Araçta Temizleyemediğim Tek Nokta :S

AlperAkbiyik

Saygın Üye
Adı
Alper
Modeli
Renk
Bal Köpüğü
Arkadaşlar ve abiler arcın tek kapılı olması sebebiyle sağ arka kapının girişi aşırı derecede yıprandı ve her arabayı temizlememde ne kadar silsemde yıkasamda çıkmıyor artık çizik çizik olmuş grileşmiş buraya ne yapabilirim yani krom aparat tarzı falan bişe olurmu ve başka ne olabilir.....

dsc01716lq.jpg

geremy

Onursal Kurucu
oraya uygun hazır kapı eşikleri var.
onu takabilirsin.
ayakkabı boyası solan rengi yerine getirebilir

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
kafı eşigine alper abi nikalaj var yada kaplatabilirisin

diamond

Saygın Üye
Bir ürün tavsiye edeceğim ben kullanıyorum solmuş plastik yüzeyleri yeni gibi parıl parıl parlatıyor yurt dışından almıştım halada kullanıyorum. Megiuars Gold Trim Detailer diye bir malzeme

G10810_GCTrimDetailer.jpg

Pasam

Daimi Üye
Bu markanın benim calıstıgım işyerine yakın bir bayiisi var cok sekil araclarda geliyor

kokplot

Onursal Üye
nikelaj var ve çözüm gibi görünüyor. fakat renginin solan kısmını nasıl düzeltirim diyor alper arkadaşımız. yani mecburen o bölgeye bir likid katkılı madde sürmesi gerekecek. oda tavsiye edebileceğiniz bir marka filan olabilir. ben badem yağı kullanırdım eskiden, ayrıca gögüs sütü ile mutlaka yağlardım...

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
Bence de plastiği değiştirmek daha hesaplı :) Bazen korumak istediğiniz malzeme , onu korumak için yaptığınız masraf dan çok daha hesaplı. Çamaşır makinesi rezistansı gibi. Rezistans fiatı 10 TL , Rezistansı korumak için 5 Senede Calgona 500 lira para veriyorsunuz

TUNA67

Yeni Üye
aynı dert bütün doblolorun sorunu sanırım, kapı eşiğinin yüksek olması binenlerin buraya basarak inip binmesi kapı eşiğini gün geçtikçe daha çok yıpratıyor bunu yeni doblolarda çözmüşler sanırım kapı eşiğini alçaltmışlar yeni dobloda ilk gözüme çarpan değişikliklerden biriydi bu

prisonerman

Aktif Üye
benzer bir konu olduğu için yeni konu açıp boşuna uzayda yer kaplamak istemedim :)...(AŞINMA KONUSU)

sürgülü kapıların çerçeve kısmı diyebileceğimiz hem arka tarafa bakan kenarında hem de ön tarafa bakan kenarlarında oluşan nokta şeklinde aşınma belirtisi olan lekelerin çoğalmasını nasıl engelleyebiliriz?

dikkat ettim D2 kasa olan neredeyse bütün doblolarda mevcut...

dipnot : detaycı biri olarak hoşuma gitmeyen kötü bir görüntü. Lütfen çözüm önerilerinizi gönderin.

prisonerman

Aktif Üye
Destroyer tarafından yazılan metin:
prisonerman tarafından yazılan metin:
benzer bir konu olduğu için yeni konu açıp boşuna uzayda yer kaplamak istemedim :)...(AŞINMA KONUSU)

sürgülü kapıların çerçeve kısmı diyebileceğimiz hem arka tarafa bakan kenarında hem de ön tarafa bakan kenarlarında oluşan nokta şeklinde aşınma belirtisi olan lekelerin çoğalmasını nasıl engelleyebiliriz?

dikkat ettim D2 kasa olan neredeyse bütün doblolarda mevcut...

dipnot : detaycı biri olarak hoşuma gitmeyen kötü bir görüntü. Lütfen çözüm önerilerinizi gönderin.

Tam olarak neresini diyorsun fotoğrafla gosterebilirmisin aşınmayı.

şuan elimde bu durumu gösterebileceğim bir fotoğraf yok...

şöyle söyleyeyim tekrar..sürgülü kapıların dış kısmı yani dışarıdan görünen kenarlarının farlara bakan ve bagaja bakan, yukarıdan aşağı doğru olan kenarlarında nedenini bilmediğim ve neredeyse bütün gördüğüm doblolarda olan küçük noktacıklar halinde aşınmalar...

umarım en iyi şekilde canlandırabilmişimdir.

prisonerman

Aktif Üye
diamond tarafından yazılan metin:
Bir ürün tavsiye edeceğim ben kullanıyorum solmuş plastik yüzeyleri yeni gibi parıl parıl parlatıyor yurt dışından almıştım halada kullanıyorum. Megiuars Gold Trim Detailer diye bir malzeme

G10810_GCTrimDetailer.jpg

peki bu malzemeden alırsak...öndeki göğüs kısmına sürmemiz mümkün mü?...malum güneş görüyor..bu extrem bir düzensizlik yaratmasın...

yoksa bunu sürmek yerine başka bir göğüs koruma tekniği önerirmisiniz?

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bem o gösterdiğiniz bölgeye ilk aldığımız günden beri krom bant ile koruyorum o yüzden sıfır gibi duruyor iki tarafta

AlperAkbiyik

Saygın Üye
Adı
Alper
Modeli
Renk
Bal Köpüğü
AlperAkbiyik tarafından yazılan metin:
Arkadaşlar ve abiler arcın tek kapılı olması sebebiyle sağ arka kapının girişi aşırı derecede yıprandı ve her arabayı temizlememde ne kadar silsemde yıkasamda çıkmıyor artık çizik çizik olmuş grileşmiş buraya ne yapabilirim yani krom aparat tarzı falan bişe olurmu ve başka ne olabilir.....

dsc01716lq.jpg

Arkadaşlar Sorunu Çözdüm Hemde Kolayla Kolayı Süngere Sıkırak Yoğun Bir Şekilde Uyguladım Çok Güzel Oldu Çokta Parlak Oldu Bundan Sonra Tek Parlatıcım LeCola Tamponları, Lastikleri, İç Plastikleri Parlatmada Birebir Hiçte Toz Falanda Tutmuyor Kuruyunca :D :D :D

AlperAkbiyik

Saygın Üye
Adı
Alper
Modeli
Renk
Bal Köpüğü
aslında benimde değil 10 yaşındaki yiğenimin aklına geldi ben tamponu parlatırken oda arabanın içini siliodu bana kolayı burayada sürsen olmazmı dedi bende denemekten zarar çıkmaz dedim mikemmel oldu :D :D :D

UmitKaraburun

Daimi Üye
bendede aynı sorun war ama arkadasım bi plastik parlacıtı falan tavsiye etti düzeldi cok iyiydi sonra sanki arabaya binen insanlar oraya basmak için biniyor binen oraya basıyor direk nedense :D

_spectacular_

Saygın Üye
UmitKaraburun tarafından yazılan metin:
bendede aynı sorun war ama arkadasım bi plastik parlacıtı falan tavsiye etti düzeldi cok iyiydi sonra sanki arabaya binen insanlar oraya basmak için biniyor binen oraya basıyor direk nedense :D

aynen öyle oluyor ümit abi bıktım valla silmekten onlar basmaktan bıkmadı :D