araç içi ses

siyah_08

Aktif Üye
merhaaba arkadaşlar,aracımdan enteresan cayk cuyk sesler geliyor,temiz yolda ses minumum'a düşüyor yani yolun bozuklugundan kaynaklanan sesler oldugu anlaşılıyor ama yinede canımı sıkıyor. ve sesin tam olarak nerden geldiginide çözemedim önden de arkadanda ses geliyor. yapabileceğim birşeyler muhakkak olmalı diye düşünüyorum. muhtemel yerler neresidir ses çıkartan arka kapı menteşeleri emniyet kemeri çarpması vs.. gibi bilgilerinizi önerilerinizi bekliyorum.teşekkür ederim saygılar.

BIDIQ

Azimli Üye
Eğer aracında jant kapağı varsa büyük ihtimal cayk cuyk :) sesler oradan geliyordur.şuanda aklıma başka biryer gelmiyor gelirse yazarım ihtimalleri.

siyah_08

Aktif Üye
ah keşke dediğin gibi olsa hemen çıkartırdım kapakları :) ama malesef kapak yok başka yerlerden geliyo '' cayk cuyk '' :) ses

diamond

Saygın Üye
Arka plakadan gelebilir. ön kapıların tırnakları kırılmıştır ondan yapabilir. koltuklar tam oturmamıştır ondanda yapar.

siyah_08

Aktif Üye
koltukları hiç düşünmemiştim bi kontrol edeyim çok teşekkürler arkadaşlar aklınıza yeni bişeler geldikçe paylaşın lütfen

diamond

Saygın Üye
Araç altındaki istetmeyede bak vidası gevşemiş olabilir ondadanda yapabilir elinde bi kontrol et boşluk felan varmı lastikle altının arasında

BIDIQ

Azimli Üye
Koltuktan özellikle de sürücü koltuğundan oluyor..bende de o ses var ama pek takmıyorum. koltuğa otur kendini iler geri oynat ses ordansa zaten belli olur.Bir de torpidondan gelebilir diye düşünüyorum :) sen bu gidişle bütün arabayı kontrol edersin söylemedi deme

kardelenkurt

BAŞKAN
Yetkili Kişi
Admin
Doblo
Adı
Murat Üresin
Kan Grubu
0 +
Meslek
Memur
Aracınız
Doblo
Modeli
20. Yıl Özel Seri
Motor
1.6 Multijet
Araç Yılı
2020
Renk
Siyah
bagaj kapağının kilitinin olduğu yere bakın...Ordan gelme olasılığı da yüsek kardeşim..

siyah_08

Aktif Üye
evet bu akşam genel kontrolden geçicek gibi araba :) hele bi eve gideyim koltukdan tut bagaj kilidine kadar her tarafını elden geçircem :)

geremy

Onursal Kurucu
yazılanları özetlersek
-jant kapakları
-arka plaka
-stepne
-bagaj kapağı
-arka koltuklar

ekleme yapayım yüyüyen aksamını kontrol ettir.
bagajda kutu falan varsa içinde kilerde ses yapar.

RAPTOR

Fenomen Üye
Modeli
Renk
Beyaz
bence kayar kapıların ayarları bozulmuş olabilir.seste büyük ihtimalle kayar kapıların fitillerinden geliyordur.

munurkavalci

Daimi Üye
Adı
münür
Kan Grubu
AB RH +
Meslek
Aşçı
Modeli
Diğer Model
Araç Yılı
2011
Renk
siyah
ön alt takımı kontrol ettir rulmanlardan gelebilir ben de de vardı sol dan geliyodu dün vize de ortaya çıktı sol tekerlek rulmanı değiştibirde rot başı ikisi de bitmiş ses de bitti vizede başka sorun çıkmadı .