beyaz duman kötü koku rolanti bozukluğu vs

ramondiaz

Yeni Üye
Doblo
Adı
RAMAZAN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
d3 2012 105 hp 1.6 doblo aracımı 2 ay kadar önce komple rektefiye ettirdim. enktörlerin tamir takımları değişti. buji ve bobin değişti araçta akla gelen herşeyi değiştirdim tamir ettirdim. ( egr yazılımsal iptal , dpf iptal )

Araçta herşeyi yapmama rağmen beyaz duman atmasına çözüm bulamadım. Aracı çalıştırdığımda sinek arabası gibi heryeri duman kaplıyor ve kötü bir kokusuda mevcut. bunun yanı sıra ilk çalışmada marş da geç çalışma 2. yada çok nadir 3. kere marş bastığım oluyor. ilk çalıştığında motor zor nefes alan insan gibi çalışıyor. ısındıktan sonra rolanti normale dönüyor.

araçta kendine kendine ( arasıra) yağ basıncı az uyarısı veriyor ancak kontrol ediyorum araçta yağ mevcut normal seviyesinde oluyor.

aynı durum airbag içinde gerçekleşiyor arasıra kendi kendine airbag uyarısı veriyor belli bir süre sonra sönüyor.

bu dertlerden dolayı artık arabadan nefret eder hale geldim.. bu sorunlara cevabı olanları lütfen yorum yapmalarını bekliyorum..

ramondiaz

Yeni Üye
Doblo
Adı
RAMAZAN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
belirtmeyi unuttum

araçta Caldini marka yağ kullanıyorum

AKR3P

Yeni Üye
Doblo
Adı
Emir
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Pompaya bakildimi

sualci

Yeni Üye
Doblo
Adı
Çok Soru Soran
Kan Grubu
A RH -
Aracınız
Doblo
Eski kullandigim 2005 doblo aracimda beyaz duman ve koku sorunu bendede vardi. Bir cok sey denedim olmadi en son para kiyip enjeksiyonlari temizlettim ve bakimini yaptirdim sorun kalmadi.

Diger konularda birsey diyemem ama iyi bir ustaya enjeksiyon bakimi yaptirin derin.