Yardım D2 doblo calısıp stop etme sorunu

Hakan1999

Yeni Üye
Doblo
Adı
Hakan Doğan
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
Saygı deger doblo team grub uyeleri
2008 model d2 doblom var arabayi calistiriyorum 3 4 sn calısiyo stop ediyo tekrar marsa basiyorum 3 4 sn sonra tekrar stop ediyo 3. Kez marsa basiyorum bu sefer calisiyo stop etme falan olmuyo yolda giderken falan sıkıntı yok varmidir boyle bi sorunla karsilasan?

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Yakıt ya da hava sisteminden olabilir mesela hava akış metre yeterli hava çekemezse stop eder,diğeri enjektörlere yeterli yakıt hava karışımı gelmezse yine stop eder enjektörlerde tıkanma olabilir.Hata kodu vermiyor dediğinize göre.Yakıtı nereden alıyorsunuz yakıt kalitesinden de yapabilir ,pompa yeterli yakıt göndermeyebilir.Yakıt sistemiyle alakalı olabilir.

turuncudoblo

İZMİR
Doblo
Adı
rafet beytaş
Kan Grubu
A RH +
Meslek
CİTY DUŞ DUŞAKABİN
Aracınız
Doblo
Modeli
Maxi Cargo
Motor
1.9 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
turuncu
kontağı 2/3 kere marş yapmadan açıp kapatın kızdırma lamları sönene kadar açık bırakıp tekrarlayın 3/4 açıp kapatma sonrası marşa kısa bi süre bekleyip basın bakalım nolucak eğer böyle sorun çözülürse depo içi mazot pompasının basıncı düşmüştür yada mazot filtresinde hava vardır bendede benzer sorun olmuştu hava alındı düzeldi

Hakan1999

Yeni Üye
Doblo
Adı
Hakan Doğan
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2008
kontağı 2/3 kere marş yapmadan açıp kapatın kızdırma lamları sönene kadar açık bırakıp tekrarlayın 3/4 açıp kapatma sonrası marşa kısa bi süre bekleyip basın bakalım nolucak eğer böyle sorun çözülürse depo içi mazot pompasının basıncı düşmüştür yada mazot filtresinde hava vardır bendede benzer sorun olmuştu hava alındı düzeldi
Saol abi deniyeyim