C Seri Olmayan Lastik İle Muayeneden Geçer mi?

EnginDemirbas

Daimi Üye
Doblo
Adı
Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Arkadaşlar Merhabalar.
Açılmış konu göremediğim icin yeni konu açtım.

Sorum şu: 2015 model 1.6 aracıma yaz lastiği olarak C Serisi Lastik almasam binek araç lastiği alsam (195 55 16) Ağustos Ayındaki TÜVTÜRK Muayenede geçermiyim?

Şimdiden teşekkür ederim.

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
205-55-16 almanı öneririm.
Muayenede de sadece diş derinliğine bakıyorlar diye biliyorum.
Olur mu ebatlar önemli ebatlar araca göre değilse ruhsattaki bilgilerini değiş gel diyor yoksa lastikleri ve jantları da değiş der sana.

cengaver53

Fenomen Üye
Ayın Popüler Yazarı
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Arkadaşlar Merhabalar.

Sorum şu: 2015 model 1.6 aracıma yaz lastiği olarak C Serisi Lastik almasam binek araç lastiği alsam (195 55 16) Ağustos Ayındaki TÜVTÜRK Muayenede geçermiyim?

Bu ebatlarla sorun yaşamazsınız buradaki bir çok kullanıcı C serisinden normal binek lastiğe geçmiş durumda.

Recep.Y.

Aktif Üye
Doblo
Adı
recwp
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Arkadaşlar Merhabalar.

Ebatlara takilmayin arkadaslar. Ayni araba 15-16-17 jant olarak fabrikadan cikiyor sonucta. Dis derinliginiz uygun olucak ve En onemlisi yuk endeksiniz araca uygun olucak . Ruhsatta maksimum yukleme 2100 kg felansa "90" yuk endeks uzeri muayeneden gecer. Zaten yuk endeksi sinirda olan bir lastigi secmenizide tavsiye etmem riskli olur lastigin ezildiginide gozle gorebilirsiniz.

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Arkadaşlar Merhabalar.

Yük endeksi kurtarmayabilir. Ona bakmak lazım. O lastik fiorino lastiği. Normalde lastikçi olmaz demişti bana.Araç alçalır diye.

Recep.Y.

Aktif Üye
Doblo
Adı
recwp
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.6 Multijet
Yük endeksi kurtarmayabilir. Ona bakmak lazım. O lastik fiorino lastiği. Normalde lastikçi olmaz demişti bana.Araç alçalır diye.
Arkadasa katiliyorum o ebat genelde yuk endeksi dusuk olur ve yanaklar eziilir arabanin altinda 👍

Angler26

Azimli Üye
Doblo
Adı
Ali
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Olur mu ebatlar önemli ebatlar araca göre değilse ruhsattaki bilgilerini değiş gel diyor yoksa lastikleri ve jantları da değiş der sana.
Ben hem ebatlarını değiştirdim hemde c sınıfı olmayan binek lastiği taktım 3 yıldır muayenede sıkıntı çıkarmadılar sadece diş derinliği önemli her şehirde uygulama Farklı mıdır bilemem

EnginDemirbas

Daimi Üye
Doblo
Adı
Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Beyaz
Arkadaşlar fikir ve düşünceleriniz için ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
195 60 16 almaya karar verdim. Şu an araştırıyorum. Malum 1 nisan sonrası kışlıklara elveda diyeceğiz.

kadire

Daimi Üye
Doblo
Adı
kadir
Kan Grubu
0 +
Meslek
teknisyen
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
beyaz
195 60 16 almaya karar verdim. Şu an araştırıyorum. Malum 1 nisan sonrası kışlıklara elveda diyeceğiz.
Lastik diş derinligine ve dört tekerinde aynı Ebat olmasına bakiyorlar birinin veya birkacinin ebati farkli. İse yada diş derinligi kurtarmazsa ağır kusurlu olarak kalırsiniz yillardir doblo 2/3 kullanicisi olarak heryil muayneye giriyorum lastik ebatina bakana rastlamadim

onurustaoglu41

Daimi Üye
Doblo
Adı
Onur USTAOĞLU
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
205 55 tak yol tutuşu artıyor

serbus

Azimli Üye
Doblo
Adı
Serbülent TOPRAK
Kan Grubu
0 +
Meslek
Sigorta ve Teknoloji
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Black
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
BEYAZ
Arkadaşlar Merhabalar.

Merhaba bende aracıma kamyonet lastiği ç sınıfı lastik almak istemedim otomobil daha konforlu ve daha ucuza geliyordu çünkü 2 senedir vizeden geçtim sıkıntı yok. Ancak frenle ilgili sıkıntı İçin gittiğim usta bana bu lastiği tavsiye etmem aracım aurodinamiğine uygun değil dedi. Ama ben bir sıkıntı yaşamıyorum