Arka koltuktaki camlar açılmıyo?

Newy19

Yeni Üye
Arkadaşlar yeni aldığım doblonun arka camları daha önceleri hiç gerekmediği için herhalde açılmamış. Şimdi kendim açmak istiyorum fakat sanki sıkışmışlar. Hiç yerinden bile oynamıyor. Nasıl yapabilirim? Camın alt tarafı artık güneşten yanmış herhalde gri olmuş. Ayçiçek yağı falan mı sürsem?

UmitKaraburun

Daimi Üye
Anladıgım kadarıyla plastik yapışmış plastiği plastik bir cubukla camdan ayırmayı dene yağ sürmeni tavsiye etmem cünkü cıkarması zor olur kötü görünür...

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
kilidi indirdinizi mi acaba? tutup iteklediğiniz yerde elektrik anahtarı gibi bir kilit sistemi var?

işimizi garantiye alalım :D

Newy19

Yeni Üye
kardelenkurt tarafından yazılan metin:
kilidi indirdinizi mi acaba? tutup iteklediğiniz yerde elektrik anahtarı gibi bir kilit sistemi var?

işimizi garantiye alalım :D

:D abicim onu indirip açmaya çalışıyorum ama hiç kullanılmadığı için yapışmış herhalde bir türlü açamadık,fazla zorlamakta istemiyoruz elimizde kalacak nerdeyse parça :D cam kenarlarına çözücü bir şeyler dökmek veya bu işler için yapılmış sprey falan varsa bunu kullanmak gerekir diye düşünüyorum.

undabah

Daimi Üye
Başka Araç
Adı
HKN
Kan Grubu
0 +
Meslek
Şoför
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2001
Renk
Mor
camı açmak yerine yukarı aşağı biraz oynatmaya çalışın, kızaklara sprey vb. şeyleri temizlemesi zor olabilir amaç nasılsa yumuşatmak deterjanlı su püskürtebilirsiniz

AlperAkbiyik

Saygın Üye
Adı
Alper
Modeli
Renk
Bal Köpüğü
yağı falan hiç karıştırma camın gidip geldiği yol pisliklenmiştir ğer hiç açılmadıysa aynı sorun benim camlar filimliyken olmuştu filimler sökülünce cam açılmıyordu ama çift taraftan ileri doğru itekleyince açılıyorum ama o camın yolunu temizle...

tiriska

Azimli Üye
aslında püskürtmeli camsiller var icinde alkol olduğundan dolayı iyi temizler ama sonuç alamazsanız camcıya bir danışın onlar üçretsiz hallederler sanırım.