Bagajda gıcırdama sesi

Recep34

Yeni Üye
Doblo
Adı
Recep
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Selamın aleyküm 2015 d4 kasa doblom var son zamanlarda bagajdan gıcırdama sesi geliyor km 70.000 de sesten yola odaklanamaz oldum başına böyle bişey gelen oldumu not bagajı pandizot dahil boşalttım ses hala devam ediyor tahminim sol arka taraftan geliyor gibi ama çözemedim

farukduru

Azimli Üye
Doblo
Adı
Faruk
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.4
Araç Yılı
2006
Renk
Gri
Merhabalar Recep Abi;
Geçen yıllarda başıma gelen bir olayı sizinle paylaşmak isterim.reno-kriko-1-5-ton-29.jpg
Araç krikosundan ses gelmekteydi ve kafayı yemek üzereydim. Umarım böyle basit bir olaydır :D

archeron

Daimi Üye
Doblo
Adı
Yusuf
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Panorama
Motor
1.2
Araç Yılı
2001
Renk
Gümüş
Selamın aleyküm 2015 d4 kasa doblom var son zamanlarda bagajdan gıcırdama sesi geliyor km 70.000 de sesten yola odaklanamaz oldum başına böyle bişey gelen oldumu not bagajı pandizot dahil boşalttım ses hala devam ediyor tahminim sol arka taraftan geliyor gibi ama çözemedim
Arka koltukların kilitleme mekanizması sorunlu diye biliyorum ordan da yapabiliyor, genellikle yukarıdaki kilitten yapar.

Recep34

Yeni Üye
Doblo
Adı
Recep
Kan Grubu
AB RH +
Aracınız
Doblo
Merhabalar Recep Abi;
Geçen yıllarda başıma gelen bir olayı sizinle paylaşmak isterim.Eki Görüntüle 41135
Araç krikosundan ses gelmekteydi ve kafayı yemek üzereydim. Umarım böyle basit bir olaydır :D
Sabah kalkar kalkmaz ilk işim krikoya bakmak olacak bilgi için teşekkür ederim Faruk abi

Mertooo

Saygın Üye
Adı
Mert
Arka koltuk kilitlenme mekanizmasindan ses geliyor sunger ile sararsaniz ses kesilir kronik bir ses

Tansu

Yeni Üye
Doblo
Adı
Tansu Umurhan
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Motor
1.3 Multijet
Bende sorunu ve çözümü burda okudum ve hallettim.Arka koltuk kilitleme demirlerine bez bant sardım ve ses kesildi.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
2020 doblo da bile var kronik koltuk geçme mekenizmasında

Baronnn

Sahte tüfeği kafama dayamış korkmamı bekliyorsun
Doblo
Adı
Barış
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Beyaz Eşya Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
Beyaz

Baronnn

Doblo
Adı
Barış
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Beyaz Eşya Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
Beyaz
Bende 2018 var arka amartisorlerin kafa kısmındaki lastik takozdan dolayı 3 kere garantiden amartisor değiştirdiler. 20000 km sonra yine yapiyor. Arac calismiyorken arka bagaji aç tampondan araci aşağı doğru bastır ses varsa kesinlikle amartisorler...

xsedatkaya

Azimli Üye
Doblo
Adı
Sedat
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
1.3 Fiorinoda aynı soruna sahibim bagaja ağırlık binince ses kesiliyor

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Bende 2018 var arka amartisorlerin kafa kısmındaki lastik takozdan dolayı 3 kere garantiden amartisor değiştirdiler. 20000 km sonra yine yapiyor. Arac calismiyorken arka bagaji aç tampondan araci aşağı doğru bastır ses varsa kesinlikle amartisorler...
Aracı sertmi kullanıyorsunuz.Benim 1 kere değiştirildi o da çukura hızlı girmiştim fark etmeden geceleyin.

rastisss

sabri satılmış-manisa
Doblo
Adı
sabri
Kan Grubu
A RH +
Meslek
işçi
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
siyah
bendede çok ses vardı hafta sonu baktım bagaj kilidi kırılmış 400 lira aldım değitirince kesildi ses

Baronnn

Doblo
Adı
Barış
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Beyaz Eşya Teknikeri
Aracınız
Doblo
Modeli
Cargo
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
Beyaz
Aracı sertmi kullanıyorsunuz.Benim 1 kere değiştirildi o da çukura hızlı girmiştim fark etmeden geceleyin.
Sert kullanmayla olan bisey degil arka süspansiyonlar bağımsız olduğunu için araca yük atınca belirli bi süre sonra amartisorlerin kafa kismindaki lastikler yipraniyor buda aracın içine gacirti şeklinde ses veriyor...

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Sert kullanmayla olan bisey degil arka süspansiyonlar bağımsız olduğunu için araca yük atınca belirli bi süre sonra amartisorlerin kafa kismindaki lastikler yipraniyor buda aracın içine gacirti şeklinde ses veriyor...
Sert kullanınca da bunlar oluyor ağır yük atmaniz şart değil viraja sert girdiğinizde veya derin bir çukura hızlı bir şekilde girdiğinizde o amartisorlere olan baskının yüklü halinden bir farkı yok hatta bir çok amortisör takozu böyle dagiliyor

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
7 senede 1 defa sadece 1 tarafı değiştirmiştim ondada gece çukuru görmeyip hızlı girdiğimden olmuştu.

Doğukan01

Yeni Üye
Doblo
Adı
Doğukan
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
D3 kasa doblom var 2013 model aynı problem bende de var bagajı açınca sağlı sollu plastik parça var pistonun altında ve onu karşılayan stop çevresinde siyah parçalar var onlara bi baktırın derim

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
D3 ve d4 Doblo da bagaj kilit karşılığı gevşeyip oynuyordu ve ses yapıyordu kilit karşılığını yerine ayarlayıp sıkın ses kesilecektir benim başıma gelmişti

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli