Araç Üzeri Firma Reklam Yazı ve Görselleri

tuncsel

Yeni Üye
Arkadaşlar Merhaba,

Öncelikle forumda benzer bir konu daha önce konuşuldu mu ya da konuşma odası burası mıdır bilemedim... *helpless*

Şimdi ben firmamın logosunu ve iletişim bilgilerini bir çok ticari araçta olduğu gibi aracımın iki yanında ve bagajında kullanmak istiyorum. Ancak bilmediklerim: bununla ilgili bir hukuki yaptırım var mı? Reklam vergisi ödüyor muyum? Boyut sınırlamaları var mı? Yoksa yapıştır gitsin bir sıkıntı yok durumu mu...?

İş yaptığım iki tekstil firmasının sahipleri ile sohbet içinde sormuştum bu durumu. İkisi de çok başka şeyler söylemişti... Dedim bu durumu en iyi doblocular bilir :D

Ben bir vergilendirme kesin vardır diye düşünüyorum haliyle yarın,öbürsü gün başım ağrısın istemiyorum :)

Sevgiler

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
tuncsel ustam yanlara logo olayı şu gecen arkadaşım opel comboya yatırdı.şöyle birde hilelik yapmış kendisi acıklayım sanada

logo ruhsata işletiyosun bir... ikincisi metresi 40 tl yimiş vergi falan yok sadece yaptırırken metre başı para veriyomuşsun okadar.1 metre yaptırırsan ruhsatta 1 metre logo var yazıyormuş

ama yarım metre yaptırısan sade ce logo var yazıyormuş ruhsatta ama sen istedigin kadar metre ve uzunluk.da yapabiliyormuşsun sorun cıkmıyormuş buda işin hilesiymiş anlayacagın ark yaptıralı da 1 ay oldu bu olayı ist da oldu ama benim bildigim duydugum bukadar.

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
doğrudur. Belediyeden dilekçe ile ruhsata işletiyorsunuz. Ufacık bir logo yazı vs vs yapıştırın. Öyle işletin ruhsat yaprağının birtanesi değişiyor. Sonra araçda logo ve yazı vardır ibaresi yazar. Daha sonra o logoyu ve yazıları istediğiniz kadar büyütün yıllık 10 tl kadar vergisi var ama ruhsata işletmeden kullandığınız takdirde vergi kaçırmaya giriyor trafik ve maliye görmesin

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Arkadaşlar detayları paylaşmışlar.

Bende sadece ruhsata işletildiğini biliyordum.

Kolay gelsin.

geremy

Onursal Kurucu
bizim stikerlar sorun çıkarmasın.
bizde reklam yapıyoruz.

premio2012_55

Fenomen Üye
Adı
recep
Meslek
oto elektirik
Modeli
Renk
granit gri
oda var dimi * maliyeciler görmez umarım:D:D

DobloM

Fenomen Üye
Adı
Hilmi
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronik Müh.
Modeli
Araç Yılı
2008
Renk
Füme
Ticari değil. Maliye karışmaz.

Ama trafik mırın kırın ettirebilir.

Ekrem

Onursal Üye
Adı
Ekrem
Meslek
Beyaz Eşya
Modeli
Renk
Beyaz
Polisin o anki psikolejisine bağlı. yoksa kapı kolunda yazan "Bismillahirrahmanirrahim" yazısına bile bahane bulur :)

tuncsel

Yeni Üye
çok teşekkür ederim. sanırım ilk görüşülecek mercii dilekçe işlemi için belediye. bu hafta yoğunum artık bir sonraki yaptıracağım.

detayları paylaşacağım. tekrar çok teşekkür ederim.

kokplot

Onursal Üye
maliyeciler reklam varsa izinlerini vergilerini yatırıp yatırmadığına, polisler ise gerekli prosedürleri yaparak devlete bi yığın para döküp dökmediğine bakarak ruhsata işlenmemiş her şeye ceza kesebiliyorlar.

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri
slm bana doblonun aksesuarı ucuz lazım yan demir ve üst kanat ulaşırsanız sevinirim yada mail atarsanız sevinirim
msn: dj_bela_katil@windowslive.com

diamond

Saygın Üye
kardaşım hoş gelmişsin ilk önce memleketin niresi yan basamak 100 kağıt üst demirler 30 kağıt burada imalatçı veya satıcı yok zaten. Ankarada isen alacağın yeri söylerim.