çizikler için ne yapa bilirim

berat

Fenomen Üye
Tepki
166
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
arkadaşlar bizim doblonun sürgülü kapısında ve ön kaputta çizikler var bunular için ne önerirsiniz

geremy

Onursal Kurucu
Tepki
297
derin olmayanları pasta ile(örnek kapı kolu civarı tırnak izleri gibi) giderebilirsiniz.

derin çizikleri pasta almaz buraları içerisine sertleştirici katılmış rutuş boyası ile ince suluboya fırçasıyla kapatabilirsiniz.
boyacıda 10 tl lik boya işinizi görür.
eliniz yatkın değilse bir oto boyacısına uygun fiyat ilede yaptırabilirsiniz.

berat

Fenomen Üye
Tepki
166
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
saol abi sürgülü kapıya baktımda incede var kalında var o zaman ben bi pasta cila alayım yapayım bakayım bide pastadan sonra rutuş yapılırmı

geremy

Onursal Kurucu
Tepki
297
normal sırası

araç yıkanır pasta yapılır
tekrar yıkanır cila yapılır.
rutuş üzerine kabalığı almak için ince zımpara veya pasta yapılabilir.

rutuş boyası içerisine sertleştirici konulmassa en fazla 1 yıl içinde rutuş kalkar.

geremy

Onursal Kurucu
Tepki
297
çiziğe tırnağın giriyorsa pastanın faydası olmaz.boşuna pastayı basıpda boyayı inceltme.

eğer çizik çok derin veya uzunsa lokal boya olabilir.

berat

Fenomen Üye
Tepki
166
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
kaputtaki ince çizik kapıdakinin bi kısmı ince

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
Sevgili kardeşim forumda bu konu hakkında yazılmış onlarca mesaj var.......Hatta Raptor ustanın detaylı anlatımları var ..biraz araştırırsan faydalanabilirsin...........

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
berat tarafından yazılan metin:
kaputtaki ince çizik kapıdakinin bi kısmı ince

kardeşim rotuş yapılıp zımparalanacak...ama senin işin değil.zımparayı bi kaçırırsan parça komple boyaya gider.

rotuşlenip zımparalandıktan sonra polisajla pastalanacak!sonra bütün arabaya ince pasta atılacak.en son son kat parlatıcı atılıp bitirilecek.

ben birkere yaptım,anamdan emdiğim süt burnumdan geldi!cosufffun nirvanasına ulaştım!elimin ayarı iyiymiş tam kıvamında bıraktım.polisaj işi tamamladı.yapılınca oluyor ama uzmanı yapacak!

ben şimdi uzmanlaşmak için eski bi 124 kapısına en çok rotuş gösteren 032 platin bej attırdım.onun üzerinde idman yapıyorum.çizip çizip rotuşluyorum.işe yarıyor.ama dediğim gibi bi kaçırırsan zımparanın yada pastanın ucunu,parçayı komple boyalık edersin.çok ince,çok hassas iş!çok sabırlı olacan!