Doblo Araç vitesteyken marş basar mi

Hasan-17

Yeni Üye
Doblo
Adı
Hasan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Özel sektör
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2021
Renk
Beyaz
Yeni aldığım Doblo aracımda şöyle bir problem yaşadım bilmiyorum bütün araçlarda var mı aracımı markete uğramak için park edip stop ettim anahtarını üzerinde bırakıp markete girdim o esnada çocuklarım da içerisindeydi ufak çocuğum ön koltuğa geçip Mars'a basmak isterken fark ettim Allah'tan ki fark ettim merakımdan kendim test etmek istedim araç vitesteyken marş basacak mi diye marş bastı
Sizce bu tüm araçlarda var mı yoksa benim aracımda arıza mi var bilgileriniz için şimdiden teşekkürler

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Marş basar vitesteyken tekleyip durmasını bekliyorsunuz ama viteste çalışabilir debriyaja basıp çalıştırmak yada boşta ikisi aynı şeydir sadece motorun şanzıman sistemine bağlı kalmadan çalışmasını kolaylaştırır bu çalışmayacağı anlamı taşımaz marş güçlüyse motoru çevirebilir. Onun için araçta çocuk varken kontak üzerinde anahtar bırakmayın

Son düzenleme:

Hasan-17

Yeni Üye
Doblo
Adı
Hasan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Özel sektör
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2021
Renk
Beyaz
Marş basar vitesteyken tekleyip durmasını bekliyorsunuz ama viteste çalışabilir debriyaja basıp çalıştırmak yada boşta ikisi aynı şeydir sadece motorun şanzıman sistemine bağlı kalmadan çalışmasını kolaylaştırır bu çalışmayacağı anlamı taşımaz marş güçlüyse motoru çevirebilir. Onun için araçta çocuk varken kontak üzerinde anahtar bırakmayın

Hasan-17

Yeni Üye
Doblo
Adı
Hasan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Özel sektör
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2021
Renk
Beyaz
Bilgi için teşekkürler aracı yeni aldım eski aracımda bolye bı sıkıntı yoktu araç ta 2021 olunca tuafıma gitti

MEHMET78

KARABÜK YÖNETİCİSİ
Yetkili Kişi
İl Yöneticisi
Başka Araç
Adı
MEHMET
Kan Grubu
B RH +
Aracınız
Başka Araç
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2016
Renk
BEYAZ
Bilgi için teşekkürler aracı yeni aldım eski aracımda bolye bı sıkıntı yoktu araç ta 2021 olunca tuafıma gitti
Egealarda debriyaja basmayınca çalışmıyor.Aslında öyle olması lazım en azından yenilerde.

38AEM603

Celalettin Ekici
Başka Araç
Adı
Celalettin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Cnc operatörü
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Renk
Beyaz
Viteste bırakılan araç sıcak olduğu için Akü şarj amperi de tam olunca basar soğuk motorda yapmaya bilir yinede dikkat edelim
Yeni aldığım Doblo aracımda şöyle bir problem yaşadım bilmiyorum bütün araçlarda var mı aracımı markete uğramak için park edip stop ettim anahtarını üzerinde bırakıp markete girdim o esnada çocuklarım da içerisindeydi ufak çocuğum ön koltuğa geçip Mars'a basmak isterken fark ettim Allah'tan ki fark ettim merakımdan kendim test etmek istedim araç vitesteyken marş basacak mi diye marş bastı

Hasan-17

Yeni Üye
Doblo
Adı
Hasan
Kan Grubu
0 +
Meslek
Özel sektör
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio Plus
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2021
Renk
Beyaz
Egealarda debriyaja basmayınca çalışmıyor.Aslında öyle olması lazım en azından yenilerde.
Bu konuda size katılıyorum güvenlik açısından çok önemli

Musa ATASEVEN

Onursal Çankırı Yöneticisi
Başka Araç
Adı
Musa
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2009
Çok aile kullansa da Araç ticari olunca düşünülmemiş belki de böyle bir durum. Ama her zaman boşta bile olsa debriyaja basıp çalıştırmak mantıklı olandır. Hem unutmaların önüne geçer hem de şanzıman ile motor arasındaki bağlantıyı keserek motorun daha rahat çalışmasını sağlar. Özellikle soğuk motor çalıştırırken çok faydası olur.

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız