çukurlara girerken gelen ses!!

Stanga83

Yeni Üye
Doblo
Adı
İsmail Çakır
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2007
Renk
Gri
arkadaşlar merhaba nasılsınız umarım iyisinizdir.

uzun zamandır giremedim siteye istanbul dışındaydım ve bazı işlerrden dlayı.

arkadaşlar benim sorunum şöyle arabanın tekerlerine kitapçıktaki degerlere göre hava vuruyorum.

ama neden se çukurlara girsem ufacık bir çukurada girsem acayip toktok diye sesler geliyor.degerleri düşürüyorum hava yuksektir diye geliyordur ses diyorum o zamnda da aynı ses geliyo

acaba nedir arkadaşlar bu sesin sorunu? amartisör patlak olamaz olsa içeri amartisör patlak sesi gelir tıkırtıkır diye

daha araba 29000 kmde 2008 model biliyorsnuz.walla bu sesden nefret ediyorum arkadaşlar varmı başına gelen bu tip olayla ilgili?

şimdiden teşekkür ederim cevaplar için arkadaşlar

Merhaba Arkadaşım ,

Bende doblo ailesine yeni katıldım. Bende de 2007 1.9 jtd Active var. Aldığımda benimde aynı sıkıntılarım vardı. Ben arcı alırken komple detaylı expertize soktum orada a'dan astik kontrolün

Stanga83

Yeni Üye
Doblo
Adı
İsmail Çakır
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Active
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2007
Renk
Gri
Merhaba Arkadaşım ,

Bende doblo ailesine yeni katıldım. Bende de 2007 1.9 jtd Active var. Aldığımda benimde aynı sıkıntılarım vardı arkadan tok tok, önden tak tak sanki aracın kaportası yırtılcak gibiydi. ? Ben arcı alırken komple detaylı expertize soktum orada a'dan z'ye kontrol ettiler. Lastik kontrolünden geçtiğinde bana sıkıntıları söylediler aracı aldığım gibi ustaya götürdüm arka aks burçlarını, bağlantı takozlarını, ön amortisör takozlarını, salıncak takozlarını(salıncak ile beraber), viraj takozlarını ve körüklerini komple değiştirdim. Ardından birde rot ayarı yaptırdım. Şuan şeytan kulağına hiç bir sıkıntım kalmadı. Bence sende bir rot balansçıya gidip kontrol ettir derim.