BUDA BENİM YAKIŞIKLIM

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
istanbuldakizmirli tarafından yazılan metin:
bakiergul tarafından yazılan metin:
Arkadaşlar bugün Nitrojen gazlarınıda bastırdım lastiklerin......Valla pamuk oldu.......lastikler.................

Moruk lastikler bi de Michelin Energy Saver olacaktı sen o zaman görecektin nitronun farkını.
Aga sorma orası başka hikaye tabi.......Biliyorsun ofsetli borbet jant ve 225 55 16 lastik alacaktım....durumları biliyorsun olmadı artık daha sonra........Ama sen mevzuya bak bugün lastik havalarına baktım her birinde 58 hava var beton gibi ....bu ne salaklık....Fabrikasyon basınçları ben nitroyu bastırdım önlere ve arkalara 45 nitro bastırdım......Önce önleri 40 yaptırdım....Baktım yanaklar yayıldı.....onlarıda 45 yaptırdım.....

Dark Knight

Fenomen Üye
Aga sorma orası başka hikaye tabi.......Biliyorsun ofsetli borbet jant ve 225 55 16 lastik alacaktım....durumları biliyorsun olmadı artık daha sonra........Ama sen mevzuya bak bugün lastik havalarına baktım her birinde 58 hava var beton gibi ....bu ne salaklık....Fabrikasyon basınçları ben nitroyu bastırdım önlere ve arkalara 45 nitro bastırdım......Önce önleri 40 yaptırdım....Baktım yanaklar yayıldı.....onlarıda 45 yaptırdım.....

Hayırlısı onları da yaparsın zamanla. Ben daha koltuk kılıfları hariç hiçbişii yapamadım :(

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
berat5476 tarafından yazılan metin:
bide 0 grubu ya zor bulunuyo benim kan grubum çok insanda var
Hayır kardeşim 0grubu bilinenin aksine zor bulunan kan değildir en zor bulunan kan AB - negatiftir ...En çok bulunan A + pozitiftir......0 grubu sadece kendi grubundan kan alır......ama genel vericidir tüm gruplara kan verebilir.....

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI

Hayırlısı onları da yaparsın zamanla. Ben daha koltuk kılıfları hariç hiçbişii yapamadım :(
Eyvallah kardeşim....Darısı başına....

berat5476

Azimli Üye
ben ab ye her kan gurubu veriyo biliyorum 0hr(-)yede sadece kendi kan grubunudan veriyolar a b ve 0 ab ye verebiliyormu kan

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
o havanın özelliği nedir
Kardeşim nitrojen gazı daha hafif ve soğuk bir gazdır ....Dolayısı ile lastiklerin ısınmasını frenajın kısalmasını ve sürtünme kat sayısını azaltır ....Bunlarda bir araç için pozitif etkenlerdir.....

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
cAn 3436 tarafından yazılan metin:
Arkadaşlar bugün Nitrojen gazlarınıda bastırdım lastiklerin......Valla pamuk oldu.......lastikler.................[/quote
zararı felan yok demi abi??
Zararı olurmu hiç faydası var......

Dark Knight

Fenomen Üye
ben ab ye her kan gurubu veriyo biliyorum 0hr(-)yede sadece kendi kan grubunudan veriyolar a b ve 0 ab ye verebiliyormu kan

AB genel alıcı, 0 genel vericidir. Rh faktörü ( - + ) dışında normalde a b ve 0 AB'ye verebiliyor ama acil olmadıkça öncelikle kendi kan grubu tercih ediliyor. En zor bulunan kan grubu ise 0 -

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Lastikçi abi siboplara yeşil kapak takayım mı abi lastiklerde nitro olduğu anlaşılsın dedi.......Olum dedim ben reklam yapmak için yaptırmıyorum ki dedim çocuğa.....

Dark Knight

Fenomen Üye
Lastikçi abi siboplara yeşil kapak takayım mı abi lastiklerde nitro olduğu anlaşılsın dedi.......Olum dedim ben reklam yapmak için yaptırmıyorum ki dedim çocuğa.....

Benim pederin lastik siboplarını değiştirmiştik. Çok havalı bişiidi. Bana ziyarete geldiklerinde 2 gün içinde yürüttüler.

cAn 3436

Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
tmm saolun şimdi öğrendim
aynen bende şimdi öğrendi.....

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI

AB genel alıcı, 0 genel vericidir. Rh faktörü ( - + ) dışında normalde a b ve 0 AB'ye verebiliyor ama acil olmadıkça öncelikle kendi kan grubu tercih ediliyor. En zor bulunan kan grubu ise 0 -
Yanlış bilgi kardeşim en zor bulunan AB -negatif Hatta sıralama şöyle

Dünyada kan gruplarının dağılımı :

0 RH pozitif Her 100 kişiden 40´ı

0 RH Negatif Her 100 kişiden 7´si

A RH pozitif Her 100 kişiden 34´ü

A RH Negatif Her 100 kişiden 6´sı

B RH Pozitif Her 100 kişiden 8´i

B RH Negatif Her 100 kişiden 1´i

AB RH Pozitif Her 100 kişiden 3´ü

AB RH Negatif Her 200 kişiden 1´i

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
benim kanım ABhr(+) yırttım ben o zaman
Çok sevinme seninkide az bulunanlar içinde 2. sırada.....

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
Vay be bunca zaman yanlış biliyormuşum demek. Düzeltme için teşekkürler.
Rica ederim kardeşim ....Gerçekten herkezin bilmesi gereken bilgidir....Bende 20 yaşına kadar senin gibi biliyordum askerde bir kardeşimize A- negatif kan lazım oldu........Valla 420 kişilik bölükte bir tane çıkmadı sonra araştırdım doğruyu öğrendim.......Aynı zamanda çok iyibir kan donörüyümdür düzenli kan bağışlarım......

tamz

Daimi Üye
tamz tarafından yazılan metin:
ToeXicT tarafından yazılan metin:
eyyyt renge kest Kemal amcam ında imzası yakışmış hani hele o bagajüstü stop ışığı ap ayrı bi hava katmış xenon lar farlar sis ri anladım da o ızgaralıkta ne var öle onu çözemedim ama çok hoş olmuş
Allah tekerini düz bastırsın abi kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim

bi tek otomatik vites oluşu hoşuma gitmedi :)
canım kardeşim otomatik olduğu için dadından yenmiyor ......ızgara arasındakiler gündüz farı kardeşim.......
,

Abi led gündüz farlarıı neye bağlı.? Sis farlarına mı normal farlara mı? Ya da menüden açabildiğimiz gündüz farı seçeneğine mi :)
kardeşim önce menüye bağlı gündüz farı tesisatına bağlamıştım ....ama farları açınca gündüz farı devre dışı kalıyor bende söküp kısa hüzmeli farların devresine bağladım.....

hmmm.o zaman farları açınca direkt açılıyor gündüz led farları.çünkü dobloda farı açma kolu tek kademeli.direkt normal farları açıyor.ben de öyle yapayım o vakit.sağolasın abi :)

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
ToeXicT tarafından yazılan metin:
eyyyt renge kest Kemal amcam ında imzası yakışmış hani hele o bagajüstü stop ışığı ap ayrı bi hava katmış xenon lar farlar sis ri anladım da o ızgaralıkta ne var öle onu çözemedim ama çok hoş olmuş
Allah tekerini düz bastırsın abi kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim

bi tek otomatik vites oluşu hoşuma gitmedi :)
canım kardeşim otomatik olduğu için dadından yenmiyor ......ızgara arasındakiler gündüz farı kardeşim.......
,

Abi led gündüz farlarıı neye bağlı.? Sis farlarına mı normal farlara mı? Ya da menüden açabildiğimiz gündüz farı seçeneğine mi :)
kardeşim önce menüye bağlı gündüz farı tesisatına bağlamıştım ....ama farları açınca gündüz farı devre dışı kalıyor bende söküp kısa hüzmeli farların devresine bağladım.....

hmmm.o zaman farları açınca direkt açılıyor gündüz led farları.çünkü dobloda farı açma kolu tek kademeli.direkt normal farları açıyor.ben de öyle yapayım o vakit.sağolasın abi :)
Aynen öyle kardeşim ....................