar verdi ve beyazlamasına neden oldu.(Kabahat bende boya koruma yaptıktan hemen sonra bu plastik aksamları silmedim.) Daha sonra Tiner,gazyağı gibi birçok malzeme ile ne kadar sildi isem de bu beyazlamayı çıkartamadım. Ben bu aksamları krom rengine boyamaya karar verdim.(Boya No:612 Premio'ların orijinal panjur,portbagaj kapı kolu boyası) Ancak bu yan çıtalar yapıştırma mı yoksa kapı içlerinde vida mı var anlayamadım.Eğer yapıştırma ise, söküp boyadıktan sonra tekrar nasıl ve ne ile yapıştırırım. Bilgisi olan arkadaşlar,cevap yazarsanız memnun olurum.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
lütfen kendinizi tanışma bölümünde tanıtınız

Fikret

Azimli Üye
Özür dilerim Oğuz Bey, ikazınız üzerine tanışma bölümüne mesajımı yazdım

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
kendinizi tanıttığınız için teşekkürler fikret bey

siz bu boya korumayı kendiniz mi yaptınız yoksa yaptırdınız mı yaptırdıysanız yapan bayinin temizlemesi gerekir

o çıtaların sekmanları yani vida ile bağlı değiller çıkartırken dikkat edin sekmanlar kırılabilir hatta bence çıkarınca sekmanları heni alıp takın daha sağlıklı olur

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
Bende bunu merak etmiştim yan çıtalara krom kaplama taktırmak istiyorum...

krom kaplama gecme citalar piyasada mevcut kardesim...cok ta guzel oluyor...omsa marka tercih etmeni oneririm...

kral_37

Aktif Üye
alsam kendim takabilirmiyim abi? bide internette 120 lira civarı gidiyo.dogurudur dimi piyasaası bumudur?

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
alsam kendim takabilirmiyim abi? bide internette 120 lira civarı gidiyo.dogurudur dimi piyasaası bumudur?

sitemizin resmi aksesuar tedarikcisi SNT TUNİNG. turkiyenin her yerine odemeli gonderiyor.....fiat bilgisini tel ile alabilirsin fiyatlari siteye ozel fiyatlardir.....sitede web adresleri ve irtibat telleri var.....evet kendin takabilirsin. icinde yapistirilmis cift tarafli 3 M bant var ...bantin korumasini alip kapi citalarini kolanyali mendille silip yapistiriyorsun...bir kac noktadan silikon sorersen evladiyelik olur kardesim...kolay gelsin....

kral_37

Aktif Üye
Çok saol abi ya :) çok sevindim valla..parayı ayarlar ayarlamaz arıyorum hemen kendimizde takabiliyomuşuz hoşuma gitti

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Çok saol abi ya :) çok sevindim valla..parayı ayarlar ayarlamaz arıyorum hemen kendimizde takabiliyomuşuz hoşuma gitti

ara fiyatini sor belki parana denk gelir kardesim....

kral_37

Aktif Üye
tamam abi yarın sorarım.Peki bu sitedeki tüm ürünlerde indirim hakkımız oluyor mu ? :)

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
ewet kardeşim hepsinde..

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
tamam abi yarın sorarım.Peki bu sitedeki tüm ürünlerde indirim hakkımız oluyor mu ? :)

sade sitedeki degil aradigin herhangi bir aksesuarda bile hepsinnde bize ozel indirimlerimiz var....sahibi akif beydir adimi ver yardimci olsun...

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
bu arada profilini guncellersen memnun oluruz..hangi ildensin goremiyorum....

kral_37

Aktif Üye
Güncelledim abi.İstanbul'danım.HAyırlı geceler görüşmek üzere.hoşçakalın.uyku çöktü

trakya39

Yeni Üye
klıps vardır ve ayrıca etrafı ınce yapıstırma vardır ayrıca cıkarıldıgında tekrar etrafına yapıstırma koyulması gereklıdır ve cıkarmana gerek yok sungerle o plastık ustlerıne vazalın sur o koyu yaparr

Fikret

Azimli Üye
Oğuz Bey boya korumayı kendim yaptım ama hemen sonra bu plastik aksamları silmedim beyazlaşma bu yüzden oldu. Yan çıtalar üzerine krom kaplama ben de düşündüm ama kapı kolları çerçevelerini ve ayna çerçevelerini de boyayacağım için hepsi takım olsun istiyorum.100 TL den aşağı yan çıta krom kaplama yok. Oysa bir kutu sprey boya 15 Tl. vernik de öyle. Hem boyama işlemini kendim yapabiliyorum. Havalar düzelsin boyadıktan sonra fotoğraflarını yüklerim. Verdikleri bilgi ve fikirlerinden dolayı bütün arkadaşlara teşekkür ederim.

Fikret

Azimli Üye
Arkadaşlar acemi üye lakabı güzel oturmuş ama yanda yazan yaş 18 yazısını ben yazmadım.Yaşım 50 Şimdi çıkmam gerekiyor ilk fırsatta profili düzenlerim.