Bu gün bundan gördüm çok şaşırdım.

schell5

Aktif Üye
konuyu yalnış yere açtıysam özür dilerim ama çok şaşırdım açıkçası
frd7r.jpg
😱

fiat pratiko... öylesine bir pikap işte. bence doblonun kılasını sarsıyo...

pratico çıkalı nerede ise 1 yıl oldu

doblonun kamyonet versiyonu

[fpnotice=info]konu yerine taşınmıştır...

bir transitin yada bir starexin yaptığı işin yarısını bile yapamamasına rağmen yakıt ekonomisinden dolayı insanlar tercih ediyo. ama doblonun imajını lekelediği konusunda mevlüt abiye katılıyorum. caddy de yada kangoo da veya diğer kombi modellerinin hiçbirinde böyle bir olay yok. nedense fiat yapmış. hayırlısı diyelim.🙂

tasarımcıları güzel birşey yaptıklarını düşünüyorlardır anacak bence tam bir tasarım faciası. arka kasanın içinde tekerlek/davlumbaz girintileri olmasın, böylece kasanın kullanımını daraltmasın, kasa da mümkün olduğunca geniş olsun diye kasayı komple tekerlek seviyesinin üstüne çıkarmışlar. böylece davlumbazlardan kurtulmuşlar. ancak bu yüzden çok da yüksek bir kasa olmuş. yüklemesi de boşlatması da dert bir kasa yani. üstüne üstlük o kadar yüksek olmasına rağmen yine de kasa kenarlarının oldukça alçak olduğuna dikkatinizi çekerim.

enis abi çok doğru noktalara değinmişsin.

saçma bir iş.ama yapmışlar ne yapalım artık hayırlısı.

izmir'de bir kaç damacana su bayisi dışında görmedim bu aracı.tutulmadığı kanaatindeyim.

fiat'ın resmi sitesine baktım, pratico modelinin teknik bilgilerinde azami yüklü ağırlığı yoktu. 444 22 55 i aradım. müşteri temsilcisi 'bu saatte kapalıdır fakat ben size en yakın fiat bayiinin numarasını vereyim oradan öğrenin' dedi. şaka gibi yahu!
ha diyeceğim şu: bu aracın fiyatı, doblo cargo'nun fiyatından yaklaşık 4400 TL. daha pahalı.hem de pratico kamyonet, cargo panelvan geçtiği için pratico'nun yıllık vergisi cargo'dan 300 TL. daha pahalı.
pratico'nun azami yüklü ağırlığı 1500 kg.ın altında ise (ki değildir)yıllık vergisi cargo'dan 269 TL. daha az.
sonuç olarak: n i y e t u t s u n k i ?

bu araçları birtek su dağıtımcıları kullanıyor. denizli de de bir tane sucu gördüm.

bende fırınlarda gördüm ekmek dağıtımında kullanıyorlar

fiat'ın resmi sitesine baktım, pratico modelinin teknik bilgilerinde azami yüklü ağırlığı yoktu. 444 22 55 i aradım. müşteri temsilcisi 'bu saatte kapalıdır fakat ben size en yakın fiat bayiinin numarasını vereyim oradan öğrenin' dedi. şaka gibi yahu!
ha diyeceğim şu: bu aracın fiyatı, doblo cargo'nun fiyatından yaklaşık 4400 TL. daha pahalı.hem de pratico kamyonet, cargo panelvan geçtiği için pratico'nun yıllık vergisi cargo'dan 300 TL. daha pahalı.
pratico'nun azami yüklü ağırlığı 1500 kg.ın altında ise (ki değildir)yıllık vergisi cargo'dan 269 TL. daha az.

pratiko ve cargonun vergileri aynıikiside kamyonet geçiyor ruhsatında vergisi 569tl vergisi var 6 aylık pratico zaten tüp su ve fırınların dağıtımı için üretilmiş

satarken zarar etmezsin en azından. normal kapalı doblo bin kat iyidir.yüksek malzeme taşımıyorsan.

pratiko ve cargonun vergileri aynıikiside kamyonet geçiyor ruhsatında vergisi 569tl vergisi var 6 aylık pratico zaten tüp su ve fırınların dağıtımı için üretilmiş
azami yüklü ağırlık 1501-3500 kg. 1-6 yaş için kamyonet yıllık vergisi: 1124 TL. / 2 = 562 TL. bunu kastediyorsanız pratico için olabilir ama bizim doblolar ruhsatta kapalı kasa kamyonet geçiyor ve vergi dairesinde panelvan üzerinden 0-1900 cc. 1-6 yaş için yıllık vergisi: 827 TL. / 2 = 413,50 TL.
arkadaşlar ödediğiniz vergi bu şekilde değil mi?

cargo olan dobloların vergileri farklı mete abi. bizimle aynı vergiyi vermiyo onlar.

Back