Yardım Bu kaza tespit tutanağına göre sizce kim hatali

Toraman34

Azimli Üye
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Merhaba, resimdeki çizime göre suçlu kim çıkar? Servisteki usta biraz kafamı karıştırdı. Ben C araciyim. Yolumda giderken yol ağzına geldim ve yavaslayip yol vermek isterken karşı şeritte ki 2 aracin kazası oldu ve b aracı benim seride kırarak bana sol taraftan vurdu ve tutanakta yazdığı gibi b aracı c aracına vurdum yazdi. Benim ne suçum olabilir ki. Servisteki usta nolur nolmaz dedi belli olmuyor gibi laflar etti. Sizce c aracı ile alakalı ne gibi bir durum olabilir?

Dosyalar

• IMG_20230304_025232.jpg
    IMG_20230304_025232.jpg
    1,6 MB · Okunma: 36
  • IMG_20230304_025915.jpg
    IMG_20230304_025915.jpg
    1,3 MB · Okunma: 36

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
anlamadığım nokta araç önleri belli a ve be araçları sizin olduğunu yola mı çıkıyordu?
fabrikadan çıkıp sizin yola geçip sola dönüp gideceklerdi yani

Toraman34

Azimli Üye
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
anlamadığım nokta araç önleri belli a ve be araçları sizin olduğunu yola mı çıkıyordu?
fabrikadan çıkıp sizin yola geçip sola dönüp gideceklerdi yani
A aracı benim önümden Turgut Özal caddesi yönüne gidecekti. Ben ona yol verdim. B aracı da anlamsız bir şekilde resimde de olduğu gibi a aracına çarpmamak için bana vurdu

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Anlamsız değil A aracı B aracının önünden sizin tarafa geçiyordu b aracı büyük ihtimalle hızlıydı kaçamamadı kaçamadığına göre ya hızlıydı yada a aracı bir anda önüne çıkıp karşı yola geçemye çalışmış sizde yol vermişsiniz denk gelmiş burada kusur sizde değil A aracı be aracının önüne kırmış ağır kusurlar bunlara gider fren izi falan kontrol edilmiştir kamera varsa hızlar tespit edilir.Ağır kusur kontrolsüz şekilde b nin önüne geçen araca verilir

Toraman34

Azimli Üye
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
B aracı yokuş aşağı boş yolda hızlı bir şekilde geliyor.kamera kaydı var.

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Yakın düşmüş demek ki a aracı dönene kadar yanında bitmiş A aracının kontrollü olması gerekirdi hem kendi yolunu hem sizin geldiğiniz yolun durumu kontrol etmeliydi burada ağır kusurlar a ve b ye gider a aracı b nin yoluna geçtiği için b yolu olmasına rağmen hız sınırına uymamış sizde arada kaynamışsınız durmazsanız kazanın içinde olmayabilirdiniz yada sağ şeridiniz müsait olması durumunda oradan devam edebilirdiniz a aracı biraz ağır kalmış gibi b aracıda anında yanında bitmiş ağır kalmasının nedeni sizin durup durmamanızı kestiremiyor olması olabilir durmamanız daha iyi olurdu

Toraman34

Azimli Üye
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Yakın düşmüş demek ki a aracı dönene kadar yanında bitmiş A aracının kontrollü olması gerekirdi hem kendi yolunu hem sizin geldiğiniz yolun durumu kontrol etmeliydi burada ağır kusurlar a ve b ye gider a aracı b nin yoluna geçtiği için b yolu olmasına rağmen hız sınırına uymamış sizde arada kaynamışsınız durmazsanız kazanın içinde olmayabilirdiniz yada sağ şeridiniz müsait olması durumunda oradan devam edebilirdiniz a aracı biraz ağır kalmış gibi b aracıda anında yanında bitmiş ağır kalmasının nedeni sizin durup durmamanızı kestiremiyor olması olabilir durmamanız daha iyi olurdu
Teşekkürler, durmama yada sağa aniden geçme durumu hiç olmadı. Geçsem bile bende birine vururdum. 1 saniyenin yarisi kadar sürede oldu bitti. Kontrolsüz bir yolda kaza yaptık, basıp geçmem mümkün değil. Kontrollü bir şekilde yol verip geçmek istedim .

Toraman34

Azimli Üye
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Serviste görüştüğüm usta kafamı karıştırdı. Nolur nolmaz sana bile çıkar bu kusur dedi. yoksa ben şeridim de gidiyordum. İki arac kazası sonrasinda savrulan araç bana vurdu. Tutanaklar da da aynısı yazılı

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Araçların bulunduğu yolla alakanız yok size kusur verilmez kazaya karışan araç alakasız kendinin gitmeyeceği bir yönde size çarpmış a aracı 1. derece b aracı 2. derece kusurlu sizin araçta onların sigortasıyla yapılır siz kendiniz mi yaptırıyorsunuz?

Toraman34

Azimli Üye
Doblo
Adı
Aykut
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Araçların bulunduğu yolla alakanız yok size kusur verilmez kazaya karışan araç alakasız kendinin gitmeyeceği bir yönde size çarpmış a aracı 1. derece b aracı 2. derece kusurlu sizin araçta onların sigortasıyla yapılır siz kendiniz mi yaptırıyorsunuz?
Dosya açıldı şuan değerlendirme aşamasında. Özel servise çektirdik, sonucu bekliyoruz