bakım

Durum
Konu kapatılmıştır.

mehmet5838

Yeni Üye
arkadaslar mrb yenı bır doblo aldım 2007 model 1,3 multıjet araba 55000 kmde bakım yaptırmayı dusunuyorum ne gıbı ıslemler vardır.

Pasam

Daimi Üye
yag ve Yag Filtesi,hava filtresi,mazot filtresi eger daha önce degişmemişse,ustaya söylersen balataları ön ve arka,yeni aldıgın iiçin ben yaptıgım seyler bunlar serviste calısmıstım otomotiv okuyorum.

Kadirc

Azimli Üye
Adı
kadir
Kan Grubu
0 +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2016
Pasam tarafından yazılan metin:
yag ve Yag Filtesi,hava filtresi,mazot filtresi eger daha önce degişmemişse,ustaya söylersen balataları ön ve arka,yeni aldıgın iiçin ben yaptıgım seyler bunlar serviste calısmıstım otomotiv okuyorum.

bende aracımı yeni aldım yağ , yağ filtresi , hava filtresi ve mazot filtresini değiştirmeyi düşünüyorum arkadaş bu işlemleri serviste yaptırsak ne kadara maal olur bize ?

birde serviste yapıldığında servis ağına bilgisayara işleniyormuş diye birşeyler duymuştum normal bir ustaya yaptırsan ne civarda tutar servise yaptırırsan ne civarda tutar ?

hangi yağda en iyi performans alınıyor bunlarıda açıklayacak arkadaşlar olursa sevinirim.

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
Eskişehirde Yetkili servisde periyodik 10 bin servis bakımı 280 tl. Özel servis de fiyatı (aynı parçalar) 125 TL

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
bazı ustalar tirger kayışı değişecek der ama multijetlerde kayış değil zincir vardır. Ses yoksa değiştirmeyin. Benim 120.000 hala Allah a şükür tık yok. Ama uzun km olduğundan değiştirmeyi düşünüyorum.

S@MeT38

Saygın Üye
arkadaşlar bende bugün 20000 periyodik bakımını yaptırdım toplam 310 tl verdim yanlız carbon clean yaptırmadım yerine motor yagının içine koyulan würth temizleyici ürünü ile hallettim yani kirli yagı boşaltmadan içine koyuluyor 10 dakika rolantide çalıştırıp yagla birlikte boşaltılıp işlem tamamanıyor ardından filitreler degişiyor filan..

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
kardelenkurt tarafından yazılan metin:
bazı ustalar tirger kayışı değişecek der ama multijetlerde kayış değil zincir vardır. Ses yoksa değiştirmeyin. Benim 120.000 hala Allah a şükür tık yok. Ama uzun km olduğundan değiştirmeyi düşünüyorum.

160.000 km de aga değişimi!kitapta var!

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
S@MeT38 tarafından yazılan metin:
arkadaşlar bende bugün 20000 periyodik bakımını yaptırdım toplam 310 tl verdim yanlız carbon clean yaptırmadım yerine motor yagının içine koyulan würth temizleyici ürünü ile hallettim yani kirli yagı boşaltmadan içine koyuluyor 10 dakika rolantide çalıştırıp yagla birlikte boşaltılıp işlem tamamanıyor ardından filitreler degişiyor filan..

iyi kurtarmışsın samet.ben carbon clean de yaptırdım 350 verdim.

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
Kadirc tarafından yazılan metin:

bende aracımı yeni aldım yağ , yağ filtresi , hava filtresi ve mazot filtresini değiştirmeyi düşünüyorum arkadaş bu işlemleri serviste yaptırsak ne kadara maal olur bize ?

birde serviste yapıldığında servis ağına bilgisayara işleniyormuş diye birşeyler duymuştum normal bir ustaya yaptırsan ne civarda tutar servise yaptırırsan ne civarda tutar ?

hangi yağda en iyi performans alınıyor bunlarıda açıklayacak arkadaşlar olursa sevinirim.
150 tle tutar ve MOBİL1-- 5x30 dan şaşma.ASLA KATKI MADDESİNE GEREK DUYMASSIN.Mobilin kendi yağını sğrekli kullanan araçlara 1milyon garantisi var kardeşim.Başka yağa beş on lira aşşa verip kara geçtik sanmayın.araştırmalarla sabittir.Tavsiyemi es geçmeyin...

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
150 tle tutar ve MOBİL1-- 5x30 dan şaşma.ASLA KATKI MADDESİNE GEREK DUYMASSIN.Mobilin kendi yağını sğrekli kullanan araçlara 1milyon garantisi var kardeşim.Başka yağa beş on lira aşşa verip kara geçtik sanmayın.araştırmalarla sabittir.Tavsiyemi es geçmeyin...

harbi bi milyon mu aga?waayy beee!

Kadirc

Azimli Üye
Adı
kadir
Kan Grubu
0 +
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2016
serdarengin tarafından yazılan metin:

abi güzel söylemişsinde fiat Selena mı nedir o yağı tavsiye ediyor yani benim için yağ konusunda 10-20 lira gibi rakamlar önemli değil önemli olan aracın bu nedenden problem çıkartmaması yağ olarak Mobil1 5.x30 kullanacağız yani bumu oluyor?
araca ne kadar yağ koyuyoruz ?

bakımı servisemi yoksa USTAyamı yaptırayım bunu bilemedim :D servisci 175 TL alıyormuş(yağ filtreler filan biz takarız diyor) bizim ustaya sordum Sen dedi yağı filtrelerini al gel 10 liraya ben hallederim dedi ne yapacağımı bilemiyorum :D benim usta çok tehlikeli adam ama he :D

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
serdarengin tarafından yazılan metin:

abi güzel söylemişsinde fiat Selena mı nedir o yağı tavsiye ediyor yani benim için yağ konusunda 10-20 lira gibi rakamlar önemli değil önemli olan aracın bu nedenden problem çıkartmaması yağ olarak Mobil1 5.x30 kullanacağız yani bumu oluyor?
araca ne kadar yağ koyuyoruz ?

bakımı servisemi yoksa USTAyamı yaptırayım bunu bilemedim :D servisci 175 TL alıyormuş(yağ filtreler filan biz takarız diyor) bizim ustaya sordum Sen dedi yağı filtrelerini al gel 10 liraya ben hallederim dedi ne yapacağımı bilemiyorum :D benim usta çok tehlikeli adam ama he :D
ustana güveniyorsan git ustanda yaptır , biz 30.000 bakımı yetkili serviste yaptırdık 341 tl tuttu......

fevzi

Yeni Üye
arkadaşlar benim size tavsiyem1.3 mjet 5w40 yağdan1.9 mjet 10w40 yağdan şaşmayın bilende yazmış bilmeyende eğer bakımının ucucz çıkmasını istiyorsan serviste çalışan arkadaşlardan tavsiye isteyebilirsin .......anlayana.*hmm*

yunuscetin

Aktif Üye
Adı
Yunus
Meslek
Güvenlik
Modeli
Renk
Siyah
Yağ filitresi hava filitresi ve yağ değişti 10.000 km bakımınde servis 134 tl aldı servisteki arkadaş indirim yaptırdı 150-160 arasımı neymiiş normalde sizce fiyat nasıl.

yunuscetin

Aktif Üye
Adı
Yunus
Meslek
Güvenlik
Modeli
Renk
Siyah
yunuscetin tarafından yazılan metin:
Yağ filitresi hava filitresi ve yağ değişti 10.000 km bakımınde servis 134 tl aldı servisteki arkadaş indirim yaptırdı 150-160 arasımı neymiiş normalde sizce fiyat nasıl.
Ayrıyetten araç 2011 1.3 Mjet premio modelidir

mus55

SAMSUN YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Doblo
Adı
MUSTAFA
Kan Grubu
0 +
Meslek
Mobilya
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2015
Renk
Koyu gri
ARKADASIM ANKARADAYSAN YARDIMCI OLURUM

Lütfen Kendinizi Tanışma Bölümünde Tanıtınız Aksi Halde Soru ve Sorunlarınıza Cevap Verilmeyecektir...

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
fiatÖZGÜR nickli yeni üyemiz tüm uyarılara rağmen kendinizi tanıtmıyor ve uyarılara aldırmıyor ...eskimiş konuları hortlatıyorsunuz.....

lütfen yeni bir uyarı almadan kendinizi tanışma bölümünde tanıtınız....

mesajlarınız tarafımdan kendinizi tanıtana kadar silinmiştır konu kitlenmiştir...
Foruma üye olup ilk mesajında yardım isteyenlere yardım edilmeyecektir. Lütfen ilgili bölümde kendimizi tanıtalım...

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
konu kitlenmiştir..

Durum
Konu kapatılmıştır.