Basıklıktan yastık yırtılması

Hasan_Karan

Azimli Üye
Doblo
Adı
Hasan
Kan Grubu
A RH +
Meslek
IT Operasyon
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.3 Ecojet
Araç Yılı
2016
Renk
Gri
Selamlar arabayı coille 6 cm ve üzeri bastığımda çamurluk iç kıvrımının lastiğe sürttüğü hatta davlumbaz kırık olduğu için kestiğini gördüm. Lastik dişli sırasının iç ilk sırası resmen spiralle kesilmiş gibi. Başına gelen vs var mıdır? Jant değiştireceğimden flanş atacağım arabaya kurtarır mı bilemiyorum ama böyle bir fikir var kafamda

Sefa cenikli

Saygın Üye
Doblo
Adı
Sefa
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Sağlık Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Urban
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Selamlar arabayı coille 6 cm ve üzeri bastığımda çamurluk iç kıvrımının lastiğe sürttüğü hatta davlumbaz kırık olduğu için kestiğini gördüm. Lastik dişli sırasının iç ilk sırası resmen spiralle kesilmiş gibi. Başına gelen vs var mıdır? Jant değiştireceğimden flanş atacağım arabaya kurtarır mı bilemiyorum ama böyle bir fikir var kafamda
Jant ebatları küçülecek mi?

Hasan_Karan

Azimli Üye
Doblo
Adı
Hasan
Kan Grubu
A RH +
Meslek
IT Operasyon
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.3 Ecojet
Araç Yılı
2016
Renk
Gri
16'dan 17 yapacağım inşAllah. Ama 195-50/55 lastik takınca %0,4 küçülüyor olacak. Epeydir hesap yapıyorum onunla alakalı :)

archeron

Daimi Üye
Doblo
Adı
Yusuf
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.2
Araç Yılı
2001
Renk
Gümüş
16'dan 17 yapacağım inşAllah. Ama 195-50/55 lastik takınca %0,4 küçülüyor olacak. Epeydir hesap yapıyorum onunla alakalı :)
195/50r15 linea jantı kullanıyorum, et44 çamurlukla aynı hizada ve hafif içeride kalıyor 44-40 offsetin altına inmediğin sürece sürtecegini sanmıyorum. D1'den bahsediyorum bu arada. Yüzdesel olarak orjinal ebatının yüzde +-2/3'üne kadar fark herhangi bir sorun teşkil etmez.

archeron

Daimi Üye
Doblo
Adı
Yusuf
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.2
Araç Yılı
2001
Renk
Gümüş
195/50r15 linea jantı kullanıyorum, et44 çamurlukla aynı hizada ve hafif içeride kalıyor 44-40 offsetin altına inmediğin sürece sürtecegini sanmıyorum. D1'den bahsediyorum bu arada. Yüzdesel olarak orjinal ebatının yüzde +-2/3'üne kadar fark herhangi bir sorun teşkil etmez.
Ayriyetten şahsi tavsiyem 205/45r17 bravo abarth jantı olur bu arada, arkalara amortisörlerden dolayı 2cm spacer takılırsa tam tıkırında olur. Lastik olarak sadece yazlık önerisi yapabilirim, Falken ze310 doblonun ağır dinamiğine çok uyumlu bi lastik, dehşet viraj kasıyor ve yokuş aşağı frenlemede salak sulak kitlemeler yapmıyor yük binince. Onun haricinde efficientgrip performance 2 kesinlikle tavsiye ederim fakat çok tuzlu. Başarılar:) Dediklerim sadece d1 icin gecerli bu arada d3-d4'ü bilmiyorum.

Son düzenleme:

Hasan_Karan

Azimli Üye
Doblo
Adı
Hasan
Kan Grubu
A RH +
Meslek
IT Operasyon
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.3 Ecojet
Araç Yılı
2016
Renk
Gri
Epey hesap yaptım onlarla alakalı ama orjinal jant lastikte basıkken davlumbaz kenarına sürtüp lastik yırtması can sıktı doğrusu. Öneriler efsane yalnız, çok teşekkür ederim jant yapamazsak en azından lastik tavsiyesi almış olduk 😂