Buji Kablosu

northshield

Azimli Üye
Adı
Reşit KAYA
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Metalik Gri
Aracım Doblo 1.2 LPG 2005 model 1 ay kadar once aldık... zaman zaman olan bir sıkıntısı vardı ve bu son 2 güne kadar sıklaşmaya basladı en sonunda sanayiye gidip göstereyim dedim

Sıkıntı şöyleydi aracı çalıştırdığımızda rolanti devri olan 800 devirde çalışıyor ama bazen durup dururken 500 lere 400 lere düşüyor araç sirkeliyor stop edecek duruma geliyordu yada ışıklarda durduğumda yapıyordu bazen sacma sapan yerde çekişten düşüyordu...

LPG nin de periyodik bakımı gelmişti LPG servisine gittik filtreleri falan değiştirdik orada adamlara sordum bu olayı adamlar belki subap ayarı olabilir dediler

Sanayide eski arabalarımıda götürdüğüm motor ustası na gittim Usta arabaya baktı subaplarla alakalı değil motorun saat gibi dedi sorun buji kablolarında dedi 2 adet buji kablosu üst üste gelmiş ve orada bi manyetiklenme oluşmuş birazda dıştan plastiğini eritmiş ama içindeki asıl yalıtım malzemesi özelliğini kaybettiği için kabloların üst üste geldiği yerden atlama yapıyormus buda ateşleme sırasını karıştırıyormuş...

Buji kablo takımını değiştirdik 25 TL ye Orjinali 125 TL idi usta gerek yok orjinaline dedi bizde dediğine kanaat getirdik taktık... Araç şuan sıkıntısız bir şekilde çalışıyor çekişi ve rolantisi düzeldi...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
sorununuz halolduğuna sevindim

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
lpg her yerde sorun ya bi düzen tutturamadılar:mad:

izmirlidoblo

Daimi Üye
lpgli arabalarda sık yaşadığımız şeylerden birisi de ateşleme bobini çok sık bozuluyor genelde birde ateşleme arızaları buji ve buji kablolarından meydana gelir sorunun hallolmuş güle güle kullanırsın inşallah...

By_GeCe

Azimli Üye
lpgli araca bindiğimde aklımda bulunsun ... dizelden şaşmıcaksın aslında lpg başlıbaşına sorun ;)

northshield

Azimli Üye
Adı
Reşit KAYA
Kan Grubu
0 +
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Metalik Gri
By_GeCe tarafından yazılan metin:
lpgli araca bindiğimde aklımda bulunsun ... dizelden şaşmıcaksın aslında lpg başlıbaşına sorun ;)

Banada dizel oyle geliyor enjektörlermiş dizel pompasıymış bakımlarıymış filtreleriymiş yok yakıt çok temiz olacakmış...

LPG daha huzurlu ve ayrıca ucuz ayrıca alt katımdaki komsumda dizel arac var gecen aracında sorun cıktı rica minnet 2 bin tl ye yaptırabildi 2 binliraya ben ön takımı yenilerim komple :D

izmirlidoblo

Daimi Üye
beyler size sadece şöyle söyleyeyim motor ne olursa olsun kullanamaya da bağlı ama

size şunu söyleyeyim doblonun alcak olsam yeni dobloda çıkacak 1.6 multijet ya da 1.3 multijet malibu larda 1.6 16v bu 3 motor fiatın en kaliteli motorudur neden diceksiniz açıklayayım bu üç motorun daha silindir kapağının bile sanayide söküldüğünü görmedim 1.3 multijet bizde var 44,000 km de aldık şu anda 71,000 km periyodik bakımdan başka masraf etmedik her gün de kullanıyoruz perfomansı güzel izmirde toplantı yaptık triumph bilir üyelerden paliocular toplantık otobanda polis arabası geldi dedim bi km sine bakayım 285,000 km de halen fıstık gibi çalışıyooo ticari taksi albea gördüm 240,000 km sanayide o da öyle 1.9 jtf örnek vereyim 3 sefer motorunu söktük bir sefer triger kopardı 1500 ytl para gitti ya da başka arızalar zaten o motor dobloya çok büyük aslında fren mesafesi açısından neden ilk kasa durmuyo yenileri nasıl bilmoyorum ama güçlü motor onu söyleyeyim