Ateş Ölçer

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
Merhabalar.Geniş Aile aracı kullanan insanların en iyi fikir verebilecegi bir konu bence.19 aylık kızım için aniden lazim olur düşüncesi ile evde ates ölçer bulundurmaya karar verdim. (BiM den aldığım bir tane vardi ilk iyi sandım meğer yanlış olcuyormuş. ).Internette 30 liraya da var 170 liraya da.Kulaktan ölçer var Temassız ölçen de var.Ve hiç bilgim yok.Var mi kullanan onerisi olan...

Sezgin Tok

Fenomen Üye
Adı
Sezgin
Meslek
Bilgisayar Destekli Üretim (CNC)
Modeli
Renk
Lal Kırmızı
@sukru56
İyi akşamlar. Bende pek anlamam güvendiğin eczaneden iyi bir cihaz alabilirsin düşüncesindeyim.

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
@Sezgin Tok
Teşekkürler ama eczaneye de baktım bugun orada da bi sürü çeşit var ve fiyatları çok yüksek gibi geldi.Aradaki farkı da tam açıklayamaması vazgeçmeye sebep oldu

mesut170

Onursal Yönetici
Adı
Mesut UÇMAZ
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Modeli
Araç Yılı
2007
Renk
crono gri
Omron ve beuer markaların ürunlerini tavsiye ederim.

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
@mesut170
Teşekkürler yarın bir kaç eczaneye daha bakicam bulamazsam internet ten siparis vericem inşallah

melrock

Saygın Üye
Doblo
Adı
Enis
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Grisi
iş küçük çocuk olunca malesef termometre seçimi zor oluyor. hele şimdiki ucuz dijital termometrelerdeki doğruluk sorunu...
konu çocuksa 0.5 C'nin bile önemi büyük oluyor. en stabil ve doğru gösterenleri eski civalı koltuk altı olanlarıydı ama artık yasak.
çocuklar genelde sabırlı değil, beklemiyorlar, işkilleniyorlar. o yüzden bekleyip ölçen koltuk altı modelleri unutun. size çabuk fakat doğru ölçen bir şey lazım.
temassız lazer ölçücü tipler genelde en hızlıları ama ben güvenilir ölçtüklerini düşünmüyorum. ölçüm aldığınız yüzeye göre, cihazı tuttuğunuz mesafeye göre gösterdiği değerler sürekli değişir. birde kalibrasyonunu sürekli kontrol etmek gerek.
ben küçük çocuk için kulaktan ölçen modelleri tavsiye ederim. ölçüm aldığınız yer de mesafe de belli. iyi markalarda doğruluk sorunu yok. ayrıca 2-3sn içinde de ölçüm yapıyorlar. yani hız sorunları da yok. emin olmak için 2 sefer ölçüm yaptınız mı da aklınız kalmaz.
biz braun'un modelini kullanıyoruz. ancak sağlık alanında bilinen diğer iyi markalara da bakabilirsiniz. netten çok daha uygun fiyatlara bulma şansınız da var tabi.
http://www.small.com.tr/Braun-Thermoscan-Ates-Olcer-4020,PR-512.html?ref=akakce&v=1.44.8
http://www.hepsiburada.com/omron-mc-520-e-gente-temp-dijital-kulaktan-ates-olcer-p-SGOMRON107793

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
Melrock bilgiler için çok teşekkürler.Bahsedilen ürünlerden birini burada ki eczanelerden birinde bulsam alacagim .internetten isteme işine kalsa 3 gün beklemem gerekicek

yunus0635

Fenomen Üye
Doblo
Adı
YUNUS KILIÇ
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Beyaz Eşya Kombi Tamir Bakım Servisi
Aracınız
Doblo
Modeli
Trekking
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2023
Renk
Beyaz
Geçmiş olsun.

melrock

Saygın Üye
Doblo
Adı
Enis
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Conformatic
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2011
Renk
Çöl Grisi
Anladığım kadarıyla acil bir hastalık yada ihtiyaç yok. tedbir amaçlı alacaksınız. belki 2-3 gün beklersiniz ancak 1 kere düzgün alırsınız senelerce kullanırsınız. aciliyet olsa tamam diyecem ancak öbür türlü boş yere iyi bir modeli uygun fiyata almak yerine eczaneden bulduğunuz modeli (artık ellerinde ne varsa) bulduğunuz fiyata almak zorunda kalacaksınız.

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
@melrock
Talihsizlik işte dün konuyu açtım hic bir seyi yoktu.gece 4 te şurup ile ateşi düşmeyince acil e gittik.Braun ırt6020 modelini n11 den siparis vermeye karar verdim.125 liraya gelicek burada 160 lira istediler aynısına.Eczacı akrabamız doktorların tercihi olduğunu söyledi.omron markayİda biraz arastiricam a bugün siparis işini halledicem inşallah. Çok teşekkürler. ...

karaomeroglu

Onursal Üye
Adı
Hasan
Modeli
Renk
derin bordo
Şahsen braun kulaktan ölçen kullanıyorum 135 lira gibi bi paraya aldım bundan 2 sene önce halen kullanıyorum memnunum
Fakat her ne kadar yasaklansada
Kesinlikle yanlış ölçmeyen. Eski derece bulursanız alın
140 liralık ateş ölçeri bile parçalayacağım zaman lar olmuştur
Eski derece favorim ama bulamıyorum

Smpo

Saygın Üye
Adı
Hakan
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2010
Renk
Türk Kahvesi
170 200 liran varsa kaliteli bisey al derim eger yoksa . Eski civalilar %100 dogru sonuc verir . Bide Yari Otomatikler Var Ucu Demirli Bi Tusu Var Onlarda Iyi Yillardir Kullniyoruz .

oktay_1975

Fenomen Üye
Adı
oktay
Kan Grubu
B RH +
Modeli
Araç Yılı
2016
Renk
Spor mavi metalik
senelerdir kulaktan ölçen cinsten kullanıyoruz.
bazen az farkla fazla gösteriyor . fakat ilk kullanımlarda teyit için eski tip cıvalı ile sağlama yapıp fark var mı , var ise ne kadar fark var. gibi değerlendirip alışınca çok kullanışlı .
genelde üzerine yattığı kulaktan ölçünce biraz farklılık oluyor. zamanla buna alışıyorsunuz ve ölçümü diğer kulaktan yapıyorsunuz.
geçmiş olsun allah kolaylık versin.

sukru56

Onursal Üye
Doblo
Adı
mehmet
Kan Grubu
0 +
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
beyaz
@oktay_1975
Teşekkürler

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
öncelikle geçmiş olsun

benim bebiş ameliyat olduktan sonra ateş yükselmeleri çok oldu takip etmek zorunda kaldık devamlı
benim kuzen eczacı temassız olanı önerdi doğru sonuç veriyor ve çok memnunum. bebişe rahatsızlıkta vermiyor anında hemen ölçüyorsunuz

Musa ATASEVEN

Onursal Çankırı Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Musa
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2009
Uzaktan ölçüm yapan cihazlar kolaylık gibi gözükse de çocuğun soğuk terinden vs. etkilenebiliyor. Ben Kulaktan ölçen Braun kullanıyorum. Ölçmek her zaman kolay olmasada sonuç kesin.