Aracın yolda akması

sayfer

Azimli Üye
Merhabalar arkadaşlar,
Bende 2006 Palio 1.3 Multijet ve Doblo 2008 1.3 Multijet var. Yokuş aşağı inerken aracın akmamasından şikayetçiyim. Palio ile indiğim yokuşu 100 le başlayıp frenle 140-150 km hızla iniyorum. Aynı yolu doblo ile 100 le başlıyorum 100 le zor iniyorum. Bu araç 5.viteste frene ve gaza basmadan da böyle, boşa atıp inerken de böyle. Araç hiç akmıyor gibi geliyor bana. Yakıtıda 0,24-0,25 kuruş civarında. Sizin görüşlerinizi almak istiyorum. Frenleri vs. de gayet güzel sıktığını zannetmiyorum.

tamz

Daimi Üye
sayfer tarafından yazılan metin:
Merhabalar arkadaşlar,
Bende 2006 Palio 1.3 Multijet ve Doblo 2008 1.3 Multijet var. Yokuş aşağı inerken aracın akmamasından şikayetçiyim. Palio ile indiğim yokuşu 100 le başlayıp frenle 140-150 km hızla iniyorum. Aynı yolu doblo ile 100 le başlıyorum 100 le zor iniyorum. Bu araç 5.viteste frene ve gaza basmadan da böyle, boşa atıp inerken de böyle. Araç hiç akmıyor gibi geliyor bana. Yakıtıda 0,24-0,25 kuruş civarında. Sizin görüşlerinizi almak istiyorum. Frenleri vs. de gayet güzel sıktığını zannetmiyorum.

Katılıyorum geremy arkadaşa...Ve de iki aracın yükseklikleri de önemli etken...Doblo yüksekliği dolayısıyla rüzgara karşı direnç göstermek durumunda.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
beyler rüzgar direncide olsa aracın rampa inerken hızlanması lazım...

bence kampana frenlerin ayarı sıkıdır ondan yapıyordur.2. ihtimal olarak tekerlek rulmanlarında problem vardır.bence tehlikeli bi durum.kontrol edilmesi gerek.özellikle fren ayarı sıkıysa farkında olmadan arabayı bile yakabilirsiniz!

S@MeT38

Saygın Üye
RAPTOR tarafından yazılan metin:
beyler rüzgar direncide olsa aracın rampa inerken hızlanması lazım...

bence kampana frenlerin ayarı sıkıdır ondan yapıyordur.2. ihtimal olarak tekerlek rulmanlarında problem vardır.bence tehlikeli bi durum.kontrol edilmesi gerek.özellikle fren ayarı sıkıysa farkında olmadan arabayı bile yakabilirsiniz!
en büyük etken frenlerdir ama bu kadar fark etmesi çok sıra dışı bi durum 100 ile inen araç engellerde olsa 120 yi görmesi gerekir diye düşünüyorum

ToeXicT

Onursal Üye
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
S@MeT38 tarafından yazılan metin:
en büyük etken frenlerdir ama bu kadar fark etmesi çok sıra dışı bi durum 100 ile inen araç engellerde olsa 120 yi görmesi gerekir diye düşünüyorum

Aynen arkadaşa katılıyorum

Ne kadar En gel olursa Olsun 100 ile giden bir araç eğim li bir yolda hızlanır

Sen mutlaka baktır bi kampanalara disklere felan ...

yunushan444

Daimi Üye
arkadaşlar ikisınınde şanzımandaki vites dişlilerinin boyutları farklı olabilir mi yani bi araç birde 4000devirde 40 yapar birisi 30 yapar yanı bunun gibi bişey