Arka silecek..

Ay2791

Azimli Üye
Tepki
41
Modeli
Renk
Beyaz
Babam ne zaman arabayi alsa başına bi is geliyor.eve girerken arabanin arka silgeci calisinca en son gittiği yerdeydi ve kapagi acikdi silgec rahatlıkla assa yukari gidiyor elle calistirdimda ise calismadi ve bagaj kapanin iç kismindan elektrik sesi geliyor silgeci kapatsam bile kontagi kpatana kadar sürüyor o ses.Ne olmus olabilir ?Gunahini almak istemem ama her seferinde sözlü olarak kavga ederiz.tabi bunu başka biri bi çocukta yapabilir. Birde motor yagi filtreler ve fren balatasi değişecek ne kadar tutar masrafimiz?

ozcnahmet

Aktif Üye
Tepki
356
Adı
Ahmet
Meslek
Öğrenci
Modeli
Renk
Beyaz
Silecek motoru şase yapmıştır kablolarına bakıt birşey tutmaz o, motor yağı filtreler 150tl balataları bilmiyorum kardeşim babanı kırdığına değmez mal mülk için. silecek motorunun kablosu nemle yapabiliyor mesela arka sinyallerde nemle şase yapabiliyor olur arada

AN7807

Onursal Üye
Tepki
2.950
Adı
Arif
Meslek
esnaf
Modeli
Renk
beyaz
Degil doblo dunyanin en pahali arabasi icin dahi olsa babani uzme cani saolsun insanlar calan tefonda baba yazmasi icin neler verirler biliomusun ben babamin bir tek kelimesine cakarim cakmagi doblma

34 ysf 57

Fenomen Üye
Tepki
7.894
Adı
Yusuf Gökdepe
Modeli
Renk
Kırmızı
dostum çok çok problem çıksa silecek motoru ile silecek kolu arasındaki mil yalama olmuştur en kötü ihtimalle silecek sistemini tamamen yenilersin babayla tartışma dizinin dibinde oturmak istersinde oturamazsın etme öyle

AN7807

Onursal Üye
Tepki
2.950
Adı
Arif
Meslek
esnaf
Modeli
Renk
beyaz
Baban giderse;
Başı dumanlı dağın gider
Atan gider, sırtın gider
çınar ağacın gider yaslanacak yer bulamazsın...
Baban giderse
Darda sana yetişen elin gider
Aklın gider , canın gider
Şu dağlanmış yüreğinde
Çocuk kalan yanın gider
Baban giderse
Öpülecek elin gider
Bayram gider...

sessiz67

Yeni Üye
Tepki
25
Adı
ferdi
Baba demek can demekdir bn iki arabamda doblo idi sonuncusunu 5 gün önce üyelerden bir kardeşimize sattım satma sebebim borclarımdan dolayı üzülme diyen babamdıı araban paramparça olsa nolur babanı kaybetmeye onu geç kırmaya degmezz

Ay2791

Azimli Üye
Tepki
41
Modeli
Renk
Beyaz
Tabiki bi araç bi babadan daha önemli olamaz zaten ben silgeçe değil babamın dikkat etmemesine sinirlendim onuda bugun gösterdim motoru değişecek dediler 110 lira gibi bi fiyat söyledi bende yaptırmadım oraya sabitletmeye çalıştdım aşşa doğru düşüyodu az çok sabitlendi toplamda 135 lira tutan bakımınıda yaptırdım geldim.Önceden mobil marka yağ vardı araçta şimdi selenia yağ koydular farklı bi yerde yaptırdığım için 10-40 ne kadar fark olur sizce nası bu yağ orjinal motor yağı diye biliyorum ama ? Birde Gündüz ledi bağlattıran ve ya bağlamayı bilen biri varsa yardımcı olabilirmi ?

34 ysf 57

Fenomen Üye
Tepki
7.894
Adı
Yusuf Gökdepe
Modeli
Renk
Kırmızı
@Ay2791
orjinal yağ az da olsa arabanın verimini arttırır gündüz ledi için elin yatkınsa kendin uğraş derim onun için ustaya para vermene değmez park lambasından bi kaplo alsan yeter yada içerden alim sağlam olsun dersen çakmaklıktan al enerjiyi :)