aracım yağ eksiltiyor

ali__karacan

Azimli Üye
doblo çok yağ mı eksiltiyor? dün yağ çubuğuna baktım yarıdan az kalmış daha servis bakımına 3000 km kaldı ama bu kadar yağ eksiltmesi normal mi_?*pissed*

cnkshn

Saygın Üye
10bin kmde hiç yağ eksiltmesi olmuyo. araç 127 binde

ama kitapçıklardada belli km lerde eksiltmesi normal yazıyo. iki çizgi arası 1 litredir. muhtemelen 750 gram civarı eksik. kontrol etmeye devam edin. yağ eksiltmemesi lasım

geremy

Onursal Kurucu
1000 km de 400 gr yağ fiat-tofaşlarda normalmiş.
eğer daha fazla ise soronu başka yerlerde aramalı.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
ali__karacan tarafından yazılan metin:
doblo çok yağ mı eksiltiyor? dün yağ çubuğuna baktım yarıdan az kalmış daha servis bakımına 3000 km kaldı ama bu kadar yağ eksiltmesi normal mi_?*pissed*

1.3 mjet doblolarda yağ eksiltme söz konusu değildir.yağ eksilten doblonun motoru derhal kontrole alınır!(Fiat yetkili servisinden alınan bilgidir)doblonuzun yağ eksilttiğinden emin olmanız için yağın ilk koyulduğu seviyeyi tam olarak bilmeniz gerekir.eğer ilk seviyeyi bilmiyorsanız yağ eksiltiyor demeyin.1.3 mjet motorda yağ eksiltem çok büyük bir sorun olduğunu gösterir!

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
geremy tarafından yazılan metin:
1000 km de 400 gr yağ fiat-tofaşlarda normalmiş.
eğer daha fazla ise soronu başka yerlerde aramalı.

abi 1000 km de 400 gr eksiltme benzinli slx motorlar (doğan slx) için geçerli.dobloda kullanılan dizel motorların yağ eksiltmesi normal öngörülen bir durum değil!

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
Arkadaşlar Mobil1 den şaşmayın,bir çok sorununuzu halleder.bence piyasada alabileceğiniz en iyi yağdır....

tamz

Daimi Üye
ilk 10bin km de yağ eksiltmesi normalmiş. hatta bu yüzden benim motor bile incelendi ama 10bini geçince yağ bi gram eksiltmiyor. Eski doblom 75bin km de iken eksiltmeye başladı. Geç kaldık sonra üflemesinden tut her türlü sıkıntıya kadar devam etti. Bi an önce servise göstermekte fayda var.