D 3 SÜRGÜLÜ KAPI ÇARPMASI

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
D 3 DOBLOLARIN SÜRGÜLÜ KAPILARI ÖN KAPIYA ÜSTTEN MİLİMETRİK ÇARPIYOR.SÖZDE SERVİSTE AYARLADILAR AMA BİR TARAF YİNE ÇARPMIŞ.YOLDA GÖRDÜĞÜM BÜTÜN DOBLOLARDA NEREDEYSE AYNI SORUN VAR VE ÇOĞU FARKINDA DEĞİL GALİBA

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
mehmet senel tarafından yazılan metin:
D 3 DOBLOLARIN SÜRGÜLÜ KAPILARI ÖN KAPIYA ÜSTTEN MİLİMETRİK ÇARPIYOR.SÖZDE SERVİSTE AYARLADILAR AMA BİR TARAF YİNE ÇARPMIŞ.YOLDA GÖRDÜĞÜM BÜTÜN DOBLOLARDA NEREDEYSE AYNI SORUN VAR VE ÇOĞU FARKINDA DEĞİL GALİBA

evet malesef böyle bir sorun var.çözümü çok kolaydır...küçü bir kaçuk takozu kapının oturduğu çerçeveye üst iç köşeden yapıştırırsanız sert patmalarda takoz kapının öne esnemesini engelleyerek çarpmayı önleyecektir...

power64

Daimi Üye
mehmet senel tarafından yazılan metin:

evet arkadasım aracı ilk aldıgımda o sun yoktu taki arkaya bi a.ı binene kadar kapıyı bir carptı adam
sandımki kapı koptu yerinden ertesi gün kapıyı kapatırken kapı cıyırtı yapmaya başladı kapatırken ve üst ucu önkapıya carpıyo hemen servise gittim ayarladık denindi ama hala hızlı çarpınca önkapıya vuruyo

o plastik takozu nereye kakacagımı anlayamadım bir fotografı varmıydı acaba saygılar.

globetroter

Saygın Üye
Millet olarak bir otomobil kapısı nasıl kapatılır bilmiyoruz. abi geçen müşteriyi dolaştırıyorum adam her inişte kapıyı güm diye çarpıyor. ee müşteri birşeyde desen yanlış anlayacak. içim gitti ama yapacak birşey yok. taksicilik falan yapsam kafayı yerdim herhalde.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
globetroter tarafından yazılan metin:
Millet olarak bir otomobil kapısı nasıl kapatılır bilmiyoruz. abi geçen müşteriyi dolaştırıyorum adam her inişte kapıyı güm diye çarpıyor. ee müşteri birşeyde desen yanlış anlayacak. içim gitti ama yapacak birşey yok. taksicilik falan yapsam kafayı yerdim herhalde.

hakikaten öyle bazıları bi kapatıyor diyorum gitti kapı kesin menteşeelrden koptu :D

ama ALLAH tan sağlam arabalar gerçi ben artık kendim açıp kapıyorum iim elvermiyor

berat

Fenomen Üye
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
bizim dolmuşun kapısını hızlı kapatınca babam kızıyor biseferinde kapının menteşeleri çatlamıştı :D :D

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
Sevgili kardeslerim ne yazikki boyle kronik bir sikinti var...yanliz sadece ust noktalar birbirine dokunuyor.....benim degisen aracimdada olmustu...yeni aracimi teslim almaya giderken yanimda kapilarin saga sola acarken vurmasin diye gecme plastikler varya ondan goturdum...alir almaz taktim...conku eski aracimin ikinci gunu arkafas kapatirken kapiyi vurmus on kapinin ucundan boya atmisti...cozum ayar tutmadigindan ..ayarliyorsun kaciyor ayar....kapinin ucuna fitil takmak ..fitile vurup duruyor...boya atmiyor...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
şuanlık bizdede böyle bi sorun yok

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
İnsallahta olmaz ama sert kapatildigi zaman carpiyor.....

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Ozellikle aracin burnu rampa asagi bakiyorsa birde sert kapatirlars.....ilk sozun su oluyor...hay ana....sevim

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
ARKADAŞLAR HEPİNİZE TEŞEKKÜRLER .BENDE D1 DOBLO DA VARDI AMA BÖYLE BİR SORUN YOKTU.BEN MÜŞTERİ HİZMETLERİNİ ARAYIP İLETTİM.TEKRAR DÖNECEKLERİNİ SÖYLEDİLER.HERKES ŞİKAYETLERİNİ İLETİRSE BELKİ KALICI BİR ÇÖZÜM BULURLAR YOKSA ÇOK CAN SIKICI BİR DURUM.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bakiergul tarafından yazılan metin:

dün gene dikatli baktım çarpma yok

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
mygokhan tarafından yazılan metin:
doblo vip premio tarafından yazılan metin:
bakiergul tarafından yazılan metin:

dün gene dikatli baktım çarpma yok

Aman aman fazla bakmayın :D Nazar falan değmesin :)

aman nazar değmesin doblo ma maşallah :D

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Arkadaşlar bugun kapı carpmasını hallettim insallah galiba.Bir arkadaş takoz falan koyalım demişti bende ona benzer bir çözüm buldum.Sürgülü kapıların üst kısmındaki çıkıntılı parçanın dibindeki vidanın dibine çeşme contasına benzer conta taktım.Kapılar hızlı kapanıp ileri esneyince o conta çarpıp ileri esnemeyi önlüyor ve kapının çarpmasını engelliyor.
:)*clap*

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Arkadaşlar bugun kapı carpmasını hallettim insallah galiba.Bir arkadaş takoz falan koyalım demişti bende ona benzer bir çözüm buldum.Sürgülü kapıların üst kısmındaki çıkıntılı parçanın dibindeki vidanın dibine çeşme contasına benzer conta taktım.Kapılar hızlı kapanıp ileri esneyince o conta çarpıp ileri esnemeyi önlüyor ve kapının çarpmasını engelliyor.

*clap*

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
*clap2**clap2*

muhammet ali

Saygın Üye
benim d2 doblodada arka kapı üstünde boya kopmuştu bende neden olablir diye düşünüyordu demekki bendede kapı çarpmasından dolayı boya bozulmuş