araç temizliğinde hangi ürünleri kullanıyorsunuz

_spectacular_

Saygın Üye
herkes bu bölüme araç temizliğinede(dış,iç,motor vb.)kullandığı ürünleri paylaşşın

diamond

Saygın Üye
sdc10169jpgdd.jpg

yarısı daha bi bu kadar daha var :S

diamond

Saygın Üye
Evet kildir Tr den alsan 300 züde geçer :D yurt dışından alındığı zaman daha ucuza geliyor sadece bunlar dış temizlik için iç temizlik için bunlardan daha fazlası var :D

cAn 3436

Onursal Danışman Yönetici
Yetkili Kişi
Onursal Danışman Yönetici
Başka Araç
Adı
Can TANRIVERDİLER
Kan Grubu
A RH -
Meslek
Uçak Teknisyeni
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Active
Motor
1.3 Multijet
Araç Yılı
2007
Renk
Crono Gri

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
benimde evde temizlik dolbı var bazı ürünleri 5 litre olarak alıyorum zaten kısmet olup yeni doblomuzu alınca hemen detaylı girişicem kendime cila makinasdıda aldım

SerdarEngin

Vice President of TeamDoblo
Yetkili Kişi
Admin
Başka Araç
Adı
Serdar Engin
Kan Grubu
A RH +
Meslek
Satış Md.
Aracınız
Başka Araç
Modeli
Diğer Model
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2018
Renk
SİYAH
:D

geremy

Onursal Kurucu
doblo vip premio tarafından yazılan metin:
benimde evde temizlik dolbı var bazı ürünleri 5 litre olarak alıyorum zaten kısmet olup yeni doblomuzu alınca hemen detaylı girişicem kendime cila makinasdıda aldım

temizlik üstüne senden başkasını tanımam.

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
geremy tarafından yazılan metin:
doblo vip premio tarafından yazılan metin:

temizlik üstüne senden başkasını tanımam.

mustafa abi sen tanırsıın beni doblomuda bilirsin gerçigitti gül gibi doblo ama neyse doblodan sonra linea formundada baya şaşırdıklar ama lineam da sıfır gibiydi onunda heryerini temizledim şuan birde bitae 89 kartal var içini vbi görsen döşemeler falan sıfır gibi zaten hepsi yeni ama hastalık işte yeni doblomuzu alınca yeni formuller bulurum ben

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
bunları öncedende paylaşmıştım ama birdaha paylaşayım

BENİM YAPTIĞIM İŞLER

1 DOBLO DIŞ TEMİZLİK YIKAMA

arabayı ilk önce komple tozunu ve çamurunu akıtırm sünger ile çamulu bölgeleri hortum vasıtası ile temilerinm

daha sonra temiz sünger ile cilalı şampuan ile su hazırlarım tavandan başlayarak komple arabayı yıkarım ve durularım daha sonra şampuam ile siyah plastikleri yıkarım tampon aralarınıda detay fırçası ile yıkayıp durularım

daha sonra arabanın çamurlık içlerini köpüklerim ve tüm kirini yıkarım hortum ilede durularım daha sonra jantları bildiğimiz nutfaklarda kullanılan yağ ve kir sökücü ile yıkarım o yüzdende jantlarda hiçbir şekilde sararma olmuyor araba süzüldükten sonra temiz bez ile silerim ve benim kendi hazırladığım cialalı su ile yekrar silerim

2 CİLALI SU HAZIRLANIŞI

cam sil şişesine devamlı kullandığım ciladan bir miktar koyup üzerine su eklenir

bu şekilde dürekli parlark kalıyor ben hergün temizlik yapıyorum araba hafif tozlu iken çizilmemesi için cilalı su ile siliyorum

daha sonra tamponların tümünü parlatıcı ile silerim deta fırçası ile aralarınıda parlatırım

daha sonra çamurluk içlerine davlumbazlara parlatmak için mazot püskürtüyorum sıfır gibi parlak duruyor

son olarak lastikleride parlatıcı ile parlatırım şu an parlatıcı kullanıyorum ama 1 litre koasiti kaçmış kolaya 200 gram şeker eklenirse o formülde harika parlatıyor

ve son olarak jantları silerim araba kirlendiğinde yıkama işlemim böyle biraz uzun ama benim için zevk

3 İÇ KISIM TEMİZLİĞİ

kullandığım madde aspirix temizlik maddeleri satan yerlerde var harika temizliyor kesinlikle deneyin çok güzel temizliyor

ilk önce paspasları çıkartıp yıkarım arabanın kendi halısını süpürüp hazırladığım aspirixli su ile ıslatmadan nemli şekilde tül yardımı ile silerim tül çok güzel kir çıkarır deneyebilirsiniz

daha sonra deri koltukları temizlik fırçası ile temizlerim ynı işlemi kumaş koltuktada uygulayabilirsiniz koltuklar içinde aspirix öneririm harika bi temizlik ürünü ve hiçbir zararı yok zaten aldığımız pahalı ürenlerde asında bu tür ürünler

daha sonra komple plastik aksamlarıda silerim eğer çok kirli ise temizlik fırçası ile yıkayabilirsiniz

aynı işlemleri bagaj içinde uyguluyorum son olarak arabanın paspaslarını ve ıvır zıvırı koyuyorum kuru ve teiz beze torpido sütü sıkıp torpidoyu siliyorum

bu arada asla torpidoya süt sıkmayın çatlama yapabilir beze az miktar sıkıp silin edenide kaygan bir yüzey elde etmek için diğer plastikleride sileiyoruz bizim deri koltuk olduğu için derileride deri sütü ile yada badem yağo ile silebilirsiniz

ve en son paspaslara parfüm sıkıyorum

4 MOTOR TEMİZLİĞİ

gelelim motora eğer çok pis motor ise

gene aynı şekilde yağ çöz ve kir çöz karışımını püskürtüyoruz detay fırçası iile elimizin ulaşamadığı yerleri yıkıyoruz daha snra su ile kiri akıtabiliriz hiç bi zararı yok kuruyuncada parlatıcı ile parlatabiliriz

kaput halısınıda muhakkak tozunu alıp silmek gerekli

5 DIŞ CİLALAMA VE PARLATMA

ben araba koyu renk olduğu için her ay boya korumalı teflon cila atıyorum cialyı süngere döküp yüzeyde dairesel hareketler ile sürüyorum ve yüzey kuruyuna yani beyaz ve toz hale gelince temiz ve pamuksu bez ile parlatıyoruz
ve kesinlikle her cilalmada kapı motor ve bagaj aralarınıda cilalma yapmak gerekir ve kesinlikle her ay yaptım ayın sonu geldiği an cilalama işlemini yaparım hatta mayıs ayınınkinide bu akşam yaptım

pasta ise arabada çizik vasa yapılıır benim gibi her ay cila ve boya koruma olursa pastaya gerek kalmıyor

bende doblo hastalık olduğu için her gün muhakkak iç dış temizlerim ama her gün yıkamam mesela yazın ayda bir defa su tuturum ki kanalları tıkanmasın

6 GÜNLÜK TEMİZLİK

ilk önce arabanın dışını komple cilalı su ile silerim daha sonra çamurluk içlerinde çamur varsa yıkarım ve parlatırım yoksa zaten temizdir ve lastikleri parlatıp jantları su ile silerim aynı işlemi kapı aralarındada yaparım ve motoruda sünger ile silerim

temiz ve nemli bez ilede komple içini silerim

böylece araba hiç bir zaman kirlenemiyor içi dışı motoru her her heri sıfırından farksız bende bu iş hastalık doblo pis olunca rahat uyuyamıyorum her zaman temiz ve ilk günkü gibi temiz olmasını isterim

biraz uzun oldu ama neyapayım doblyu çok seviyorum

doblo vip premio

Onursal Yönetici
Adı
OĞUZ
Kan Grubu
A RH +
Modeli
Araç Yılı
2015
Renk
BRONZ KAHVE
yerim olsa hiç düşünmeden alıcam şu yıkama makinasından ama yer yok işte

çeyiziniz baya genişmiş maşallah

geremy

Onursal Kurucu
benim çok ve pahalı temizlik ürünlerim yok.
çok sık temizlik yapmam ama gerek dışını gerek içini temiz tutmaya çalışırım.
kolları sıvayıp genel ve detaylı temizliğe başladımmı 2-3 saat gider.