ariza lambasi

alkadraz

Yeni Üye
arkadaslar bende 19 jtd doblo var.aracta bol gaz esnasinda egzozdan siyah duman atiyordu.enjektorleri ve egr valfini temizlettim.aracin yagini ve butun filtrelerini degistirdim.bunlardan sonra bazen kontagi actigim zaman ariza lambasi sonmuyor.bazende sonuyor.mesela araca yuklendigim zaman ariza lambasi yaniyor ve motor istop ediyo.istop etmedigi zamanlardada aracin cekisi dusuk.125 i gecemiyorum.3000 devirden sonra arac bayiliyor.ariza lambasi bazen kontak ilk acildiginda sonmuyor oyle devam ediyorum.bilgisi olan arkadslar yardimci olursa sevinirim.

geremy

Onursal Kurucu
bilgisayara bağlatıp arıza kontrolünü yaptırın.problem gözüküyor.

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Renk
LAL KIRMIZI
geremy tarafından yazılan metin:
bilgisayara bağlatıp arıza kontrolünü yaptırın.problem gözüküyor.
Arkadaşım bilgi doğrudur ...Bilgisayarlı arıza tespit cihazına bağlatıp arızanızı tespit ettirebilirsiniz...Kanımca lamda sensörü veya beyin gibi görüyorum...Eğer arcınız turbolu ise turbo arızasıda olabilir siyah duman atmasının ve aracın çekişten kesilmesinin asli sebebi turbodur.....

alkadraz

Yeni Üye
tamam bilgisayara baglatiyimda,kafama takilan seyler var,arac bol gaz verdigimde baya bi siyah duman atiyodu,ama motor ariza lambasi yanma gibi bi durumu yoktu,gittim enjektor ve egr valfini temizlettim siyah duman yokoldu,bi test surusu yapiyim dedim,ciktim e5 e 125i gecemedim. cekis dusuktu,ama ariza lambasi genede yanmiyodu.bunun uzerine hava filtresi filan pislenmistir diye aracin yagini ve tum filtrelerini degistim yaginida selenia marka yagdan koydurdum.bakim bitipde kontaga bastigimda motor ariza lambasi sonmedi.tam bunun hakkinda tamirciyle tartisirken sondu.geldikten sonra gene kontagi yarim actigimda sonmuyor.bazende sonuyor.yolda giderken bazen yaniyor ve motor duruyor.acaba filtrelerden bi sorun olabilirmi?yani yaglama f,ltre degisiminden sonra oldu belkide tesaduftur kafam karisti.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
alkadraz tarafından yazılan metin:
tamam bilgisayara baglatiyimda,kafama takilan seyler var,arac bol gaz verdigimde baya bi siyah duman atiyodu,ama motor ariza lambasi yanma gibi bi durumu yoktu,gittim enjektor ve egr valfini temizlettim siyah duman yokoldu,bi test surusu yapiyim dedim,ciktim e5 e 125i gecemedim. cekis dusuktu,ama ariza lambasi genede yanmiyodu.bunun uzerine hava filtresi filan pislenmistir diye aracin yagini ve tum filtrelerini degistim yaginida selenia marka yagdan koydurdum.bakim bitipde kontaga bastigimda motor ariza lambasi sonmedi.tam bunun hakkinda tamirciyle tartisirken sondu.geldikten sonra gene kontagi yarim actigimda sonmuyor.bazende sonuyor.yolda giderken bazen yaniyor ve motor duruyor.acaba filtrelerden bi sorun olabilirmi?yani yaglama f,ltre degisiminden sonra oldu belkide tesaduftur kafam karisti.
yağını çok koymuş olma ihtimaliniz nedir.....

alkadraz

Yeni Üye
bu arada ben istanbul kadikoy goztepedeyim,bu tarafda doblolardan iyi anlayan bi usta biliyosaniz,adresini yazarsaniz sevinirim.biktim sanayide,her kafadan ayri bi ses duymakdan.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
bu arada ben istanbul kadikoy goztepedeyim,bu tarafda doblolardan iyi anlayan bi usta biliyosaniz,adresini yazarsaniz sevinirim.biktim sanayide,her kafadan ayri bi ses duymakdan.
Hocam üşenmez gelirsen benim ustama gösteririz...Ben beykozdayım......

alkadraz

Yeni Üye
aslinda yagini koyarken yanindaydim cubugun tam ayarlamisti galiba ama eminde degilim ,ama 5 lt bidondan yarim litre filan kaldi onuda bana verdi,yag fazlaligindan ariza yaparmi.su anda imkanim olsa bakardim.

bakiergul

Onursal Admin
Renk
LAL KIRMIZI
hocam davetin icin tskler zaman bulabilirsem senin ustanin yanina gelirim.
rica ederim seve seve yardımcı olurum... Götürür gösteririz......