Yardım Araç teyp veri aktarımı

Arsinli

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ünal
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Arkadaşlar aracım 2011 model android teyp aldım elektrik bağlantışarını yaptım fakat araçtan teybe veri aktarımı nasıl oluyor onu bilmiyorum örn. Far açılınca tuş ışıklarının yanması kontak açılınca teybin açılması kapılar açılınca teyp üzerinde göstermesi far ve kontak olayı için aldığım teyp de kablolar var fakat aracın orjinal teyp soketinde bunun karşılığı yok araçla bu teyp arasındaki veri aktarımı nasıl oluyo yardımcı olursanız sevinirim

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Bilemiyorum ama bunu sisteme uyarlayan bir ara kablolu ara aparat olmalı araştırın.Bazı eski sistemlerde yeni teyp çıkışları uymaz ama bunun için ara aparatlar olur bu birçok elektronik eşyada böyledir teyp çıkışlarınızı bilmediğim için yardımcı olamıyorum.

Arsinli

Yeni Üye
Doblo
Adı
Ünal
Kan Grubu
A RH +
Aracınız
Doblo
Ben araştırdım buldum can bus diye bi malzeme varmış normalde teybin yanında geliyo ama benim aldığım teyp de göndermemiş avel satıcı bende mecbur başka biryerden temin ettim gelince montajı yapacam eyvallah yorum için

cengaver53

Fenomen Üye
Doblo
Adı
Yunus Korkmaz
Kan Grubu
0 -
Aracınız
Doblo
Modeli
Premio
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2006
Renk
Bej
Ben araştırdım buldum can bus diye bi malzeme varmış normalde teybin yanında geliyo ama benim aldığım teyp de göndermemiş avel satıcı bende mecbur başka biryerden temin ettim gelince montajı yapacam eyvallah yorum için
Muhakkak eskiye yönelikte uyumlu olması için üreticiler ara aparat geliştirir ki ürün gamı geniş olsun

Mehmetalibagcı

Şehitkamil Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Adı
Mehmet ali BAĞCI
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronikci
Aracınız
Doblo
Modeli
Easy
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Arkadaşlar aracım 2011 model android teyp aldım elektrik bağlantışarını yaptım fakat araçtan teybe veri aktarımı nasıl oluyor onu bilmiyorum örn. Far açılınca tuş ışıklarının yanması kontak açılınca teybin açılması kapılar açılınca teyp üzerinde göstermesi far ve kontak olayı için aldığım teyp de kablolar var fakat aracın orjinal teyp soketinde bunun karşılığı yok araçla bu teyp arasındaki veri aktarımı nasıl oluyo yardımcı olursanız sevinirim
Pembe renkli bı kablo diye hatırlıyorum .ama kesin çözümünu yazayım size
Ölçü aleti ile olur kontağı açın ölçü aletini doğru akim 20 volta getirin probun siyah olanını kontak şasesi ne degirip diğer ucu da teybin arka soketindeki pinlere tek tek degirin farları açtığınızda voltaj gelip kapattığınızda voltaj kayboluyorsa elektrik ucunu bulmussunuzdur.
Ben bu yol ile bulmuştum .
Yada daha kolayı oto elektrikcisi gibi 12 volt bir lambaya iki kablo bağlayın .kablonun bir ucunu şaseye verin diğer ucunu pinlere tek tek deneyin

meren

Azimli Üye
Fiorino
Adı
Eren
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Elektrik Yüksek Mühendisi
Aracınız
Fiorino
Modeli
Pop
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
Beyaz
Direksiyon tuşları için o bahsettiğiniz aparata büyük ihtimalle ihtiyacınız olacak. Necvox direk destekliyor mesela. Ama bir çok android cihazda direk destek yok diye biliyorum.

Mehmetalibagcı

Şehitkamil Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Adı
Mehmet ali BAĞCI
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronikci
Aracınız
Doblo
Modeli
Easy
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Benim araç de easy radyo çekim gücü daha kotu bir arabaya binmemistim çin malı ekranlı teyp aldım merkezden 17 km uzaklıktaki evime gelince radyo çekmiyordu.
Kendi orjinal teybi de çekmiyor du gittim Pioneer teyp aldım şehir içi iyi ama uzun yolda motor sesi ile idare ediyoruz artık .
Ama rdms özelliği olan bı ekranli teyp almak istiyorum ne alacağımı bilmiyorum

meren

Azimli Üye
Fiorino
Adı
Eren
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Elektrik Yüksek Mühendisi
Aracınız
Fiorino
Modeli
Pop
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2017
Renk
Beyaz
Benim araç de easy radyo çekim gücü daha kotu bir arabaya binmemistim çin malı ekranlı teyp aldım merkezden 17 km uzaklıktaki evime gelince radyo çekmiyordu.
Kendi orjinal teybi de çekmiyor du gittim Pioneer teyp aldım şehir içi iyi ama uzun yolda motor sesi ile idare ediyoruz artık .
Ama rdms özelliği olan bı ekranli teyp almak istiyorum ne alacağımı bilmiyorum
Daicchiler radyo konusunda iyi aslında. Bulunduğunuz yer ile ilgili sanırım. Ben de çıkma multimedya almak istiyorum ama fiyatlar baya artmış. 1600 TL civarlarında. Carplay destekliyi 3500 liraya satıyorlar. Üzerindeki ile idare ediyorum artık.

Mehmetalibagcı

Şehitkamil Temsilcisi
Yetkili Kişi
İlçe Temsilcisi
Doblo
Adı
Mehmet ali BAĞCI
Kan Grubu
B RH +
Meslek
Elektronikci
Aracınız
Doblo
Modeli
Easy
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2014
Renk
Beyaz
Yurdum insanı felaketi fırsata çevirmeyi iyi biliyor .
3 kuruşluk malı 300₺ ye satıp sonrada suçu başkasında arar olduk .
Yazık çok yazık