Cd Çalar Sorunu

UmitKaraburun

Daimi Üye
efe arkadasımızda aynı baslık adı altında acmıs konuyu ama ben farklı bi sıkıntıya (sıkıntıma) deginecegim. Benim cd calar sadece track calıyor bu yüzden arabada 10 15 tane cd war cd yi takınca bazen cd yi görmüyor hata veriyor cogu zaman cdler acayip derecede ısınıyor cd bir müddet calınca radio ya geciyor bu cd calar en sonunda kırdırttıracak kendini :D cd caları degistirsem diye düşünüyorum 110 liraya bi siteden buldum cd calar radio usb girişi baya bir iyi ve ucuzda aküde problem oluyormus galiba degiştirmeden yaptırmanın bir yolu yok mu ? peki Fiat servisinden degistirebilir miyim ?

UmitKaraburun

Daimi Üye
İnanın bende bilmiyorum akü de mantık yürütürsek voltaj degişikliğinden olabilir baska bir baslık adı altında görmüştüm

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
UmitKaraburun tarafından yazılan metin:
efe arkadasımızda aynı baslık adı altında acmıs konuyu ama ben farklı bi sıkıntıya (sıkıntıma) deginecegim. Benim cd calar sadece track calıyor bu yüzden arabada 10 15 tane cd war cd yi takınca bazen cd yi görmüyor hata veriyor cogu zaman cdler acayip derecede ısınıyor cd bir müddet calınca radio ya geciyor bu cd calar en sonunda kırdırttıracak kendini :D cd caları degistirsem diye düşünüyorum 110 liraya bi siteden buldum cd calar radio usb girişi baya bir iyi ve ucuzda aküde problem oluyormus galiba degiştirmeden yaptırmanın bir yolu yok mu ? peki Fiat servisinden degistirebilir miyim ?

1-cd tanımama olayı tracta normaldir,yenisinide alsan tanımaz.cd ler temiz olmalı.
2-ısınmada normaldir.benim arabada da oluyor,hatta bilgisayarda bile oluyor.(araba yeni ve mp3 çalarlı olduğu için benimarabayı örnek verdim)
3-o radyo-cd değişimide info tuşundan kaynaklanıyor.yada cd ler çok bozuk okuyamadığı zaman radyoya geçiyor.

cdlerinizi 2 yada bir yeni kopyalarla değiştirin.cd çaların ömrünü uzatırsınız.cd yi toptan 10 kuruşa alıyoruz zaten bi maliyetimiz olmuyor

undabah

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
HKN
Kan Grubu
0 +
Meslek
Şoför
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2001
Renk
Mor
Mp3 çalar almak en iyisi gibi hem usb falan kullanırsın hem sorunlardan kurtulursun. Akü olayı hikaye dilediğini tak hiçbirşey olmaz

UmitKaraburun

Daimi Üye
RAPTOR tarafından yazılan metin:
UmitKaraburun tarafından yazılan metin:

1-cd tanımama olayı tracta normaldir,yenisinide alsan tanımaz.cd ler temiz olmalı.
2-ısınmada normaldir.benim arabada da oluyor,hatta bilgisayarda bile oluyor.(araba yeni ve mp3 çalarlı olduğu için benimarabayı örnek verdim)
3-o radyo-cd değişimide info tuşundan kaynaklanıyor.yada cd ler çok bozuk okuyamadığı zaman radyoya geçiyor.

cdlerinizi 2 yada bir yeni kopyalarla değiştirin.cd çaların ömrünü uzatırsınız.cd yi toptan 10 kuruşa alıyoruz zaten bi maliyetimiz olmuyor

ya haklısınız bi maliyeti yok ama maliyetten degil uzun yola giderken cd bozulunca cok kötü oluyor yeniden yapma imkanıda olmuyor

UmitKaraburun

Daimi Üye
undabah tarafından yazılan metin:
Mp3 çalar almak en iyisi gibi hem usb falan kullanırsın hem sorunlardan kurtulursun. Akü olayı hikaye dilediğini tak hiçbirşey olmaz

ya ben işte uyumsuzluktan falan korkuyorum bilgisayarla uyusmaz ne bileyim bir sorun cıkartır diye ya peki servisten gelişmiş orjinal cd caları taktırsak hiç taktıran var mı acaba ??

erdem0zkan

Azimli Üye
Benim de mp3 CD çalarımda problem var. Mesela, CD'yi doldurdum, arabaya gittim, teybi açtım, CD'yi taktım, her şey güzel, çalıyor şarkılarda bi problem yok gayet iyi. Fakat CD'yi çıkardığımda CD ateş gibi olmuş ve geri taktığımda CD ERROR veriyor bunu arka arkaya denesem dahi sonuç değişmedi CD'leri okumadı. Ayrıca CD'yi de çizmiş olarak elime verdi. Bu da acayip, CD'leri çiziyor. Bir bilgisi olan varsa yardım istiyorum. Yoksa ki değiştireceğim. Tabi ki arabam kalırsa :)

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
erdem0zkan tarafından yazılan metin:
Benim de mp3 CD çalarımda problem var. Mesela, CD'yi doldurdum, arabaya gittim, teybi açtım, CD'yi taktım, her şey güzel, çalıyor şarkılarda bi problem yok gayet iyi. Fakat CD'yi çıkardığımda CD ateş gibi olmuş ve geri taktığımda CD ERROR veriyor bunu arka arkaya denesem dahi sonuç değişmedi CD'leri okumadı. Ayrıca CD'yi de çizmiş olarak elime verdi. Bu da acayip, CD'leri çiziyor. Bir bilgisi olan varsa yardım istiyorum. Yoksa ki değiştireceğim. Tabi ki arabam kalırsa :)

erdem mp3 yapmayın.mümkün mertebe track yapmaya çalışın.benim diğer arabamda LG cd-mp3 çalar var.çok kaliteli bir alet ama MP3 cd sini oda ısıtıyor.meganın CD çaları track ı bile ısıtıyor (hemde ateş gibi) dobloda track kullanıyorum.cdleri arada bir yeniliyorum hiç sorun çıkmıyor.doğanda da track kullanıyorum.cd çalar çok kalitede olsa track en iyisi araç için.

erdem0zkan

Azimli Üye
Ya o okusun ben ona fan bile uydururum bi şekilde :D

Tamam abi onu anladım hani veri çokluğundan dolayı çok yükleniliyo teybe de, CD'yi çiziyo cimcime bi alıyorum elime Cd'yi, kenar tarafları çizik çizik olmuş.

Ayrıca aklıma gelmişken söyleyim, CD'yi geri çıkarırken zpr atıyor dışarı, onunla ilgili bi müdahalede bulunabilir miyim tamir gibi yoksa normal mi?

AlperAkbiyik

Saygın Üye
Adı
Alper
Modeli
Renk
Bal Köpüğü
senin teyipte bi sıkıntı olabilir onu bi elektronikçilere göster benimkide aşırı yavaş veriyor cdyi :D

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
doblonu teyibini ne yaparsan yap bir arıza verir bende takın bir usb li teyibi rahat edin derim benim doblonun teyibi sıfır ayarında ben söküp usb taktım 1 yıldır rahat ettim vallahi

erdem0zkan

Azimli Üye
Doğru abi en iyisi USB'li SD/ MMC kart alan bi ana ünite taktırmak. Aslında kaset çalar olsaydı benim için CD çalardan süper olacaktı ne güzel takacaktım kablolu kaseti ucuna da ister iPod bağla ister telefon bağla çok süper ya handsfree olarak bile kullanabiliyodum teybi öyle rahat rahat. Evde bi tane pioneer 8600 kasetçalar var onu mu bağlasam acep? :?

ozcanarduc0618

Yeni Üye
Adı
Özcan
Kan Grubu
AB RH +
Modeli
Araç Yılı
2010
Arkadaşlar doblo d2 radyoya cd takınca error veriyor sebebi nedir ? Ve bu radyo hangi şarkı uzantısını destekliyor

Frozen

Yeni Üye
Adı
Bülent gürel
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2008
Sen MP3 takiyosundur teybin CD formatı ise track dir ondan oluyodur. Benim 2008de orijinal teyp var MP3 takınca error veriyo arkadaşımda 2007 var onu kimse de orijinal teyp var o da sadece MP3 çalıyor track takınca error veriyor. Çek bı CD cinin önüne bı track iste bı MP3 ikisinide dene

Ali Karabıyık

Yeni Üye
Adı
Ali Karabıyık
Kan Grubu
0 +
Araç Yılı
2012
Ben kaç senedir orjinal teybini kullanıyorum bir sorun yaşamadım :):cool: