Blue&me 2012 model Fiat Doblo

edi1907

Azimli Üye
Adı
Erdinc Seray
Merhabalar! 2012 model aracımın blue&me güncellemesini yapmak istediğimde en son 5.6 gözüküyor. Ama bu araçlarda ikinci nesil blue&me olduğundan daha yüksek versiyonlara güncellemesi gerekiyor. Blue&me sahibi olan araç sahipleri bilgi paylaşırsa minnettar olurum

06RVC37

Azimli Üye
Adı
Ali Duygu
Ben de de varda blue ne güncelleme ıstemiyo 2011 d3 toom tom

mehmet.64100

Saygın Üye
Adı
mehmet
Meslek
Elektrik teknikeri
Modeli
Renk
granit gri
Fiat anasayfadinda teknoloji bolumunde blume me var oradan update olup olmadığına bakabilirsin. Bi sikintisi yoksa hic elleme

mehmet.64100

Saygın Üye
Adı
mehmet
Meslek
Elektrik teknikeri
Modeli
Renk
granit gri
Bu arada abi senin bueme me arizaliydi diye hatırlıyorum halloldumu

DobLoPremio

Veloce
Başka Araç
Adı
S.Asil
Kan Grubu
0 +
Meslek
Öğrenci
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.9 Jtd
Araç Yılı
2002
Renk
Azzuro Blu
Ben Güncelleme Yapıyorum BlueMe Sitesinden Ve Gerekli Yoksa Müzikler Birbirine Giriyor :snzdglsn:

edi1907

Azimli Üye
Adı
Erdinc Seray
@DobLoPremio
En son hangi versiyon gözüküyor acaba sizde? Bende 5.6 gözüküyor.
Mehmet kardeş, Ankara 'da birinden buldum; arabaya taktım ama Türkçe dil dosyasını bir türlü bulamıyorum; delirmek üzereyim

Smpo

Saygın Üye
Adı
Hakan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2010
Renk
Türk Kahvesi
Arkadaslar Benim Aracim 2010 Doblo Premio 1.6 Blue Me Ve Tom Tom Var Guncellemek Istedim Bi Kac kec Yanlis Dosyayi Indirdiniz Diyor . bi Yardimci Olurmusunuz ?

edi1907

Azimli Üye
Adı
Erdinc Seray
@Smpo
Çok kolay arkadaşım
http://www.blueandme.net/blueandme/index.aspx/index.aspx?brand=fga&lang=en#/support/download/
Bu siteden fiat doblo yu seçiyorsun; DOWNLOAD yazısına tıklayıp bilgisayarına bir dosya indiriyor. O dosyayı boş bir flash bellek içine atıp kontağı açmadan, anahtarı takmadan arabanın usb yerine sokuyorsun. Ardından kontağı çeviriyorsun; arabayı ÇALIŞTIRMIYORSUN; sadece kontak çevrilecek. 15-20 sn sonra ilk önce güncelleme başlıyor diye, bir kaç saniye sonra da tamamlandı yazıyor. Kontağı kapatıp usb yi çıkarıyorsun.
Ardından pc nin başına geçiyorsun aynı sayfada upload diye bir kısım var; ona tıklayıp pc ye taktığın usb deki dosyayı gösteriyorsun. O senin aracın için gerekli güncellemeyi bulup bilgisayarına indirecek. Bilgisayara indikten sonra;
o usbnin içini boşaltıp aynı şekilde bütün dosyaları içine atarak ilk yaptığın gibi araca takıyorsun. Güncelleme yapıyor; oldu bitti....

Smpo

Saygın Üye
Adı
Hakan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2010
Renk
Türk Kahvesi
@edi1907

Kardesim dediklerini yapdimm o sitedi bi combo var bide nuvo doblo gibi bisey var baska yok . Ikisinide ama olmuyor

mehmet.64100

Saygın Üye
Adı
mehmet
Meslek
Elektrik teknikeri
Modeli
Renk
granit gri
@Smpo bak simdi 2 kere yukleme yapicaksin 1.cisi combo ya tikla ilk dosyayi indir rar dan cikart turkce haric diger dilleri sil sadece tr kalacak boş bicimlendirilmis flasha at sonra teybe tak kontagi mar konumuna getir yukleme basliyor yukleme bitti dediginde cikar flashi sonra tekrar pc basina teyb snn flashina dosya atacak ha o dosyayi indirdigin yerden 2.sekmeye hedef klasör olarak goster indir indirme bittiginde rar dan cikart flastani bicimlendir flasha at tekrar mar konumunda flashi tak islemm bitti dediginde çıkart

ekremyigit

Yeni Üye
Adı
Ekrem yiğit
@Smpo
Çok kolay arkadaşım
http://www.blueandme.net/blueandme/index.aspx/index.aspx?brand=fga&lang=en#/support/download/
Bu siteden fiat doblo yu seçiyorsun; DOWNLOAD yazısına tıklayıp bilgisayarına bir dosya indiriyor. O dosyayı boş bir flash bellek içine atıp kontağı açmadan, anahtarı takmadan arabanın usb yerine sokuyorsun. Ardından kontağı çeviriyorsun; arabayı ÇALIŞTIRMIYORSUN; sadece kontak çevrilecek. 15-20 sn sonra ilk önce güncelleme başlıyor diye, bir kaç saniye sonra da tamamlandı yazıyor. Kontağı kapatıp usb yi çıkarıyorsun.
Ardından pc nin başına geçiyorsun aynı sayfada upload diye bir kısım var; ona tıklayıp pc ye taktığın usb deki dosyayı gösteriyorsun. O senin aracın için gerekli güncellemeyi bulup bilgisayarına indirecek. Bilgisayara indikten sonra;
o usbnin içini boşaltıp aynı şekilde bütün dosyaları içine atarak ilk yaptığın gibi araca takıyorsun. Güncelleme yapıyor; oldu bitti....
Selamlar
@Smpo
Çok kolay arkadaşım

ekremyigit

Yeni Üye
Adı
Ekrem yiğit
Selamlar @edi1907
Öncelikle açıklamarınıza teşekkürler. Benimde Aracım Doblo elegance 2012 model. Nedense Verdiğiniz link çalışmıyor. Blue&me telematik cihazımı değiştirdim ve italyanca komutlar var. Türkçeleştirmek istiyorum ama söz ettiğiniz dosyalara ulaşamıyorum. Elinizde varsa Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Veya Türkçe dosyaları nereden temin edebilirim.