aracımın iç kısmandaki plastik aksamına koli bandı çekilmiş

anlatsana

Azimli Üye
Tepki
1
merhaba arkadaşlar 2008 model 1.3 multijet bir doblom var. Benden önceki sahibi yıpranmasın diye iç kısımlardaki plastikleri koli bandıyla kapatmış koli bantlarının izleri bir türlü çıkmıyor sürekli deterjanla sildiğim için soldu lütfen yardım edin ne yapabilirim buraları parlatacak bildiğiniz bir ürün varmı ?

ToeXicT

Onursal Üye
Tepki
360
Adı
Gökhan
Modeli
Renk
Metalic Gri
Koli bandını çıkartırken sıcak suyla yumuşatıp ta çekseydin keşke hiç bir şey kalmazdı ...

Bu araç kaplayan tabelacılar var folyo ile araç kaplıyorlar

Onlara git bi danış böle böle oldu diye mutlaka bir çözüm bulacaklardır ...

Ama sen yine de deterjan değilde suyu kaynatıp bir sünger yardımıyla kuvvetli bir şekilde ovalıyarak dene

Geçmiş Olsun ...

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
o bantları solvent tarzı kimyaslalr ile çıkarıp daha sonrad aparlatıcı süt ile parlatın

Chirmicty

Onursal Üye
Başka Araç
Tepki
19
Adı
Koray HARMAN
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2018
eczaneden alkol al bir kovaya biraz su koy üstüne alkolden ekle o suyla sil ilk önce üstünden bikere geç bekle biraz alkol yapışkanı söksün sonra sil güzelce temiz suylada durula sildiğin yeri

anlatsana

Azimli Üye
Tepki
1
kolanyayla denedim koli bandı yapışkanlarını sökmedi.Cifledim çamaşır suyu kullandım hiç biri fayda etmedi sanırım plastik aksamı biraz soldurdumda buraları gidip bir boyacıda boyatsam kapanmazmı yankapıların aldındaki ve bagajdaki plastik kısımlardan bahsediyorum başka fikri olan varsa paylaşırsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler

berat

Fenomen Üye
Tepki
166
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
çamaşır suyu rengini bozmuş olabilir

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
okadar niye bantlamışlarki

berat

Fenomen Üye
Tepki
166
Adı
Berat
Modeli
Renk
Mistik Gri
yıpranmasın diye bantlamıştır ama daha kötü olacağını akıl edememiştir bence

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
iyide direksiyon vites topuzu birde eşiklerdeki plastikler hariç yıpranmaz artı olarakta yıpranacak diyede bantlnmaz ki ben zevkle binmek isterim ne oöyle kırık gibi her yer bantlı bende bizim d1de eşiklere nikelaj bant yapıştırmıştım düzenli olarka çıkarıp değiştriyordum

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
Sevgili kardesim evvela...o koli bantlarini sentetik tiner ile bak dikkat et sentetik diyorum selulozik kullanirsan plastikleri eritirsin....sentetik tiner ve bir kucuk firca ile yumusatarak sök....daha sonra o plastikler beyazlayacak yani hafif rengi solacak...zaten istedigimiz bu.....ama sakin fircadan baska birsey kullanma cunku plastigi yipratirsin. ...evet daha sonra....o plastikleri gazete kagidi ve kagit maske bantiyla maskele sokersen daha iyi ama....nalburdan sprey selulozik siyah boya al ve guzelcene calkakplayip 15/20 cm den puskurterek boya...neden selilozik boya hem 20 dakikada kurur hem tam priz eder yani yapisir hemde sentetik gibi akma ve iz yapmaz......cillop gibi olur kardesim.....kolay gelsin....

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bakiergul tarafından yazılan metin:
Sevgili kardesim evvela...o koli bantlarini sentetik tiner ile bak dikkat et sentetik diyorum selulozik kullanirsan plastikleri eritirsin....sentetik tiner ve bir kucuk firca ile yumusatarak sök....daha sonra o plastikler beyazlayacak yani hafif rengi solacak...zaten istedigimiz bu.....ama sakin fircadan baska birsey kullanma cunku plastigi yipratirsin. ...evet daha sonra....o plastikleri gazete kagidi ve kagit maske bantiyla maskele sokersen daha iyi ama....nalburdan sprey selulozik siyah boya al ve guzelcene calkakplayip 15/20 cm den puskurterek boya...neden selilozik boya hem 20 dakikada kurur hem tam priz eder yani yapisir hemde sentetik gibi akma ve iz yapmaz......cillop gibi olur kardesim.....kolay gelsin....

abi o beyalığı parlatıcı sütte siyah yapıyor bende bizim cargoda aynen önceki sahibi plastiğe bant yapıştırmıştı öyle sildim çıkardım ve beyazlaştı parlatıcı ile parlattım ve aynı oldu

bakiergul

Onursal Admin
Onursal Danışman Yönetici
Tepki
262
Renk
LAL KIRMIZI
Kardesim.....bir suru kimyevi madde kullanmis....bence plastiklerin ozundeki boya gitmistir.......sutle mutle sanmiyorum ki siyahlasin....denesin....insallah duzelir....

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
denemekte fayda var diye düşünüyorum abi olmazsa yine tinerle silip boyar

boyarken akmaya karşı dikkat edin

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
anlatsana tarafından yazılan metin:
kolanyayla denedim koli bandı yapışkanlarını sökmedi.Cifledim çamaşır suyu kullandım hiç biri fayda etmedi sanırım plastik aksamı biraz soldurdumda buraları gidip bir boyacıda boyatsam kapanmazmı yankapıların aldındaki ve bagajdaki plastik kısımlardan bahsediyorum başka fikri olan varsa paylaşırsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler

boyatana kadar değiştir...tanesi 3-4 lira zaten...uğraşmaya değmez!ben kağıt bnat kullanıyorum...ıslanınca bantları sökmek zor oluyor...ama bantları sökmenin en kolay yolu makine yağı ile bekletmek...izleride kolay söker...yağ bantların yapıştırıcılarını bozuyor...plastik aksamıda bozmuyor...ayrıca temizlik bittiğinde parlak güzel bir görüntü kalıyor...yağlı bir bezle sil..beklet...tekrar sil!

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Tepki
3.146
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
RAPTOR tarafından yazılan metin:

boyatana kadar değiştir...tanesi 3-4 lira zaten...uğraşmaya değmez!ben kağıt bnat kullanıyorum...ıslanınca bantları sökmek zor oluyor...ama bantları sökmenin en kolay yolu makine yağı ile bekletmek...izleride kolay söker...yağ bantların yapıştırıcılarını bozuyor...plastik aksamıda bozmuyor...ayrıca temizlik bittiğinde parlak güzel bir görüntü kalıyor...yağlı bir bezle sil..beklet...tekrar sil!

öylede çok toz kapar ama*rolleyes*

RAPTOR

Fenomen Üye
Tepki
950
Modeli
Renk
Beyaz
doblo vip premio tarafından yazılan metin:
RAPTOR tarafından yazılan metin:

öylede çok toz kapar ama*rolleyes*

bant izi çıkınca zaten deterjanlı bezle silinecek