ChipTuning Resimli Anlatım

AlperAkbiyik

Saygın Üye
Adı
Alper
Modeli
Renk
Bal Köpüğü
ToeXicT arkadaşımız konuyu daha önce başlatmış fakat ben başka bir forum sitesinde bulduğum kaynağıda sizlerle paylaşmak istedim....

resimde görüldügü gibi BRDS kodlu beyine chip taktim, kapagi aciyoruz. beyaz kapaghin altinda kalan epromu degistirmemiz gekiyor, kapagi sag ve soolundaki mandallara basarak cikariyoz.

83011968qo3.jpg

epromum cikmis hali.

66186574dn0.jpg

eproma ulasmak icin üzerinde WHITE yazan blok ile beyaz kapagi ayirmamiz gerekiyor. ayni fotograf icinde , tuning edilmis eprom ve adaptörünü görüyoruz.

28812261no1.jpg

blok ile beyaz kapagi ayirdiktan sonra.

25458736bq8.jpg

38196232mn1.jpg

epromun bagli oldugu blogun yan kisimlarindan, ince torna vida ile epromun bacaklarini tutan celtikleri iceri dogru bastiriyoruz, böglece eprom serbes yaliyor.

24073703vn2.jpg

bloktan epromu ayiriyoruz.

19859913pk6.jpg

bloktan cikan epromun bacaklarina legimlenmis olan ve yeni epromu monte ederken kullanicagimiz blok bacaklarini orjinal epromdan legim yardimi ile ayiriyoruz.

10809245cq8.jpg

orjinal eprom üzerinden söktügümüz blok bacaklarini , tuning yapilmis eprom ile gelen adamtörün bacaklarina legimliyoruz, bu adaptör sayesinde bir daha eprom degistirmek istersek (örnek: orjinale dönmek icin) sadece tak cikar yapmamiz yeretli olucak.

10af9.jpg

blok bacaklarini adamtörün bacaklarina legimlediktan sonra üzerinde WHITE yazan blogun icine oturtup, icinde tuning edeilmis dosyayi barindiran yeni epromumuzu adaptörün üzerine yerlestiriyoruz. bu islemle orjinal eprom ile tuning epromumuz yer degistirmis oldu.

11qt6.jpg

tüm islemlerden sonra , yeni epromumuzu blok ile birlikte yerine oturtuyoruz. ilk basta söktügümüz beyaz kapagi takmiyoruz, cünkü araya eprom adaptörü girdigi icin blogun boyutu genisledi. beyaz kapak artik yerine oturmiycaktir.

12sg6.jpg

birde bir sonraki konum ile ilgili bi ipucu veriyim.

14ng1.jpg

kolay gelsin...
(Alıntıdır)

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
alper kardeş bilgi için tşk ama biz genede karıştırmayalı :D

AlperAkbiyik

Saygın Üye
Adı
Alper
Modeli
Renk
Bal Köpüğü
rica ederim kardeşim oraları karıştırıp karıştırmamak senin elinde ama inş. site olarak yeni bi açılıma gidiyoruz bu şekilde resimlerle aanlatarak herkese kendi aracını modifiye dersleri sunacağız...

ank_erdogan

Aktif Üye
:))) saolsın alperim :)) sevdiğimden alperim diorum inş yanlış anlamassın kardes bende yarın motor indirip kaldırmanın resimli anlatımını düşünüom koyacam millet motoru indirip bir daha kaldıramıomuş :))))) :)

AlperAkbiyik

Saygın Üye
Adı
Alper
Modeli
Renk
Bal Köpüğü
estağfurullah abi nie yanlış anlayım...
sendende paylaşımını bekliyoruz...

beyaz_kaplan

Azimli Üye
Zamanında bn de çok heves ettim bu chip işine ama motora zarardan başka bişi değil turboyu erkenden eline almak isteyenlere önerilir.. Neden derseniz chip li bi doblonun verdiği turbo basıncına turbo hortumu dayanmıo sonrası pek sağlıklı değil :)

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız