bol bol kara duman

sarslan103

Azimli Üye
abilerim aracım 1.9jtd 2004 doblo 170.000km de bu aralar ilk çalıştırmada ve hareket ederken bolca siyah duman attığını farkettim normal giderken bir sıkıntı yok birde uzamaya başlayınca yüksek devirlerde bolca kara duman atıyor ve aracın birazda çekişi düşmüş gibi geldi burdan bi kaç ay önce enjektörler ve turboyu yaptırmıştım bi sıkıntı yoktu yaptırdığım ustaya götürdüm ve deneme sürüşüne çıktık arabanın çekişi çok iyi ama kara duman çok dedi sen arabaya alışmışsın düşükmüş gibi geliyor dedi bayır yukarı abandı gidişi iyi ama yüklenince arıza yaktı ve gidip bilgisayara bağladık besleme basıncı valfi arızası girmiş turbonun üstündeki dedi ama bu aşırı yüklendikce yapar dedi yoksa sıkıntı yok dedi turbo değerlerine baktık gaza bastıkca ( 1700 lere kadar çıktı pek anlama ama ) çok iyi dedi ejentörlerde sıkıntı yok dedi kara duman içinde az biraz yağ yakıyor ondan dolayı olur ve mazotu dandik biyerden alıyoduk shell den alın dedi
şimdi size sorayım neden kara duman atar ve o valfin etkisi varmı motorun yağ yakmasının etkisi varmı ne yapmam gerekiyor şimdideden teşekkürler

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
Ustanin dedigine gore senin arabadaki sorun kotu mazot yakiti shellden alin duzulebilir

teamdoblo41

Onursal Yönetici
Doblo
Adı
İsmail Sönmezyıldız
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
2.0 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl gri
bende 19jtd marea vardı 3 servis gezdim bulamadilar arizayi hava akış metresini degistirdiler düzeldi bi dene bence

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
dizellerde kara dumanın ana sebebi mazotun fazla gelmesi ve tam verimli yanamadan atılmasıdır yani zengin karışım olmasıdır.birçok sebebi olabilir.servise de bir gösterin bence.

sarslan103

Azimli Üye
abilerim kara dumanı azalttık mazot değişiminden sonra ancak kesemedik geçen şöyle bir şey fark ettik turboya giriş yerinde yaylı çelik bir boru var o çatlamış ustaya gösterdim burdan yapabilir egr ile bağlantılı dedi değiştirelim dedi ama sonra teste çıktı gidişi gayet iyi karadumanda atsın dedi ama ordan da olabilir dedi şimdi ne yapmalıyım ayrıca bizim egr iptal edildi alakası varmıdır onunla

DobLoPremio

Veloce
Başka Araç
Adı
S.Asil
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2002
Renk
Azzuro Blu
Bende Nasıl Kara Duman Atarım Diye Düşünyorum Demekki Düşünce Farklılığı Tam Olarak Bu...

Deponuzu Son Damlasına Kadar Kullanmaya Çalışın , Shelle Gidin Shell V-Power Nitro+ Alın 2 Litre Civarı Onuda Yakın Ama Performanslı Kullanarak Yakın Sonra Gidip 50-100 Doldurun Shell V-Power Nitro+ Sonuçları Beraber Görelim... "Güvenilir Bir Yerden Almaya Özen Gösterin , Birde Tabi Bunu Yapmadan Önce Yakıttan Olduğundan Biraz Olsun Emin Olmayız"

Yakıt İçin Öneriler ; Shell V-Power Nitro+ , Total EXCELLIUM EURODIESEL , Opet Ultra Force Eurodiesel (Zor Durumda Kalmadıkça Firmayı Ve Yakıtı Değiştirmeyin , Zor Durumda Kalmadıkça Yakıtları Birbirine Karıştırmayın & Başka Firmadan Ekleme Yapmayın Tavsiyem."

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
@sarslan103
Egr iptalinden dolayı karaduman yapıyor. Sıkıntı yok. Öyle ahım şahım duman atmadığı sürece sıkıntı olmaz. Sen bide ecufast lı ol yakıtı daha verimli kullanırsın [emoji6].

sarslan103

Azimli Üye
Shell vpover nitro aliyorum 3depodur her gaza bastigim kalkislarda atiyor ancan rolantide sürdügumde atmiyor yuklenin bolca atiyor acaba o turboya girisdeki yayli celik borunun catlak olmasinda olabilirmi yoksa dediginiz gibi egr iptal diemi atiyor her aracda atarmi aksama o catlak borunun resmini cekip atayim

ahmetkl38

Daimi Üye
Adı
ahmet
Kardesim tam ismini bilmiyordum da ..30 lira civarinda bi malzrme var mazotla karistiriyorsun ...motorunu temizliyor ..bi ondan almani tavsiye ederim ..bide enjektorune baktirsan iyi edersin ..motor yakitini tam yakmiyor gibi geldi bana

sarslan103

Azimli Üye
Enjektorle turbo yeni yapildi bilgisayara bagladigimizda veriler normal cikiyor pompada da skinti yok anlamadik gitti

sarslan103

Azimli Üye
abilerim aracı yaptırdığım yere götürdüm tekrar enjektörlere baktı temizledi kara duman tamamen gitti ancak bu seferde beyaz duman atıyor usta araç yağ yakıyor dedi gaza bastıkca beyaz duman atıyor yağ yakan araç mavi duman atması lazım değilmi beyaz duman neden atıyor

ahmetkl38

Daimi Üye
Adı
ahmet
Kardesim nerden mazot aliyorsun ..beyaz duman yine enjektörlerden kaynaklanabilir ...birde mazotta su olabilir...turbondan kaynaklanabilir

bigerror

Aktif Üye
Adı
serkan
Renk
beyaz
yağ yakan araç beyaz duman atar.Birde bak bakalım motorun yağ tapasını kaldır ve motor da üfleme varmı diye

bigerror

Aktif Üye
Adı
serkan
Renk
beyaz
son olarak mazot pompanda da sıkıntı olarbilir..

sarslan103

Azimli Üye
üfleme var araç da ancak benim kafamı karıştıran yağ yakan araç mavi duman atması lazım değil mi beyaz duman motora su kaçınca çıkması gerekmiyor mu anlamadım mazotu shell den alıyorum enjektörler temizlenince kara duman tamamen gitti derken beyaz duman çıktı birde

bigerror

Aktif Üye
Adı
serkan
Renk
beyaz
Sen Benzinli araçmı kullanıyorsun ki mavimsi duman bekliyorsun ?

bigerror

Aktif Üye
Adı
serkan
Renk
beyaz
Motorda üfleme varsa acil elden çıkar (yaptırmaya kalksan malzemesi işçiliği çok para tutar) üzerine de az biraz fark koy başka bir araç al derim.

sarslan103

Azimli Üye
elden çıkarmakta mesele abi kara dumanı bitirip satacaktım bu seferde beyaz duman çıktı işte bakalım nolacak bu beyaz dumanı kesmek için birşey yapabilirmiyiz acaba